Tak wiele rzeczy. So Many Things

2020-01-29
2020-01-29
48 min.
Katarzyna Piętka

Czy faktycznie najszybciej języków obcych uczą się dzieci, które robią to słuchowo, nie patrząc na zapis? Kiedy tak naprawdę najlepiej zacząć naukę języka obcego?
Ta książka to zestaw najbardziej potrzebnych, podstawowych słów, dotyczących życia codziennego, ubrania, jedzenia, funkcjonowania w mieście i w domu. W każdym dziale konkretny rysunek i podpis w języku angielskim i polskim. Dzięki temu, że mamy podpisy, książka jest uniwersalna, mogą z niej korzystać dzieci od najmłodszych lat po już te, chodzące do szkoły. Grafika bardzo przejrzysta , na pewno pomoże utrwalić materiał nie jednemu młodemu czytelnikowi tylko musimy pamiętać o tym, czy my sami umiemy dany język, czy pokazując konkretne obrazy potrafimy dobrze wymówić dane słowo. Zdecydowanie pełniejsza byłaby ta pozycja, gdy by zawierała jeszcze jakąś płytkę CD. Poprawną wymowę oczywiście możemy znaleźć w Internecie i w ten sposób dziecku ją przedstawić, ale to przecież nie o to chodzi. Naszym zadaniem jest nauczyć dziecko z korzystania z książki. Rysunki, zawarta treść dotyczy życia codziennego, może ona również służyć dla całkiem najmłodszych czytelników, którzy uczą się dopiero poznawać w języku polskim nazwę swojej garderoby, zjadanych posiłków czy przedmiotów w domu. Bardzo ładne wydanie, twarda oprawa, na pewno spodoba się dużemu gronu odbiorców. Wielobarwna. przyciągająca oko. stanie się pomocą w poznawaniu świata przez najmłodszych i poznawaniu języka angielskiego przez tych nieco starszych.
Tego typu opracowań jest na rynku bardzo dużo, ta może pochwalić się naprawdę bardzo dobrą szatą graficzną i umiejętnym doborem zawartych słówek
Polecam ją zarówno dla małych przedszkolaków jak i dla uczniów klas początkowych.

Od dawna wiadomo, że małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Wszak to w pierwszych lata życia nabywają najwięcej umiejętności, które z czasem rozwijają, by potem z wiekiem, co nieco zapomnieć. Ale do rzeczy... Nauka języków obcych, najczęściej angielskiego, zaczyna się już w przedszkolu. Wówczas dzieci poznają obcy język za pomocą piosenek i zabaw, osłuchując się z dziwnie brzmiącymi słowami. Potem systematycznie dochodzą nowe rzeczy, nowy materiał i nie wiedzieć kiedy nasza pociecha zaczyna używać owego języka w czasie zabaw, czy wykonując różne czynności w domu.

Na przykładzie mojego niespełna sześciolatka obserwuję, z jaką łatwością przychodzi mi rozbudowywanie słownika i zwiększania ilości poznanych słów nie tylko w języku polskim, ale także ostatnio właśnie w języku angielskim. Sam przychodzi i podpytuje, jak w obcym języku mówi się na kota, psa albo miskę, a powtarzanie słów sprawia mu niebywałą przyjemność. Do tej „zabawy” dołącza często trzy lata młodszy szkrab, któremu spodobało się powtarzanie po bracie.

Dzięki publikacji Mai Hanisch nauka i zabawa w jednym weszła na wyższy poziom. Opracowany przez nią materiał idealnie nadaję się do początkowego wdrażania dzieci w podstawy obcego języka, poprzez naukę słów, ba!, nauka macierzystego języka zaczyna się przecież od tego samego.
A dzięki podziałowi „tematycznemu”, możemy ćwiczyć bazę słów z poszczególnych zagadnień, np. środków transportu, zwierząt, ubierania się. I możemy to robić po polsku, jak i angielsku. A dla zaawansowanych – w jednym i drugim języku.

