Życie Buddy. Według starych źródeł hiduskich

Okładka książki Życie Buddy. Według starych źródeł hiduskich A. Ferdynand Herold
Okładka książki Życie Buddy. Według starych źródeł hiduskich
A. Ferdynand Herold Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Polskie
1927-01-01
1927-01-01

Niestety, ale spodziewałem się biograficznej historii, a tymczasem okazało się to być fantastyką, więc jestem zawiedziony. Jednak w audiobooku słucha się tego bardzo dobrze, dzięki lektorowi, który wczuł się w rolę (+1 za wersję audiobook),no i było tutaj kilka tak głupich, że aż zabawnych momentów (przynajmniej dla mnie).
Zatem jak dla mnie można przesłuchać to w ramach ciekawostki, w przeciwnym razie nie ma sensu i lepiej poczytać cokolwiek o buddyzmie lub posłuchać wykłady Ajahna Brahma na YT.

Zatem jak dla mnie można przesłuchać to w ramach...

Ciężko mi oceniać książkę, która jest biografią a czyta się ją jak fantastykę. Podnoszenie stopą słonia i wiele, wiele innych cudów... Bogaci pozbywajacy się dobrobytu w celu osiągnięcia zbawienia. No i oczywiście podejście do kobiet które nawet po 10 latach posługi miały mniej praw niż mężczyźni po jednym dniu. Po prostu mitologia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spodziewałam się czegoś bardziej, hmm... Wiarygodnego? Prawdziwego? Prawdziwie duchowego i pouczającego? No a dostałam bajeczkę o cudach wiankach, równie głęboką, jak baśnie Braci Grimm.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Audiobooki