Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność

Tłumaczenie: Julia Tokarczyk
Wydawnictwo: KE Liber
Stories for Kids Who Dare to Be Different: True Tales of Amazing People Who Stood Up and Stood Out
Julia Tokarczyk
Ag2S

IRENA SENDLEROWA, PAPIEŻ FRANCISZEK, JOANNA D'ARC, JAN CHRISTIAN ANDERSEN, WHOOPI GOLDBERG, ANDREA BOCELLI, BJÖRK, ANDY WARHOL .... i ponad 100 innych nieprzeciętnych osób, które odważyły się żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami i walczyć o swoje marzenia! Po światowym sukcesie Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi, Ben Brooks postanowił przedstawić wspaniałe kobiety i wyjątkowych...

Po światowym sukcesie Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi, Ben Brooks postanowił przedstawić wspaniałe kobiety i wyjątkowych mężczyzn jako inspirację dla dziewczynek i chłopców poszukujących wzorców i swojego miejsca we współczesnym świecie.
To niezwykłe historie tak sławnych, jak i mniej znanych osób, pionierów i geniuszy, z których każdy na swój sposób przełamuje schematy, kruszy bariery, wytycza nowe ścieżki i niestrudzenie wprowadza w życie swoje idee, pomimo obiektywnych trudności czy niezrozumienia społecznego. Ta wyjątkowa lektura pokazuje na przykładach, że warto bronić wyznawanych wartości i konsekwentnie realizować cele. Wszyscy biegają po boisku, a twoje dziecko spędza godziny w laboratorium chemicznym? Ma nietypowe hobby? Historie przedstawione w książce pokazują, że ci, którzy płyną pod prąd zostają prekursorami, a realizacja własnych pasji jest źródłem szczęścia i spełnienia. Książka rozprawia się także z rolami przypisanymi płciom. Twoją córkę pasjonują sporty walki? A może twój syn kocha balet? We współczesnym świecie nie ma mowy o szufladkowaniu, każdy może osiągnąć wszystko, co tylko zechce. Historie w książce przekonują, że każdy jest wyjątkowy, a świat docenia indywidualistów! To pochwała wrażliwości, siły wewnętrznej, pomysłowości, wytrwałości i wiary w siebie oraz wartości, które warto zaszczepić już w dzieciństwie. Ta pięknie ilustrowana i inspirująca książka o pasjonujących historiach niesamowitych ludzi, zachwyci każde dziecko i doda mu odwagi, by być sobą i zmieniać świat na lepsze.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Artsajke | 2019-04-15
Hanna | 2019-04-15
gosiaczek1808 | 2019-04-13
Syl_wina | 2019-04-12

„Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe” od jutra w waszych księgarniach

Po „Opowieściach dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, doczekaliśmy się pozycji, w której znajdziemy inspirujące biografie osób z całego świata i z różnych epok. Tym razem (w końcu!) to nie płeć jest głównym kryterium wyboru.

Patronaty tygodnia

Jeśli aktualnie nie posiadasz żadnej nowej książki do czytania, pilnie sprawdź poniedziałkowe patronaty serwisu lubimyczytac.pl, ponieważ brak lektury może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu. Oczywiście żartujemy, ale gdybyście chcieli zakupić wszystkie nowości z tego tygodnia, zrobilibyście krzywdę nie tylko swojemu portfelowi, ale i plecom. Oto tylko część premier, którym patronujemy w tym tygodniu.