Pepe leci samolotem

Okładka książki Pepe leci samolotem Anna-Karin Garhamn
Okładka książki Pepe leci samolotem
Anna-Karin Garhamn Wydawnictwo: Edgard Seria: Kapitan Nauka literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2019-09-17
2019-09-17
32 min.
Anna Czernow
pepe pepe leci samolotem kapitan nauka

Okładka książki Ile mamy nóg? Jim Field, Kes Gray
Ile mamy nóg? Jim Field, Kes Gray...
Okładka książki Wieczór gwiazdkowy na placu budowy Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Wieczór gwiazd... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...

Ten weekend zdecydowanie należał do książeczek o Pepe autorstwa Anny-Kariny Garhamn. Cztery krótkie historyjki pełne obrazków okazały się ciekawą alternatywą na deszczowe dni. Co takiego w sobie skrywają?

Pepe po raz pierwszy leci samolotem. Razem z bohaterem przechodzimy przez cały etap. Edukacyjna książka idealna dla dzieci od 3 lat.

Pepe zabiera nas w niezwykłą podróż samolotem. Chłopiec odbywa swój pierwszy lot, a w książce zostaje opisane jak to wszystko wygląda.  Dzięki niej można się doskonale przygotować do podróży. Czytając książeczkę z dzieckiem możemy wyjaśnić mu poszczególne etapy kontroli na lotnisku, nadawania bagażu i wszystkiego co obowiązkowe, a na co niestety nie będzie czasu na lotnisku. Książka ma za zadanie przygotować dziecko do podróży samolotem, a do tego w oryginalny sposób opisuje to co dzieje się na pokładzie samolotu. Dzięki temu maluch nie będzie się bał latać i na pewno znajdzie sobie ciekawe zajęcie na cały lot! Dodatkowo książeczka jest wzbogacona o przepiękne ilustracje, które zachęcają dziecko do czytania i przeżywania przygód wspólnie z Pepe!
Polecamy 😍💙✈️

1974

Biblioteczka moich dzieci powiększa się w ekspresowym tempie - swoje zbiory muszę uszczuplać, żeby książki Jasia i Oli mogły zmieścić się na domowych półkach (taki los matki ;-)). Niemniej wcale nie jest mi z tym źle, ponieważ na polskim rynku wydawniczym pojawia się tyle wspaniałych oraz wartościowych pozycji dziecięcych, że nie można przejść obok nich obojętnie. Dzisiaj przedstawię wam swoje wrażenia dotyczące pewnego chłopca o imieniu Pepe.

Przed tytułowym bohaterem oraz jego mamą ważne wydarzenie - lot samolotem. Pepe nie ma pojęcia, co go czeka, dlatego z ogromnym zaciekawieniem patrzy na to, co dzieje się dookoła.

"Pepe leci samolotem" to pouczająca historia o tym, jak wyglądają przygotowania do lotu, sam lot oraz lądowanie. Nigdy nie latałam samolotem, dlatego ta książeczka to świetna okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę, którą mogę jednocześnie przekazać dzieciom, a także przyszykować się do tego, co może nam się kiedyś przydać.

Dzieci niemal każdego dnia doświadczają nowych rzeczy, dlatego pierwsze lata ich życia to również czas wykonywania wielu ogromu czynności po raz pierwszy. Dlatego seria o Pepe jest świetną okazją do rozmowy o różnych aktywnościach, które dziecko ma przed lub za sobą. To rewelacyjne przygotowanie teoretyczne, wyjaśniające niemal wszystko, co potrzebne.

Pomogła córce przygotować się na podróż samolotem, czytań wielokrotnie. Piękne ilustracje :)

• Wyd. Edgard
  • Dla Jodzika
  • Dziecko
  • Przeczytane z Hanią
  • Alonka do kupienia PRZEDSZKOLAK
  • Recenzyjnie - 2020 r
  • Rok 2019
  • Przeczytane z Ewą

Dodaj cytat z książki Pepe leci samolotem