Aleo. Burza na północy

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie? Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z...

Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie?

Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia, która mówi, że los odkupi Rubin z Kalantari?

Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i groźny. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Mania Soczówka | 2019-05-04
Przeczytana: 15 marca 2019

Bardzo cieszyłam się na myśl, że będę mogła zapoznać się z tą powieścią. Bardzo! Rozpoczynając lekturę czytelnik trafia do całkiem innego świata, Olanei. Historię rozpoczyna opowieść o upadku istoty ludzkiej i jej nieposłuszeństwie względem Inuego. Poznajemy losy kielicha, to jak powstał, do czego doprowadził i co się z nim stało. Po tym wprowadzeniu zostaje przedstawiony piękny krajobraz Kalantari oraz podstawowe informacje na temat sposobu datowania, pór roku i rządów. Po bardzo obszernym i niezwykle bogatym opisie powoli autor zaczyna wgłębiać się w historię Aleo.

Akurat trwa Wielki Jarmark Plonów. Kupcy z całego kraju ściągają do Kalantari aby móc zaprezentować swoje wyroby i oczywiście móc na nich zarobić. Nie może tam zabraknąć Sili, kobiety której płaszcze okryły się niesłabnącą sławą, będącej również przyjaciółką Aleo. Sili jest już w podeszłym wieku i nastolatkę traktuje trochę jak przybraną córkę. Chociaż Aleo jest tylko nastolatką, posiada niezwykłe cechy, które...

Zaczytanamalwa | 2019-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Nowy autor, nowa książka, nowa historia, nowa przygoda, nowi bohaterowie. Cała masa nowości. A jak każdy wie nowinki przyciągają. Dzisiaj na tapetę Tomasz Miękina i jego,, Aleo. Burza na północy"
Aleo, to młoda kobieta, której znakiem rozpoznawczym są piękne, rubinowe włosy. Tylko ona jedyna w całym królestwie takie posiada. Dziewczyna wiedzie zwyczajne życie u boku wujka, niestety jej serduszko naznaczone jest ogromną stratą. Jednak los ma jeszcze niejedną niespodziankę dla naszej bohaterki. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Jest jeszcze przepowiednia, której znaczenia nikt nie zna. Mówi ona, że los odkupi Rubin z Kalantari?
Tomasz Miękina stworzył książkę, w której wszystko jej realistyczne, nawet przepowiednie, a wydarzenia podszyte grozą to coś co mnie urzekło. Historia w, której dobro walczy ze złem, a pragnienie...

MeBrunette | 2019-05-02
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

Autor tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i pełen brutalności. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.

Jak już wspominałam nie raz w swoich recenzjach nie jestem fanką fantastycznych dzieł, książka musi naprawdę mnie zaciekawić abym doczytała ją do ostatniej kartki. Jednak ta pozycja czytelnicza zdecydowanie wpadła w moje gusta. Lubię, gdy czuję z bohaterami wspólną więź, gdy naprawdę mogę poczuć, że jestem tam obok, przeżywam każdą chwilę wspólnie. Bardzo pomogły mi w tym obszerne opisy, które nie były w żadnym stopniu nużące- a wspomnę, iż jestem wymagającym pod tym względem czytelnikiem. Po prostu wydaje mi się, że każde słowo/każde zdanie znalazło się we właściwym...

Małgorzata | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

#aleo #burzanapółnocy #tom1 #tomaszmiękina #wydawnictwonovaeres #recenzja
#aleoseriapowiesci #aleoburzanapolnocy

Tomasz Miękina
Urodził się w 1989 roku w Stalowej Woli.
Z wykształcenia ekonomista, absolwent KUL-u. Obecnie pracownik działu handlowego w jednej z firm sektora przemysłowego. Swój wolny czas poświęca jeździe na rowerze oraz pisarstwu. Pasję do książek zawdzięcza swojej mamie, która zachęciła go do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Swoją pisarską przygodę rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, stając się współautorem tomiku "Tchnienie". W 2012 roku rozpoczął pracę nad serią powieści o losach dziewczyny o rubinowych włosach.
Pierwszy tom jej przygód "Aleo. Burza na północy" jest jego powieściowym debiutem.

Książka ma 350 stron powieści gdzie świat jest baśniowy i malowniczy, ale także groźny. Legendy i przepowiednie przenikają się ze sobą w zwykłej codzienności.
Polecam! Czekam na kolejne części serii. 😊

Ayla | 2019-06-16
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Aleo Burza Na Północy to pierwsza cześć serii powieści i debiut Tomka Miękiny. Dopracowany, skrupulatnie opisany i wymyślony przez niego świat wpisuje się dla mnie w klasyczny styl fantasy co jest niewątpliwie ogromnym atutem tej pozycji. Jednak...jak przystało na czepialską marudę, którą trudno zadowolić mam kilka ale. Ogromnie mnie cieszy fakt, że autor ceni sobie konstruktywną krytykę, woląc ją od pustych pochwał.
Jak przystało na fankę Tolkiena uwielbiam, gdy świat przedstawiony jest dokładnie opisany. Jednak, pamiętajmy, we wszystkim trzeba znać umiar. W pierwszym tomie powieści o Aleo opisów jest zbyt wiele. Wiem, iż chodziło o przedstawienie nam krainy, jej topografii, fauny, flory, historii, społeczności i polityki jednak niektóre rzeczy mogły być opisane dwoma, trzema zdaniami, a nie stronami. Czytelnik wiedział by o co chodzi, a nie stracił by rachuby o czym to w zasadzie czyta. Przy tym dialogi czasem są jakby urwane, brak więc równowagi, między opisami a dialogami. To...

KsiążkowyKabanos | 2019-06-13
Ania | 2019-05-20