Okładka książki Fenomen 2 kroków. Dwie decyzje, dzięki którym realizacja najważniejszych celów będzie nie tylko możliwa, ale nieunikniona Hal Elrod
Hal Elrod Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
The Miracle Equation: The Two Decisions That Move Your Biggest Goals from Possible, to Probable, to Inevitable
Galaktyka
2020-03-12
2020-03-12

Bardzo bardzo dobra! W stylu Fenomenu Poranka, częsc rzeczy się pokrywa, ale tak samo niezmiennie motywująca, wciągająca, pobudzająca do dzialania. Hal po prostu do mnie przemawia.

Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces? Wg Hala Elroda, autora książki "Fenomen 2 kroków" - tak. Pod warunkiem, że będą to: niewzruszona wiara i nadzwyczajny wysiłek.
Niewzruszona wiara to przekonanie, że osiągnie się wyznaczony cel bez względu na być może długi czas i ewentualne przeszkody. To działanie pomimo braku tymczasowych efektów, z wiarą, że dzięki temu stajesz się człowiekiem, który może ten cel osiągnąć.
Nadzwyczajny wysiłek obejmuje te czynności, które mają prowadzić do upragnionych rezultatów i wytrwanie przy nich, mimo długiego okresu jaki mogą zająć. Może to oznaczać konieczność wyjścia ze strefy komfortu, ale jest to konieczne i nie powinno Cię powstrzymać.
Czy potrafisz wzbudzić i utrzymać w sobie niewzruszoną wiarę i wesprzeć nią nadzwyczajny wysiłek? Czy Twoje cele nie są warte podjęcia wyzwania? Na pewno tak!

Wiedza, którą można by zawrzeć w formie artykułu rozciągnięta do objętości książki.

Tytułowe 2 kroki:
- bezwzględnie wierz w to co robisz i co chcesz osiągnąć!
- zaplanuj osiągnięcie celu i nie ustawaj w działaniu choćby nie wiem co!

Proste kroki, które autor przedstawia jako objawienie, a tak naprawdę znane od zarania dziejów.

"Ciężka praca popłaca" - 3 słowa wystarczą, żeby zawrzeć intencję płynącą z książki.

Oczekiwałem więcej.

Tytułowe 2 kroki:
- bezwzględnie wierz w to co robisz i co chcesz osiągnąć!
- zaplanuj osiągnięcie celu i nie ustawaj w działaniu choćby nie wiem co!

"Ciężka praca popłaca" - 3 słowa wystarczą,...

#283 - Fenomen 2 Kroków - Hal Elrod - Wydawnictwo Galaktyka

#36/52/2020

Książka ma 240 stron i jest wydana w pięknej, twardej oprawia.

Ta książka to - "Przejście z królestwa baśni do świata konkretu".

O czym jest ? Najlepiej określają to następujące słowa:
"Gdy masz w sobie niewzruszoną wiarę i wkładasz w coś nadzwyczajny wysiłek, jesteś mistrzem fenomenu."

Bardzo duże wrażenie wywarł na mnie rozdział związany ze stabilnością emocjonalną, a szczególnie trzxy metody prowadzące do takiej stabilizacji:
- reguła pięciu minut,
- mantra "nie mogę tego zmienić",
- z góry zaakceptuj życie.

Jak mówi autor - "Porażka to niezbędna część procesu uczenia się. Tak się rozwijamy."

Jest to tak bardzo praktyczna książka, z jaką nie miałam jeszcze do tej pory okazji pracować. Trafiła na idealny moment w moim życiu, gdy praca nad sobą i potrzeba zmian, sięgnęła niemal zenitu.

Dla mnie jest ona o wiele praktyczniejsza i bardziej wartościowa niż Fenomen Poranka. Nie tylko nie mogłam się od niej oderwać, ale czytanie jej spowodowało we mnie ogromną burzę myśli i potrzebę tworzenia planu realnych zmian.

Jesto to książka, którą polecam bardzo, bo naprawdę trzeba po nią koniecznie sięgnąć.

Więcej o książce możecie znaleźć tutaj:

#zostańwdomu #czytajksiążki

#283 - Fenomen 2 Kroków - Hal Elrod - Wydawnictwo Galaktyka

#36/52/2020

Książka ma 240 stron i jest wydana w pięknej, twardej oprawia.

Ta książka to - "Przejście z królestwa baśni do świata konkretu".

O czym jest ? Najlepiej określają to następujące słowa:

Bardzo duże...

Fenomen dwóch kroków” książka autorstwa Hala Elroda. Wydana została przez wydawnictwo galaktyka. Otrzymałem egzemplarz książki właśnie z tego wydawnictwa, za co serdecznie dziękuje. Autora książki znamy z książki „Fenomen Poranka”, a już teraz przejdźmy do zawartości książki.
Książka podzielona na 10 rozdziałów. Autor opisuje nam, że wpadł na pomysł napisania książki, gdy pracował, jako przedstawiciel handlowy w jednej z amerykańskich firm. Sprzeciwił się sam sobie, żeby pójść po najniższej linii oporu i wybrał trudniejszą drogę. Hal stworzył swój własny challange. Polegał on na tym, żeby w ciągu 14 dni zrobić 20.000 Dolarów obrotu. Osiągnął cel i poprzeczka się podniosła. 20.000 Dolarów w 10 dni. Wtedy autor stworzył swoją mantrę, którą powtarzał codziennie. Droga ku temu nie była łatwa, ale opłacalna. Hal był najlepszym sprzedawcą w firmie. Ustanowił rekord sprzedaży 4 razy. Ile razy mamy tak, że mamy w głowie pomysł i na tym pomyśle się kończy? Boimy się wdrożyć pomysł w życie, bo za trudne, bo się nie uda, bo co ludzie powiedzą. Gdy mamy listę spraw do załatwienia zaczynamy od rzeczy najłatwiejszych takich, które wymagają naj mniej naszej uwagi. Jeżeli zaczęlibyśmy z drugiej strony od rzeczy trudnych po względnie łatwe nasze sprawy były by wykonane lepiej? Wówczas nasza energia poświęcona by była rzeczom ważnym na początku, które tego wymagają. Poświęcamy nasze pokłady energii na rzeczy błahe. Następnie dowiadujemy się, że nasz cel nie jest celem. Autor radzi nam zastanowić się, kiedy ostatnio staraliśmy się osiągnąć cel, którego nie byliśmy pewni? Czy w ogóle dążysz do celu, w który nie wierzysz? „Powodem wyznaczenia celu nie jest jego osiągnięcie. Jego prawdziwym sensem jest rozwój osobowości…” rozwijając ten cytat z książki wytyczenie sobie celu i dążenie do niego, kształtuje nasz charakter i wytrwałość. W wieku 25 lat Hal Elrod był gotów spełnić swe marzenie i zostać autorem książek, jednak w zawodzie przedstawiciela handlowego nie był jeszcze w 100% spełniony. Czy masz wyznaczone swoje priorytety? Czy wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze? Dom? Rodzina? Praca? Przyjaciele? Ludzie próbują realizować kilka celów jednocześnie. I tak multitasking zadomowił się u nas dobre. Prowadzimy samochód jednocześnie rozmawiamy przez komórkę, spożywamy posiłek, jednocześnie przeglądamy social media. Badania przeprowadzone w 2009 roku pokazują nam, że wielozadaniowość obniża naszą wydajność. Podobnie z dążeniem do wielu celów jednocześnie. W wieku 37 lat zdiagnozowano u autora nowotwór. Wówczas postanowił przeorganizować swoje życie. Poświęcał 60 godzin na pracę tygodniowo, a w weekendy zdarzało się kończyć jakiś projekt Dla Hala rodzina była najważniejsza. Czy aby na pewno? Całą energię pochłaniała praca. Gonitwa za kolejnym projektem, zamiast czytanie dzieciom na dobranoc. Jeżeli znajdziesz swoje priorytety znajdź również kogoś, kto będzie wsparciem dla Ciebie. Uważał się zawsze za osobę leniwą i ciężka praca nie pociągała go zbytnio. Chodziło tylko o to, żeby nie zostać za coś ukaranym, lub nie zostać zwolnionym z pracy.
Podsumowując Fenomen dwóch kroków to ciekawa lektura, która pokazuje nam jak dwie decyzje mogą zawładnąć naszym życiem. Po podjęciu tych decyzji realizacja tych celów jest gwarantowana. Jednak te decyzje trzeba podeprzeć działaniem. Książkę czyta się fenomenalnie. Polecam.

A co, jeśli ci powiem, że istnieją tylko dwa kroki, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć nasz upragniony cel? Pomimo kontrowersyjności tego stwierdzenia Hal Elrod w „Fenomenie 2 kroków” jest przekonany, że ta metoda pomoże nam zaspokoić nasze ambicje. Ale czy tak jest naprawdę?

