Ktoś musi umrzeć

Okładka książki Ktoś musi umrzeć Sarah A. Denzil
Okładka książki Ktoś musi umrzeć
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Cykl: Isabel Fielding (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Isabel Fielding (tom 2)
Mroczna strona
Two For Joy
Filia
2020-01-22
2020-01-22
Adrian Napieralski

Książka dobra, ale wg mnie niesamowicie ciężka.
Nie czytałam "Morderczyni", która jest podobno pierwszą częścią, ale jakoś udało mi się przejść do końca.
Po dziwnym morderstwie - Leah/Lizzie i Scott/Tom uciekają przy pomocy policji przed Izabel - psychopatką.
Zastanawiałam się, kim był Seb, który jest wspomniany kilkukrotnie, pewnie coś więcej jest w pierwszej części.
Ciągnęła się trochę i te trochę dołujące komentarze Izabel... mało brakowało, żebym rzuciła książkę i nie dokończyła czytać.

Nie wiem, co jeszcze napisać.
Nie podobało mi się to czytanie.

Książka dobra, ale wg mnie niesamowicie ciężka.

"Ile brakuje każdemu z nas, żeby zostać mordercą? Jeden epizod psychotyczny może wyeliminować ideę moralności i kontroli"

Leah wraz z Tomem ponownie zmieniają miejsce zamieszkania przez program ochrony świadków.
Po piętach depcze im niezrównoważona psychicznie Izabel. Próbuje dokończyć swoje dzieło, gdyż za pierwszym razem jej się nie udało.
Leah w nowym mieście podejmuje pracę opiekunki osób starszych. Tam poznaje historię jednego z kuracjuszy - Georga, który od wielu lat poszukuje zaginionej podczas pożaru siostry.
Wraz z wnukiem Georga - Markiem, próbują dotrzeć do tego co stało się z Abigeil.

W między czasie koło domu Leah zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Pojawiają się podłożone, zdechłe ptaki. Ktoś ewidentnie próbował dostać się do domu. Dodatkowo opublikowanie zdjęcia Leah w internecie jako pielęgniarki, która wypuściła ze szpitala psychiatrycznego Isabel powoduje u kobiety wzmożoną panikę.

Muszę stwierdzić, że mam mieszane uczucia co do tej książki. Fabuła ogólnie wydawała się w porządku, jednak dużo zostało do wyjaśnienia. Brakuje informacji dlaczego Leah wypuściła ze szpitala Isabel, dlaczego w ogóle już wcześniej kobieta prawie ich nie zabiła. Przewidywalne było to, że w końcu Isabel znajdzie Leah i ponownie podejmie próbę morderstwa. W tym wszystkim bardzo podobał mi się wątek poszukiwania zaginionej siostry Georga, gdzie prawda wychodzi na światło dzienne.
Mamy też wątek Toma - na początku barta, później jak się okazuje syna Leah. Ale tutaj nie napiszę nic więcej bo zdradzę zakończenie.

Leah w nowym mieście...

Pierwsza Morderczyni na długo zapadła mi w pamięci. Mordercze dzieci to coś z czym nie spotykamy się zbyt często. Ktoś musi umrzeć opowiada wydarzenia po ucieczce Isabel z miejsca morderstwa jej ojca. Niedoszłe ofiary, Leah wraz z bratem otrzymują nową tożsamość i miejsce zamieszkania. Szlak pozostawionych zwłok, niebezpiecznie zbliża się do nich co pokazuje, że nie są bezpieczni i muszą przygotować się na nadchodzącą zemstę.

Książkę czytało mi się szybko. Pomimo odstępu ponad dwa i pół roku od wcześniejszej szybko przypomniałam sobie fabułę. Autorka operuje bardzo szeroko ludzką psychiką. Wnika w traumy i naznaczenia z dzieciństwa. Niestety główna bohaterka straciła swój pazur i została przedstawiona jako rozchwiana i niepewna siebie kobieta. Wydarzenia były przewidywalne a bohaterzy tacy bez polotu. Sama morderczyni również przeszła niespodziewaną metamorfozę i została dobrą samarytanką. Jako lekki thriller może być ale czuje niedosyt. Kolejną cześć mimo wszystko przeczytam. A wam, polecam przekonać się samym :)

Świetna Książka. Trzymająca w napięciu

Świetna Książka. Trzymająca w napięciu

Dobra książka, która jest kontynuacją "Morderczyni", ale można czytać niezależnie.
Bardzo udana kontynuacja, ale jest trochę słabszą od pierwszej. Brakowało mi większego napięcia i akcji.
Bardzo lubię styl pisania autorki i polecam.

Bardzo lubię styl pisania autorki i polecam.

Trochę przegadana niestety. I mam wrażenie, że Leah sama sobie przeczy swoim zachowaniem, ale cóż.

Leah Smith i jej młodszy „brat” muszą się ukrywać, gdyż policja nie może odnaleźć seryjnej morderczyni Isabel, która nie odpuści „rodzeństwu”, póki nie skończy tego, co zaczęła. Leah i Tom zostają objęci programem ochrony świadków, dostają nowe imiona, nowy dom i pracę. Zamieszkują w miesteczku Clifton. Leah zaczyna pracę, jako recepcjonistka w domu opieki Ivy Lodge. Tam zaprzyjaźnia się ze starszym pacjentem George’m Hawkerem i próbuje pomóc mu rozwiązać zagadkę zniknięcia jego siostry Abigail. Czy jej się uda? Czy próba rozwiązania zagadki sprawi, że Leah zapomni o Isabel? Leah i Tom stoją w obliczu coraz większego niebezpieczeństwa. W okolicy ginie młoda kobieta Alison Finlay. Czy to kolejna ofiara seryjnej morderczyni? Między „rodzeństwem” zaczyna się coraz gorzej układać. Czy uda im się w końcu wyswobodzić, że szpon Isabel? Kto podkłada pod drzwi Leah martwe sroki? Książkę czyta się jednym tchem. Krótkie rozdziały napisane są również z perspektywy Isabel, dzięki czemu możemy zagłębić się lepiej w jej psychikę. Książka trochę słabsza od pierwszej części ale i tak polecam.

Kolejne spotkanie z jedną z moich ulubionych autorek. Tym razem szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona. Myślę, że jedno tomowe historie autorce wychodzą lepiej niż serię. Książka jak i historia jest bardzo dobra i ciekawa ale w niektórych momentach zabrakło budowania napięcia. Mam wrażenie, że ta część jest odrobinę łagodniejsza niż pierwsza, przez co mniej mi się podoba. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i byłam mocno zaskoczona postawą jej brata. Ona chciała dla niego dobrze a ten się jej tak odwdzięczył. Historia jest opisana z kilku perspektyw, najczęściej są to momenty Leah i Isabelle. Bardzo lubię taki podział historii z tego względu, że można przeczytać jak to wygląda z innej perspektywy. W tym tomie Leah również próbuje pomóc komuś – tym razem pada na starszego mężczyznę, któremu nikt nie wierzy że kilkadziesiąt lat temu jego mała siostra została porwana. Nie jestem pewna po co jest wpleciony ten wątek, bo spokojnie można było rozegrać całą historię bez niego. Podsumowując uważam, że ta seria jest ciekawa i warta przeczytania dla osób szukających mocniejszych wrażeń. Jednocześnie myślę, że ten tom przez naciąganie na siłę historii zdecydowanie podoba mi się mniej niż pierwszy. Spokojnie zasłużył na ocenę 8/10

ogólnie dobra książka, tylko ciężej było skumać fabułę gdy zaczeło się od drugiego tomu, bo moje ślepe oczy nie zobaczyły tego napisu DRUGI TOM

Ciekawa lecz nie porywająca. Wątek kryminalny słaby, nie przykuwający uwagi. Cześć o poszukiwaniu, szukaniu w przeszłości trochę lepsza i interesująca. No i zakończenie mnie powaliło.

• Przeczytane 2020

Sarah A. Denzil Ktoś musi umrzeć Zobacz więcej