Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie

Okładka książki Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie Wacław Jaroniewski, Aleksander Ożarowski
Okładka książki Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie
Wacław JaroniewskiAleksander Ożarowski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych poradniki
poradniki
Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
1987-01-01
1987-01-01
8320204720

Okładka książki Leksykon leków naturalnych Aleksander Ożarowski, praca zbiorowa
Leksykon leków... Aleksander Ożarowsk...
Okładka książki Mieszanki ziołowe w lecznictwie Bronisław Czerwiecki, Brunon Fiałkowski, Edmund Górzkowski, Jerzy Jończyk, Aleksander Ożarowski, Kornel Piotrowski, Jan Kazimierz Podlewski, Zbigniew Połomski, Stefan Sabiniewicz, Józef Trawkowski, Anna Zawisza
Mieszanki zioł... Bronisław Czerwieck...

Bardzo fajnie opisana grupa roślin leczniczych

Bardzo fajnie opisana grupa roślin leczniczych

Absolutny klasyk dla każdego zielarza. Ożarowski - popularyzator ziołolecznictwa - stworzył kompendium wiedzy, które warto mieć pod ręką, jeżeli chce się zbierać i wykorzystywać na co dzień dostępne w Polsce zioła. Przedstawiono tu chyba wszystkie polskie rośliny lecznicze, ich wygląd, specyfikę, działanie, sposób zbioru, suszenia, przechowywania i wreszcie użytkowania.

Kopalnia wiedzy na temat ziołolecznictwa. Używane od dawna, często już zapomniane preparaty galenowe, głównie napary, nalewki czy odwary.
Autor był znanym polskim farmaceutą, który całe swoje życie poświęcił badaniu i wykorzystywaniu roślin w lecznictwie.

Skarbnica wiedzy. Jeśli tylko uda się zdobyć zioła wymienione w tej książce można "zażywać" je w domowym zaciszu. Książka i wiedza w niej zawarta wspomoże przy przeziębieniu, katarze, bólu/zapaleniu gardła, zapaleniu pęcherza, bólu brzucha, bólu głowy, kaszlu, jęczmieniu, bolesnym miesiączkowaniu, nerwicy, łupieżu, zapaleniu skóry, wrzodach...i wielu wielu innych.
Polecam!

Pozycja obowiązkowa dla osób które interesują się ziołolecznictwem.

Pozycja obowiązkowa dla osób które interesują się ziołolecznictwem.

Bardzo pomocna, w każdej dolegliwości

Bardzo pomocna, w każdej dolegliwości

• Zioła
  • Poradniki
  • Papier
  • Herbs & Vegetarian & Cooking & Gardening
  • Do dokończenia

Dodaj cytat z książki Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie