Agata Rugor

Sara, Laura, Alicja i Lila poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, która przetrwa całe życie. Wraz z upływem mijających lat dziewczynki staną się kobietami. Krótka historia o przyjaźni, wspólnym dorastaniu, dzieleniu radości i trosk.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl/

Kasia | 2019-06-06
Przeczytana: 27 marca 2019

Historia opisana w książce jest prosta. Cztery dziewczynki, przyjaciółki, spotykają się najczęściej pod drzewem, które znalazły. Drzewo to uznają za swojego rodzaju "bazę". Każda z dziewczynek jest inna, ma inny temperament, talenty czy upodobania - jednak razem tworzą zgrany zespół. Dziewczyny wspierają się w chwila trudnych, świętują wspólnie sukcesy, są dla siebie wzajemnie oparciem. I mimo tego, że rosną, dorastają, zakładają własne rodziny lub podróżują do odległych zakątków, nigdy nie zrywają swojej przyjaźni i zawsze mogą na siebie liczyć ❤️
-------------------------------
Cudowna, ❤️ mądra, inspirująca książka, która za pomocą krótkiej historii pokazuje nam istotę znaczenia siły kobiet i mocy przyjaźni. Widzimy tu, że podstawą przyjaźni jest brak zazdrości, że przyjaźń to wsparcie w słabszych momentach i trwanie razem podczas sukcesów. W prostych słowach przemawia do małych i dużych - śmiało mogę nazwać tą literacką perełką. Mojej córce bardzo podobała się opowieść o...

Mamatorka | 2019-05-23
Przeczytana: marzec 2019

To niesamowita opowieść o czwórce bardzo różnych od siebie dziewczynek. Sara, Laura, Alicja i Lili na pierwszy rzut oka różnią się pod każdym względem. Laura jest urodzonym odkrywcą o rudych włosach, Lili to przywódca z mnóstwem pomysłów, Sara to roztropny opiekun, zaś blondwłosa Alicja to artystyczna dusza z ogromnym poczuciem humoru.
Dziewczynki poznajemy w momencie, gdy mają zaledwie kilka lat i spędzają czas pod wielką jabłonią. Tam właśnie rozpoczyna się ich przyjaźń. Podążając za ich historią widzimy jak dziewczynki pielęgnując swoją przyjaźń, dzieląc się swoimi marzeniami, sukcesami, planami i wzajemnie wspierając się w trudnych chwilach dorastają i stają się kobietami.
Przepięknie wydana i cudownie zilustrowana książka zachęca do rozmów na temat przyjaźni i tego jak wielką wartością jest prawdziwa przyjaźń, a także o tym jak o nią dbać, by przetrwała całe życie.