Technological Slavery

Okładka książki Technological Slavery Theodore John Kaczynski
Okładka książki Technological Slavery
Theodore John Kaczynski Wydawnictwo: Fitch & Madison Publishers filozofia, etyka
filozofia, etyka
Fitch & Madison Publishers
2019-07-02
2019-07-02
1944228012
unabomber technologia

Książka zawiera sławny manifest "Industrial Society and Its Future", oraz dużo listów autora z wczesnych lat dwutysięcznych. Ted wchodzi w detale jeżeli chodzi o jego poglądy i stosunki do np. środowisk anarchistycznych (odciął się od nich) i naukowych.

Warta zakupu jeżeli ktoś nie posiada manifestu. Najnowsza wersja zawiera poprawki naniesione kilka lat przed śmiercią autora, a jego prognozy niestety się sprawdzają. Niektóre punkty manifestu również są rozwijane w kolejnych rozdziałach, a wszystko ma poparcie w danych o czym świadczy długa lista cytowanych źródeł. Warto przeczytać, ponieważ założenia mediów czy seriali na temat poglądów Unabombera są zwyczajnie błędne.

Poglądy Teda są radykalne i raczej nikogo nie zachęci do rewolucji przeciwko systemowi, choć moim zdaniem jego poglądy na temat środowisk lewicowych są przerażająco dokładne.

Jeśli przeczytałeś już Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość, warto kupić tę książkę ze względu na ogromną ilość listów i dalszych uzupełnień od Theodora na ten temat, które napisał długo po opublikowaniu manifestu.

Dodaj cytat z książki Technological Slavery