Siła przebicia

religia
W drodze
1986-01-01
1986-01-01

Autor dzisiaj dość archaicznym albo obrazoburczym dla wielu językiem, uczy formacji młodzieży. Facetów potrafi nazwać fajtłapami, i słabeuszami którzy mało od siebie wymagają i mają słabą wolę.
Autor opisuje swoje podejście do tworzenia wspólnot młodzieżowych,do dynamiki w grupach, na przykładach Krakowskich grup. Do wspólnot w których są osoby z niepełnosprawnościami, w książce nazywanymi "Inwalidami".
Na końcu zaś krytykuje ruchy charyzmatyczne, jako te skupione na emocjach,wyrosłe z Protestanckiej Odnowy i negujące udział Maryi.
Książka jest wymagającą lekturą formacji postawy chrześcijańskiej. Autor którzy przeżył okupację i obóz,opisuje jak wiele człowiek może wytrzymać i jak wiele powinien od siebie wymagać. Siła przebicia to nie egoistyczne Ja,ale siła utkwiona w Bogu. To dzięki lekturze tej książki święty Nasz Papież sformułował zdanie "Człowiek młody musi być silniejszy od warunków, musi się przez te warunki przebić, siłą przebicia, nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku , źródłem tej siły jest Chrystus i Eucharystia"
Ta książka pokazuje że już wtedy widziano zagrożenia, które teraz są namacalne w Kościele i postawie młodzieży. Warto do takiego programu formacyjnego wrócić

• Religia

Dodaj cytat z książki Siła przebicia