rozwińzwiń

Na początku był ogród. Wirydarze w polskiej poezji barokowej na tle kultury dawnej Europy.

Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
347
120

Na półkach:

Towarzyszący ludzkości od jej zarania ogród, stał się ważnym symbolem, obrosłym w wiele zróżnicowanych znaczeń. W przedmiotowej monografii zaprezentowano bardzo szeroki wachlarz semantyczny symbolu, odwołując się do narzędzi semiologii (geopoetyka) czy hermeneutyki.Dzięki czemu udało się wydobyć szeroki wachlarz znaczeń przedmiotowego symbolu. Oczywiście, głównym obszarem obserwacji badawczej jest literatura polskiego baroku. Autorka nie zapomniała jednak o źródłach symbolu ogrodu (Biblia i antyk grecko-rzymski),jak i innych tradycjach kultury (islam, hinduizm, Babilonia|). Wzmiankowano także o późniejszych ,,losach" znaku w tradycji oświecenia, czy epok późniejszych. Szczegółowo, dokładnie omówione zostało konteksty ewokowane przez przedmiotowe signum (np. kwestie spacjalne czy kulinarne),czy znaki pokrewne ogrodowi, jak las czy łąka. Przemyślenia są bogato egzemplifikowane cytatami z literatury, których dobór jest bardzo różnorodny. Kolejną dużą zaletą są czytelne ilustracje do każdego rozdziału. Pasjonująca pozycja, obowiązkowa dla badaczy staropolskiego orbis terrarum.

Towarzyszący ludzkości od jej zarania ogród, stał się ważnym symbolem, obrosłym w wiele zróżnicowanych znaczeń. W przedmiotowej monografii zaprezentowano bardzo szeroki wachlarz semantyczny symbolu, odwołując się do narzędzi semiologii (geopoetyka) czy hermeneutyki.Dzięki czemu udało się wydobyć szeroki wachlarz znaczeń przedmiotowego symbolu. Oczywiście, głównym obszarem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także