Imbirowa miłość

MANDO
2019-11-04
2019-11-04

Okładka książki Podaruj mi szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Podaruj mi szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Drogi święty Mikołaju Magda Mazur, Natasza Socha
Drogi święty M... Magda Mazur, Natasz...
Okładka książki Miłość z widokiem na Śnieżkę Ilona Ciepał-Jaranowska, Tomasz Kieres, Magdalena Majcher, Dorota Milli, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Miłość z widok... Ilona Ciepał-Jarano...
Okładka książki Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Ma...

Od pierwszych stron czuć magię tej książki. Polecam każdemu, zwłaszcza w świąteczny wieczór przy choince z Inką Jabłońską 💖

Świetna. Nawet się wciągnęłam i czuć klikat świąt. Ale ja chyba nieco inaczej postrzegam komedię romantyczną/romans. Mimo wszystko na prawdę fajna. W sam raz na okres świąteczny.

Idealnie wprowadza w świąteczny nastrój.

Idealnie wprowadza w świąteczny nastrój.

Ciepła historia sióstr bliźniaczek, pełna humoru w klimacie świątecznym.
Lucy i Roksi to siostry. Jedna jest gwiazdą popularnej telenoweli, druga sentymentalna stara się wyremontować niszczejący pałacyk należący do ich przodków. Obie dziewczyny łączy chęć znalezienia miejsca dla siebie i naleweczka Ciotuchny Matyldy.

Ciepła historia sióstr bliźniaczek, pełna humoru w klimacie świątecznym.

"Może właśnie o to w życiu chodzi... .
Być pewnym siebie i swojej wartości, kompletnie obojętnym na ludzką złośliwość, skupionym na tym co daje radość i satysfakcję."

"Może właśnie o to w życiu chodzi... .

To nie jest lekka książka, to jest książka... trywialna. Uwielbiam książki lekkie, takie świąteczne, ciepłe, mile, romantyczne. Ale tu niczego takiego nie znalazłam, na poziomie dziecka, ale od osiemnastu lat.

Tak lekka książka, że aż momentami za lekka. Miała być przyjemna w czytaniu. Oczywiście przez swoją prostotę nie była skomplikowaną książką, jednakże właśnie ta prostota sprawiała, że niektóre wątki były zbyt luźne, próbowały być śmieszne a nie do końca się to udało. Odczucia? Mieszane.

Oczekiwałam luźnej świąteczne komedii romantycznej. Okazała się nawet zbyt luźna. Nie rozśmieszyła mnie ani razu. Chyba mogę stwierdzić, ze ciężko mi było przez nią przebrnąć. Zupełnie mnie nie wciągnęła.

Lekka, przyjemna dla ducha historia starego pałacyku oraz sióstr bliźniaczek o dość ciekawych życiorysach... Lucy leczy złamane serce doglądając remontu zabytkowej budowli, która od jakiegoś czasu stało się ośrodkiem kulturalnym oraz miejscem spotkań lokalnej społeczności. Roksi to aktorka. Gra w popularnym serialu..i nagle jej postać zostaje uśmiercona. Pełna goryczy i niezrozumienia dziewczyna postanawia wrócić do siostry i z nią zamieszkać (na jakiś czas).
Remont i przygotowania do świąt to niezbyt fortunne połączenie, a dodatkowo w życiu sióstr pojawiają się przystojny 'magik od drewna'oraz właściciel kawiarni.. Komu serce zabije mocniej? Lektura na przyjemny wieczór przy ciepłej herbacie..albo nalewce imbirowej 😉

Siostry bliźniaczki i stary dworek, w którym toczy się duża część życia miejscowej społeczności. Dworek wymaga remontu i wielu fachowców, którzy czasem coś popsują, coś naprawią. Jest jeszcze kawiarnia i pyszne ciasto marchewkowe. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas miłości i wybaczania, a serca bliźniaczek nie pozostaną obojętne. I jeszcze tajemnicza imbirowa nalewka...
Lekka, zabawna historia w sam raz na zimowy wieczór.

• Świąteczne