Tylko jakie właściwie są to kroki?
• Pierwszy- Uwierzyć w swój plan tak bardzo, że żadna siła nie powinna nim zachwiać
• Drugi- Włożenie nadzwyczajnego wysiłku w to, aby cel poprzez twój upór i konsekwencje został zrealizowany

Jednak na przedstawieniu tylko tych dwóch punktów się nie kończy. Autor szczegółowo omawia każdą z wyżej wymienionych rad. Od właściwego nastawienia emocjonalnego, aż po zagadnienia związane z afirmacją. Wiele argumentów jest udokumentowane dobrymi przykładami z życia jego znajomych oraz podkreślane są często dosadnymi cytatami.

Po przeczytaniu książki mam chęć poznania tego autora bardziej. Jest on niezwykle ciekawy między innymi ze względu na jego bagaż doświadczeń. Sytuacje takie jak zagrożenie utratą życia w wyniku nowotworu czy wypadek wywołany przez pijanego kierowcę pokazują jak ważną rolę w naszym życiu sprawia nasze nastawienie.

Książka napisana jest naprawdę nieźle. Styl, którym posługuje się autor jest dosadny, i potrafi wywołać emocje. Swoją niezbyt skomplikowaną formułą powoduje, że przekaz jaki pisarz chce przekazać jest bezpośredni i skłania do refleksji.

W książce zdarzają się takie elementy, z którymi nie mogę się zgodzić. Hel Elrod jednak swoim nastawieniem do czytelnika zdaje się szanować jego zdanie. Śmiesznie to brzmi, ale coś w tym jest. Pisarz wyraża swoje zdanie, które jest tylko i wyłącznie jego opinią. To co z nią zrobimy powierza nam, przez co znikają ramy, które tak często zdają się dzielić pisarza od czytelnika.

W 2012 roku ukazała się pierwsza pozycja Hal ‘a „Fenomen poranka” (ang. The Miracle Morning). Książka została przetłumaczona na 27 różnych języków. (Jest również dostępna na stronie wydawnictwa galaktyka)

Fenomen 2 kroków jest jak najbardziej książką poprawną. Wiele aspektów jest przedstawione naprawdę realny sposób. Czasami książka wydaje się być nieco naiwna, jednak wynika to raczej z niekonwencjonalnych pomysłów autora.

Książkę Hal’a Elrod’a jestem w stanie polecić każdemu kto pragnie osiągnąć w życiu jakiś cel, ale nie do końca wie jak się za niego zabrać.

więcej na www.davenotes.pl

Tylko jakie właściwie są to kroki?
• Pierwszy- Uwierzyć w swój plan tak bardzo, że żadna...

Odkąd pamiętam wierzę w prawo przyciągania.

Ta pozycja też pojawiła się w idealnym momencie mojego życia. Dokładnie teraz, kiedy przymierzam się i jestem w końcu gotowa wziąć byka za rogi i spełnić swoje marzenia. 🤜🏼🤛🏻

W "Fenomenie 2 kroków" autor rozkłada na czynniki pierwsze i dokładnie analizuje dwa kroki, które według niego ułatwiają, a także pozwalają spełniać swoje cele i pragnienia. 🙏🏼

Pierwszym z nich jest umocniona wiara w swój projekt,
a drugim wytrwały i konsekwentny wysiłek.

Może wydawać Ci się, że w takim razie nic w tym trudnego, a jednak, my ludzie, mamy tendencję do poddawania się, kiedy coś nie idzie po naszej myśli, często tracimy motywację i przerywamy działania w trakcie.

Autor dzieli się z czytelnikami sposobami właśnie na to, by dotrwać do samego końca, utrzymywać wysoką motywację i mimo potknięć nie utracić wiary w powodzenie. 💪🏻

A jego podejście jest naprawdę kompleksowe.

Polecam z czystym sumieniem.

Odkąd pamiętam wierzę w prawo przyciągania.

Najkrócej jak się da "Fenomen 2 kroków" fenomenalnie wpłynie na twe życie, jedyne co musisz zrobić to zastosować się do zasad opisanych w książce....

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Posiadam, Wydawnictwo Galaktyka
  • Przeczytane 2023
  • Idealna na prezent

Hal Elrod Fenomen 2 kroków. Dwie decyzje, dzięki którym realizacja najważniejszych celów będzie nie tylko możliwa, ale nieunikniona Zobacz więcej