Puste miejsca

WAM
2019-04-08
2019-04-08
wiara chrześcijaństwo Bóg

Czy kiedykolwiek zapisywałaś inspirujące słowa, wyjątkowe momenty?
Jeśli nie - to czas to zmienić.

Puste miejsca to wyjątkowy notatnik, w który K. Olubińska włożyła całe swoje serce. Pierwsza część notesu to słowa przekazane przez autorkę, które mają w sobie niesamowite głębię. Pokazują jak możemy pogłębić swoją relacje z Bogiem. Autorka z niezwykłą lekkością a zarazem pewnością przekazuje słowa do każdej z nas. Wskazując tym samym jak ważna jest relacja z Bogiem.
Oprócz przemyśleń w notesie znajdują się cytaty z Biblii.

Druga część czeka, aby znalazły się w niej nasze myśli, inspirujące słowa lub inne warte zapamiętania zdania.

Poza tym notes jest przepięknie wydany. Może zmieścić się w torebce. Dzięki czemu można mieć go zawsze przy sobie. Pastelowe kolory idealnie pasują do tego typu notesu.

Polecam notes K. Olubińskiej. Skłania on do refleksji i do zauważenia tego co ważne i wartościowe ma miejsce w naszej codzienności. Pokazuje także, że warto znaleźć czas dla Boga.

Czy kiedykolwiek zapisywałaś inspirujące słowa, wyjątkowe momenty?
Jeśli nie - to czas to zmienić.

"Puste miejsca" Katarzyny Olubińskiej to swego rodzaju poradnik, książka, która może częściowo odpowiedzieć na nasze pytania związane z wiarą, uporządkować informacje. Tekstu jest mało - około 40 stron, pozostałe puste miejsca czekają na nasze refleksje, pytania i odpowiedzi. Książka jest pięknie wydana, ma twardą, chropowatą okładkę (ale z tych zginanych 😍),gumkę jak w pamiętnikach czy notatnikach i dwie zakładki. Wewnątrz poza 10 krótkimi rozdziałami takimi jak "Bóg w moim zmartwieniu", "Bóg w moim czekaniu", "Bóg w mojej radości", " "Bóg w moim wypoczynku", znajdziemy też cytaty, myśli i fragmenty z Pisma Świętego podsumowujące dane przemyślenia. Są nimi urozmaicone także te dalsze, nasze strony. Między rodziałami znajdziemy też ciekawe obrazki w moim ulubionym fioletowym kolorze. Książka nie przyniosła mi zbyt dużo nowego. Większość tego co przeczytałam, było tym co sama myślę, ale uporzadkowanym i ładnie ubranym w słowa, potwierdzającym, że myślę dobrze. Często to potrzebne. Urzekły mnie same cytaty, pokrzepiające, dające nadzieję.
"Ufaj,
Że każde spotkanie ma sens
A Bóg z każdej trudnej relacji
Wyprowadzi dobro."
Myślę, że książka idealna dla poszukujących, zagubionych. Pokazuje, że zawsze można wyszarpnąć czas dla Boga, że On ciągle na nas czeka. Że nie porzuci nas i nas rozumie. Czytałam ją na dworze i pewnie przez ten upał aż tak nie pałam entuzjazmem, ale o tym, że znalazłam tam coś dla siebie świadczy masa zaznaczonych fragmentów w tak krótkiej treści 😁.

Zacznę może swoją opinię na temat tej książki od okładki. Wszyscy mówią, żeby nie oceniać książki po okładce, ale jak dla mnie w tej sytuacji tego nie może zabraknąć. Pastelowa kolorystyka i delikatne obrazki. Na sam początek coś pięknego. Notatnik posiada gumeczkę, a także dwie zakładki w formie wstążeczek, które ułatwiają zaznaczanie ważnych dla nas treści. Kolejnym walorem jest rozmiar książki – idealny do torebki czy plecaka.
Przemyślenia, rady zawarte w notatniku są dość proste, ale powiem Wam, że mimo to, pozwoliły mi spojrzeć na sporo rzeczy z innej strony. Czy nie jest tak że właśnie najoczywistsza oczywistość często jest najmniej oczywista? Teksty są napisane tak, aby każdy miał możliwość zrozumienia ich i zgłębienia tematu. Piękno tej książki moim zdaniem leży w prostocie. Treści nie jest powalająco dużo, ale mimo to pozwala ona na zrozumienie pewnych aspektów życia, które przepełniają je w znacznej mierze. Autorka przytacza swoje historie i odczucia. Pokazuje jak spojrzeć na życie z innej perspektywy.
Książka bardzo mi się podobała i pomogła odnaleźć Boga w niektórych sytuacjach. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie zapełnię puste miejsca przemyśleniami.