Dużą rolę odgrywają także ilustracje, które poza tym, że są fenomenalne i świetnie ilustrują to, czym są, to przypominają eko-wydzierankę pobudzając do pracy wyobraźnię. Właściwie można potraktować je, jako podpowiedź do zabawy na tworzenie pracy z różnych materiałów. I tak na przykład z kawałków kolorowych gazet stworzyć piękny kwiat, a ze skrawków materiałów wykleić owieczkę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Tak wiele rzeczy. So many things to więc idealna pomoc do nauki języków – w tym wypadku polskiego i angielskiego, przy „czytaniu”, której może bawić się cała rodzina. Dzięki dwujęzycznym opisom odkrywanie świata to czysta przyjemność. :)

Polecam ten tytuł każdemu rodzicowi, który pod podszewką dobrej zabawy, chce pomóc swojej pociesze zdobywać wiedzę, a i przy okazji samemu się podszkolić. ;) Wszak nie ma nic lepszego niż podziw w oczach dziecka, bo mama czy tata „się zna”. :)
I z chęcią zobaczyłabym i przetestowała podobne publikacje nie tylko w wersji polsko-angielskiej, ale w innych wariacjach językowych.

Najpiękniej wydany słownik obrazkowy dla dzieci na świecie.
Klimatyczne, przyemne dla oka i duże ilustracje z podpisami poslkimi i angielskimi.
Oko się nie męczy, kolorystyka jest stonowana, ale nie nudna i ciemna. Ilustracje są ładne i nie ma wątpliwości, co jest na rysunku (o dziwo, to może być problem, szczególnie przy niektórych książkach dla dzieci, w których autor się rozpędził a artystycznym wyrażaniem siebie).

17 kategorii, z których niektórych nazw rzeczy nie znałam po polsku (głównie rośliny) :D

Nie mam nic więcej do dodania. Dla najmłodszych - opcja idealna!

Najpiękniej wydany słownik obrazkowy dla dzieci na świecie.

Książka "Tak wiele rzeczy. So many things" to ilustrowana książka w dwóch językach: polskim i angielskim.
Każda rozkładówka zawiera inną tematykę. Znajdziemy tu ilustracje i słówka z różnych dziedzin, między innymi: sport i rekreacja, czas na posiłek, na wsi, w szkole czy zwierzęta.
Ilustracje, które pomagają zapamiętać poszczególne słówka wykonane są w starym stylu. Przypominają te z dawnych elementarzy. Niestety mojej córce ten rodzaj ilustracji nie do końca przypadł do gustu.
Książka jest świetną pomocą w nauce języka angielskiego. Prosta w odbiorze, intuicyjna. Zawiera podstawowe słówka i może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia nauki języka.

Bardzo ciekawy tytuł Naszej Księgarni, warto rozpromować tę książkę, bo wygląda niepozornie, ale jest bardzo pouczająca.

Mamy przed sobą album z ilustracjami, przedstawiającymi "tak wiele rzeczy", które składają się na zbiory, np. kwiatów, pojazdów, przedmiotów w domu lub zwierząt. Znajdują się tu także rzadkie owady, zwierzęta lub trudne do wymówienia nazwy sprzętów. Niby nic, a jednak jest estetycznie, miło dla oka, taki obrazkowy album zachęca do zabawę w stylu "gdzie jest wally".

Dla nowoczesnych dzieci znających podstawy angielskiego, zawarte zostały w książce angielskie nazwy wszystkich tych przedmiotów. Dla mnie rewelacja, gdybym była dzieckiem i miała choć jedną taką książkę, uczyłabym się z niej codziennie.

Walorem tej książki jest to, że ma ona większy format, taki jak duże "atlasy świata", dzięki czemu dziecku łatwo jest się przyjrzeć wszystkim przedmiotom. Inna zaleta książki to zapach... gdybym pracowała w wydawnictwie Nasza Księgarnia, nic innego bym nie robiła, tylko wąchała książki :-) Good Job NK!

Książka to album w którym artystka w oryginalnym i charakterystycznym dla siebie stylu (choć nie w moim guście) przedstawiła to co nas otacza: ubrania, potrawy, owoce, warzywa, środki transportu, transportu, narzędzia, kwiaty, zwierzęta i wiele innych… Każda ilustracja została podpisana zarówno w języku polskim jak i angielskim - według mnie to plus, gdyż dziecko od małego może oswajać się z językiem obcym co za procentuje w przyszłości. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka to ta poprzez zabawę.

Razem z Mamą jesteśmy książką zauroczone, jednak najlepszym krytykiem będzie dziecko. Nasza mała jest książką zachwycona – z zainteresowaniem przeglądała kolejne strony, oglądała widniejące na nich ilustracje, mówiła co przedstawiają, śmiała się, piszczała z radości… ta radość na jej twarzy, szczery śmiech, zadowolenie…. bezcenne i wzruszające. Takich chwil człowiek nie zapomina – to buduje więzi. Tak więc książkę innym dzieciom poleca ciekawa świata nasza Mała Dziewczynka ^_^

• Dla dzieci
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY