Giełda, inwestycje, trading

Finanse
Kileh
2020-01-01
2020-01-01
trading inwestycje inwestowanie giełda psychologia inwestowania Pamiętnik Giełdowy ekonomia finanse akcje psychologia tradingu zarządzanie ryzykiem rozwój osobisty biznes

Książka zawiera dużo wartościowej wiedzy. Problem jednak jest taki, że przez nieodpowiedni szyk zdań, dobór słów, złe końcówki - odmianę, nieprecyzyjnej sformułowania - pozostawiające pole do samodzielnej interpretacji, nadmiar skomplikowanych słów - gdy nie są one niezbędne, przyswojenie tej wiedzy dla laika jest niezwykle trudne. W jednym miejscu nawet schematy są w odwrotnej kolejności niż informacje w tekście (temat łączenia formacji świecowych) i wydaje mi się, że też błędnie nazwana została przez autora jedna średnia krocząca (internet nie potwierdza informacji jakoby EMA była arytmetyczną średnią kroczącą, tylko wykładniczą, a wykładnicza arytmetyczną raczej nie jest, choć może jest tu jakiś powód takiego nazewnictwa - nie wiem, ale arytmetyczna średnia wg internetu to SMA).
Zapewne jeśli ktoś kto już wiedzę w zakresie tematów zawartych w książce posiada, to dopasuje sobie to co czyta do tego co już wie i pewnie nie będzie miał aż takiego problemu ze zrozumieniem (z częścią o inwestowaniem długoterminowym poszło mi łatwo - temat mi znany).
Czytając część o tradingu (o którym nie miałam żadnego pojęcia sięgając po tę pozycję),nie raz nad jednym akapitem spędzałam tyle czasu by rozszyfrować jego sens, że już po rozwikłaniu zagadki nie byłam w stanie przyswoić tej wiedzy (dodam, że mam umysł ścisły i jestem z tych osób co łatwo i szybko przyswajają wiedzę). Żeby zrozumieć to wszystko, musiałam więc przeredagować sobie całą tę część książki i przeczytać swoje notatki, dodatkowo jeszcze, na niektóre tematy zaczerpnąć wiedzy w innych źródłach.
Książka naprawdę wymaga porządnej korekty, przeredagowania.

Książka jedna z lepszych, z pewnością wyprzedza większość pozycji dostępnych na rynku nie wspominając o książkach napisanych 40 lat temu i jakże dziś nieaktualnych.

Świetna książka dla początkujących i nie tylko. Polecam.

Świetna książka dla początkujących i nie tylko. Polecam.

Wartościowa i praktyczna wiedza na temat handlu długo i krótkoterminowego.

Wartościowa i praktyczna wiedza na temat handlu długo i krótkoterminowego.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Przystępnie podana wiedza z praktycznymi przykładami i doświadczeniem autora !

Przystępnie podana wiedza z praktycznymi przykładami i doświadczeniem autora !

Przeczytałam wiele pozycji i ta jest w czołówce moich ulubionych. Odsyłam do opinii "O_Książka" dla szczegółów. Nie reklamowana z mocą "tradera 21" ani "finansowej fortecy", a znacznie od nich lepsza. Brawo!

Codziennie trafiaja do nas mnóstwo informacji z wszelkich źródeł o niezależności finansowej i strategiach na ich wybudowanie… Nieruchomości Kryptowalty, BitCoin Działki w innych krajach, a nawet i w Polsce. Coraz więcej mówi się o inflacji i tym jak to trzymanie oszczędności w banku powoduje wręcz utratę wartości pieniądza w czasie aniżeli zwiększanie swojego majątku…

Giełda i inwestycja w akcje spółek to też kolejny kierunek. Sam nie prowadzę tego typu inwestycji. Mam w swoim otoczeniu kilku znajomych, którzy są aktywni w tych tematach i póki co wciąż siedzą na etacie… być może robią to już dla zabawy, nie wiem 🙂

Kompletnym laikiem nie jestem ponieważ kilka webinarów w tym temacie przesłuchałem, kilka artykułów na blogach przecztałem i nawet kilka filmów na youtube w łóżku obejrzałem… w naszym kraju można mnie nazwać już solidnym ekspertem konsultantem i doradcą.

Książka trafiła do mnie od Sandry, powiedziała że dostaliśmy zapytanie i prośbę o recenzje… bezpłatnie, według tego co o niej sądzimy. Z racji tego, że ona nie lubi cyferek i wykresów mi przypadło wczytanie się w jej treść.

Do rzeczy…

Konkret. Dziękuje, koniec.

A teraz poważnie.