"Puste miejsca" to piękny i cudowny notes. Muszę przyznać, że ciężko mi zebrać myśli, żeby napisać coś na jego temat. Jest idealny w każdym calu, ale zacznę może od tego, co widać na pierwszy rzut oka. Notes jest bardzo ładnie wydany, ma śliczną pastelową okładkę, a szata graficzna w środku jest dokładnie taka sama. Trzymając go w dłoniach czuję po prostu radość z posiadania tak pięknej, a jednocześnie prostej rzeczy.
Jednak jego całkowity, niezwykły urok poznałam po przeczytaniu tych kilku stron, na których Katarzyna Olubińska pisze o swoich przemyśleniach na temat życia codziennego i Boga. Autorka genialnie mówi o sprawach najprostszych i nie raz najbardziej oczywistych, ale tak często niedostrzeganych przez nas w szaleństwie obowiązków. Podczas lektury tych kilku rozdziałów uroniłam łezkę... a może dwie. Poruszyło mnie to do głębi.
Autorka pokazuje jak możemy zbliżyć się do Boga wplatając nawet kilkuminutowe rozmowy i spotkania z Nim do naszej codzienności.
Pani Kasia zainspirowała mnie i zmusiła do refleksji. Dziękuję jej za to ❤
"Jeśli On jest na pierwszym miejscu, wszystko odzyskuje swoje miejsce"

Puste miejsca Katarzyny Olubińskiej to notatnik z mnóstwem inspirujących cytatów, przemyśleń i rad.
Autorka przedstawia nam swoją relację z Bogiem i pokazuje w jaki sposób możemy się do niego przybliżyć. Nie brakuje wielu ważnych cytatów z Biblii.
W drugiej części notatnika znajduje się wiele pustych kartek na nasze własne przemyślenia. Autorka namawia nas do zapisania w tej części książki swoich pytań, ulotnych chwil oraz tęsknot.
To taki pamiętnik dla każdego.
Słowa uznania należą się również za szatę graficzną. Estetycznie wykonany, ciekawa stylistyka przyciąga uwagę. Do tego niewielki format, idealny do torebki.

"Puste miejsca" to piękny notes, który zachwyca nie tylko swoim zewnętrznym wyglądem, ale również wnętrzem pełnym inspirujących myśli i cytatów. Autorka kieruje w nim do nas kilka słów, głównie o Bogu i o tym jak w prostych codziennych czynnościach można wykorzystać czas, aby być bliżej niego. Notes ten może pełnić również funkcję pamiętnika. Możemy w nim spisywać swoje myśli, plany, zadania. Dzielić się w nim swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Co kilka stron znajdujemy w nim cytat, który skłania nas do pewnych refleksji i pozwala spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie innej, nowej perspektywy.
"Puste miejsce" jest cudownie wydany i na pewno swoim wyglądem zachęci niejednego czytelnika. Myślę, że każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł się 'wyżyć' i ten notes idealnie się do tego nadaje. Piękny, subtelny, pełen pozytywnych koncepcji notes, który będzie dla nas i tylko my zdecydujemy co będzie zawierał. Bardzo polecam, gdyż dla mnie zapoznanie się z nim było nowym, odświeżającym doświadczeniem.

Puste miejsca to przepięknie wydany notes, pełen inspirujących myśli i miejsca do własnych zapisków, czy przemyśleń. Świetnie sprawdzi się też, jako pamiętnik. Możemy zapisywać w nim dobre i pozytywne rzeczy, jakie nas spotykają, albo traktować go jak miejsce do wpisywania inspiracji i pomysłów. Notes pełen jest zapisków i cytatów odnoszących się do Boga. Osobiście uważam je za bardzo inspirujące i skłaniające do rozmyślać. Ma być taką chwilą dla siebie, momentem zatrzymania i kontemplacji nad życiem. Pokazuje, że relacja z Bogiem nie musi być klepaniem formułek i klęczeniem w kościele, a autentyczną i szczerą relacją.

Osobiście ujął mnie swoją szatą graficzną, ale i całym wykonaniem. Twarda oprawa, śliczne wstążeczki, pięknie wydrukowane kartki. Gdy pierwszy raz na niego spojrzałam była zauroczona. Jednak nie można traktować go w kategoriach ksiażki. To zdecydowanie notes. Piękny notes, który spokojnie mogę zarekomendować go, jako piękny prezent dla bliskiej osoby.

• 🏠 Home Library
  • Rok 2020
  • Chrześcijaństwo
  • Better living
  • Poradniki/ styl życia

Dodaj cytat z książki Puste miejsca