Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
8320204720
poradniki
corrum

Oprócz ziół o typowym działaniu leczniczym w książce jet mowa o roślinach stosowanych w polskiej kuchni jako przyprawowe, zmieniające smak, zapach, a nieraz i wygląd potraw. Częste, niemal zwyczajowe dodawanie przypraw do pożywienia ma duże znaczenie profilaktyczne i może chronić przed niktórymi doleglowościami przewodu pokarmowego. W książce oprócz preparatów polskich uwzględniono niektóre z...

W książce oprócz preparatów polskich uwzględniono niektóre z wytwarzanych w krajach sąsiedzkich, kierując się ich rzeczywistą wartością leczniczą oraz tym, że uzupełniają dość ubogi asortyment rodzimy.

ryszpak | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Kopalnia wiedzy na temat ziołolecznictwa. Używane od dawna, często już zapomniane preparaty galenowe, głównie napary, nalewki czy odwary.
Autor był znanym polskim farmaceutą, który całe swoje życie poświęcił badaniu i wykorzystywaniu roślin w lecznictwie.

Monica | 2016-09-29
Przeczytana: 2005 rok

Skarbnica wiedzy. Jeśli tylko uda się zdobyć zioła wymienione w tej książce można "zażywać" je w domowym zaciszu. Książka i wiedza w niej zawarta wspomoże przy przeziębieniu, katarze, bólu/zapaleniu gardła, zapaleniu pęcherza, bólu brzucha, bólu głowy, kaszlu, jęczmieniu, bolesnym miesiączkowaniu, nerwicy, łupieżu, zapaleniu skóry, wrzodach...i wielu wielu innych.
Polecam!

DurgaRE | 2011-05-03

Bardzo pomocna, w każdej dolegliwości

Abyss | 2015-12-19

Pozycja obowiązkowa dla osób które interesują się ziołolecznictwem.

Marago | 2017-07-02
Agi17 | 2017-05-30