Okładka książki Własna firma krok po kroku. Działaj skutecznie na każdym etapie rozwoju swojego biznesu Grzegorz Krzemień
Grzegorz Krzemień Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2019-01-01
2019-01-01
firma poradnik biznes

Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki Potęga osobistego uroku Jak zjednywać sobie ludzi Ron Arden, Brian Tracy
Potęga osobist... Ron Arden, Brian Tr...
Okładka książki Tajniki zarządzania pieniędzmi. Jak osiągnąć wolność finansową Dan Strutzel, Brian Tracy
Tajniki zarząd... Dan Strutzel, Brian...

Wartościowa książka dla potencjalnych właścicieli firm i managerów. Tym drugim daje perspektywę jak być lepszym w tym co robią obecnie.

Natrafiłam na ta książkę przez przypadek w antykwariacie. Od razu mnie zaciekawiła. Nie zawiodłam się na niej. Mogę ją poleci każdemu kto chce się dowiedzieć jak to jest być po drugiej stornie mocy.

Książka jest wartościowa. Z pewnością wrócę do niej w przyszłości. Opisuje ona tematy takie jak m. in.: firma jednoosobowa na start (rób to na czym się znasz, wyznaczanie celów, przychody i koszty w firmie, zysk itd.),firma powyżej 30 - 50 osób (tutaj szereg wskazówek),marketing, jakość usług/ produktów... i wiele, wiele innych.

Autor opisuje wszystko w oparciu o swoje doświadczenie i dodaje bardzo dużo wskazówek, a na końcu przytacza bibliografię. Polecam!

Autor opisuje wszystko w oparciu o swoje...

Ciekawa pozycja, ale okładka, dokładniej pisząc złote litery, wycierają się. Generalnie polecam:)

Drogi czytelniku!
Oceniam tę książkę zarówno na TAK jak i na NIE.

Autor książki, który niewątpliwie odniósł sukces na rynku tworząc stabilną agencję reklamową zasadniczo zasługuje na pochwałę za taką działalność. Jednakże.... ocena sytuacji w książce jest przedstawiona w moim odczuciu chaotycznie oraz subiektywnie.

Pan Grzegorz ucieka się do stwierdzenia, że jedyny prawdziwy rynek w Polsce to Warszawa. No nie. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Oczywiście, jako miasto stołeczne jest rynkiem pojemnym może nawet pojemniejszym ale zdecydowanie NIE JEDYNYM, który rokuje na sukces w biznesie.
Książka nie ma charakteru obiektywnego poradnika a subiektywnych doświadczeń autora i jest to ten element, który zupełnie nie spełnił moich oczekiwań.

Jeżeli jesteś zainteresowany cudzą historią ta książka może być dla Ciebie, jeżeli szukasz kompendium wiedzy o kluczowych aspektach działalności gospodarczej prawdopodobnie tak jak ja ta formuła może nie być do końca przejrzysta.

Drogi czytelniku!
Oceniam tę książkę zarówno na TAK jak i na NIE.

Pan Grzegorz ucieka się do stwierdzenia, że jedyny...

Pozycja cenna dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w biznesie i przede wszystkim dla branży kreatywnej i marketingu. Dla osób które mają duże doświadczenie będzie raczej poczytajką albo miłym wspomnieniem początków w biznesie.

Autor zawarł w niej bardzo wiele cennych, praktycznych wskazówek, które są wyjęte z dwudziestoletniego doświadczenia szefa agencji interaktywnej. Bardzo duży nacisk kładzie na znaczenie czynnika ludzkiego w przetrwaniu i rozwoju firmy. Bardzo polecam wszystkim, którzy myślą o własnym biznesie, a są na początku swojej kariery zawodowej.

Kto powinien pisać o biznesie i prowadzeniu firmy? Zdecydowanie przedsiębiorca który jest praktykiem. Taka osoba może dużo nam przekazać i otworzyć oczy na wiele ważnych aspektów z jakimi wiąże się prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. W tym przypadku mamy do czynienia z osobą, która nie dość że osiągnęła sukces w swojej branży, to dodatkowo zdobywa cenne nagrody i jest cenionym specjalistą komunikacji marketingowej.

Odpowiedzialność

Prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim dbanie o jej rentowność i pracowników. Głównym celem przecież jest aby zarabiała pieniądze. Dzięki temu będziemy mieli fundusze na koszty stałe, wypłaty i rozwój przedsiębiorstwa. Musimy zabezpieczyć pieniądze aby na wszystko wystarczyło, ponieważ jeśli gdzieś znajdzie się ich mniej, to będą z tego powodu olbrzymie problemy. Osoba dowodząca musi myśleć także przyszłościowo i planować tak pracę i działanie aby zlecenia były dograne na wiele miesięcy lub lat do przodu.

Od zera do kilkuset pracowników

W książce przedstawione zostały etapy w kontekście ilości zatrudnionych pracowników. Z czasem jak zmienia się ich ilość, zmieniają się procedury, postępowanie ludzi i atmosfera. Jeżeli firma się zmienia to znaczy że również się rozwija. Będąc szefem musisz także oddać część swojej odpowiedzialności, zaufać ludziom i zacząć delegować więcej zadań. Być może gdy będziesz zatrudniał kilkuset pracowników, to nawet nie będziesz w stanie się połapać kto tak naprawdę dla Ciebie pracuje. To także jest część procesu i rozwoju firmy.

Wiedza kontra praktyka

Książka jest napisana w przystępny sposób i czyta się ją bardzo szybko. Zawarta w niej wiedza z pewnością otworzy oczy każdemu zainteresowanemu – czym jest prowadzenie przedsiębiorstwa. Z jakimi trudnościami mierzą się właściciele i osoby nim zarządzający. Uzyskasz podpowiedzi jak stworzyć atmosferę wsparcia i szacunku. Będziesz także w stanie ocenić czy sam zdecydujesz się zrobić krok w celu otworzenia własnej firmy. Na pewno nie jest to spacer po parku w niedzielę. Czeka Cię mnóstwo stresu i ciągła niepewność związana z zarządzaniem i dopilnowaniem wielu niezwykle ważnych tematów.

Rzeczywistość

Możesz przeczytać wszystkie dostępne książki na rynku wydawniczym o zakładaniu, prowadzeniu i działaniu firmy. Jednak nic nie zastąpi działania w realnym świecie i poznanie wszystkich procesów od środka. Trzeba przekonać się na własnej skórze – jak to jest być szefem i myśleć wielowymiarowo 24 godziny na dobę. Będzie to bardzo trudne na początku ale i satysfakcjonujące jeśli uda Ci się stworzyć stabilne miejsce pracy.

W boju

Nie można nauczyć się pływania stojąc na brzegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powinna prosperować firma – musisz sam ją założyć i prowadzić przez wiele lat. Możesz zrobić to sam lub z partnerem biznesowym. Nie bądź jednak jak profesorowie na uniwersytetach którzy tylko posiadają teorię i żadnej praktyki. Zacznij działać i nie bój się porażek. A nawet jeśli się pojawią – wstawaj i ruszaj dalej!

Tomasz
silanauki.pl