Książka napisana przez praktyka

Książka napisana przez praktyka, człowieka który w tej branży przesiedział kilkanaście lat (w tym również za granicą budując swoje doświadczenie). Jak sam opisuje kwestie inwestowania i budowy jego psychiki zaczęły się od dzieciństwa. Uważa również (zgadzam się z nim i to nie tylko w tym temacie),psycha jest ważna. Można ją wytrenować, ale przy “zabawie” na tym gruncie trzeba uważać aby nie przesadzić ponieważ nauka może być kosztowna.

Wielokrotnie autor nawiązuje do mindsetu inwestycyjnego. Potrzeba czasu aby w sobie to wyrobić. Osobiście jestem sportowcem i sam widzę po soebie jak moja głowa się łamie w pewnych momentach, a wiem ile nad nią pracuje. Jeżeli w tej dziedzinie jest podobnie to długa droga przed nami wszystkimi. Wachania na rynku ? to coś normlanego. Potrafisz to zaakaceptować ? no właśnie…

Pozycja zdecydowanie również dla osób, które zaczynają zabawe w tych temat lub szukają materiału, który miałby im pomóc odpowiedzieć na pytanie czy to coś dla nich. Zresztą mogę ją również polecić osobom, które nie chcą iść w giełde, a chcieli by poznać trochę na czym polega działanie spółki giełdowej i od czego zależy jej wartość.

Daniel ma również ciekawe porównania siebie, osoby która inwestuje na giełdzie i traktuje się jak firma, firma której pracownikami są pieniądze, a żeby firma prosperowała lepiej to trzeba rozbudowywać struktury pracowników więc mnożyć pieniądze. Pięknie powiedziane !

Bardzo ciekawym tematem, który już kiedyś słyszałem na matematyce w liceum – procent składany. Ktoś pamięta co to? no właśnie ja też nie, ale kiedy ktoś wyjaśni Ci to na realnym przykładzie gdzie to wykorzystać i to jeszcze jeżeli chodzi o kase… od razu patrzysz na to inaczej.

Kiedy można zacząć i dla kogo to jest ? Zawsze i dla każdego, taka prawda.

Jak budować swój portfel inwestycyjny?

W książce znajdziesz praktyczne porady w jaki sposób budować swój portfel, jak powinien wyglądać, jak się dzielić. Jeżeli decydujesz się na wejście w spółki giełdowe to w jaki sposób autor analizuje w które z nich warto inwestować, w jakie materiały zagląda i co czyta.

Oczywiście nie może zabraknąć również tego co chyba każdy z nas ma w głowie po obejrzeniu filmu Wilk z Wall Street… trading. W tej książce również ta temtyka jest opisywana lecz nie jest to pozycja, która bardzo dogłębnie wchodzi w ten element.

Książka napisana przez studenta informatyki, inzyniera, który wykonuje analizy techniczne i kieruje różnymi portfelami. Chyba nie muszę pisać, że forma napisania książki to tezy na które podawane są twarde i logiczne argumenty jako uzasadnienia. Całkowicie moje klimaty i język ponieważ takie rzeczy do mnie bardzo trafiają.

Coraz częściej zaczynam zaglądać na www.pamietnikgieldowy.pl na którym znajdują się ciekawy analizy przypadków z szczegółowymi wyjaśnieniami. Wiele praktycznych treści.

Materiał uważam za bardzo ciekawy i wartościowy…

Coraz bardziej myślę o tym aby jednak coś zainwestować w tym kierunku.

Jak dla mnie jedna z lepszych książek o inwestowaniu. Napisana prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Zdecydowanie polecam!

Książka napisana bardzo prostym i przejrzystym językiem. Polecam każdemu - zarówno początkującemu jak i zaawansowanemu inwestorowi. Pozwala poukładać sobie bardzo dużo pojęć i technik inwestowania i znakomicie oddaje styl inwestycyjny autora. Polecam.

Przyznam,że sceptycznie podchodziłem do książki
bo etap świeżaka na rynkach mam już za soba. Znając jednak blog Daniela kupiłem książkę i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Książka jest doskonałym zbiorem wiedzy dla początkujących i średnio zaawansowanych uczestników rynkow kapitałowych. Początkującym pozwoli na uniknięcie szkolnych błędów i zaoszczędzi szukania podstawowej wiedzy po internecie. Tym średnio zaawansowanym uświadomi kilka istotnych rzeczy i pokaże ciekawe podejście do inwestycji długoterminowych i tradowania. Do tego napisana prostym i przyjemnym językiem. Gorąco polecam

Przyznam,że sceptycznie podchodziłem do książki

• Giełda