Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni

Tłumaczenie: Iwona Banach
Wydawnictwo: Media Rodzina
Iwona Banach, ekranizacja
literatura piękna
Ag2S

Porywająca opowieść o przyjaźni, której nic nie może powstrzymać. Dziesięcioletnia Mia nienawidzi afrykańskiej farmy, na którą właśnie wraz z bratem i rodzicami przeprowadzili się z Londynu. Tam miała przyjaciół i swoje życie, w Afryce czuje się samotna i znudzona. Do czasu, gdy w jej domu pojawia się białe lwiątko o imieniu Charlie. Z czasem między Mią a małym lwem powstaje coraz silniejsza więź. Jednak Charlie rośnie i powoli zmienia się w wielkiego drapieżnika. W obawie o bezpieczeństwo dziewczyny, rodzice postanawiają ich rozdzielić. Gdy Mia dowiaduje się, że przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo, postanawia go uratować za wszelką cenę... Powieść ilustrowana jest pięknymi fotosami z filmu, rozgrywającego się w dzikiej scenerii Afryki Południowej.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

zagubieniwkrainie | 2019-05-08

"Mia i biały lew to opowieść o przyjaźni, która przetrwa najtrudniejsze chwile, której przede wszystkim nikt nie jest w stanie powstrzymać.
Dziesięcioletnia Mia wraz z rodzicami i starszym bratem przeprowadza się na afrykańską farmę do RPA z Londynu. Dziewczynka nie potrafi odnaleźć się w nowym miejscu, czuje się samotna. Swoje życie, przyjaciół pozostawiła w stolicy Wielkiej Brytanii. Nie jest zadowolona z przeprowadzki i podkreśla to swoim zachowaniem oraz opryskliwymi odpowiedziami. Życie jej zmienia się jednak, kiedy to w ich domu pojawia się małe, białe lwiątko o imieniu Charlie. Pomiędzy dziewczynką a lwiątkiem zawiązuje się niezwykła więź, coś na kształt prawdziwej przyjaźni. Mia ufa zwierzęciu bezgranicznie, nie boi się wchodzić do jego zagrody, bawić się z nim. Kiedy jednak lew dorasta rodzice mają coraz większe obawy o zdrowie i życie córki i próbują ich rozdzielić. Jednak dziewczyna za wszelką cenę chce uratować swojego przyjaciela…
Ważną rolę w książce pełni również...

magical_bookcase | 2019-04-24

Dziesięcioletnia Mia mieszka wraz z rodziną w Londynie, jednak pewnego dnia razem ze starszym bratem i rodzicami przeprowadza się do Afryki aby prowadzić lwią farmę.

Życie w RPA nie jest dla Mii tym wymarzonym. Dziewczynka bardzo tęskni za miastem, buntuje się, miewa problemy w szkole, a otaczające ją zwierzęta są wręcz denerwujące.

Wszystko zmienia się gdy w świąteczny poranek na farmie pojawia się znany z magicznej legendy, niespotykany biały lew.
Charlie- białe lwiątko stopniowo zdobywa serce dziewczynki i pewnego dnia stają się oni nierozłączni. Ich przyjaźń nie kończy się nawet wtedy, gdy Charlie staje się olbrzymim, dorosłym drapieżnikiem i razem dokonują czegoś niemożliwego. "Mia i biały lew" to nie tylko historia niezwykłej przyjaźni dziewczynki i lwa, ale wzruszająca opowieść o tym, co jest w życiu najważniejsze.
Jest to opowieść o rodzinie, miłości, przyjaźni, o tym że czasem trzeba wybrać co jest ważne a co ważniejsze. Opowieść o tym jak piękna jest natura i jak zły...

Aleksandrabook | 2019-04-15

Opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy dziewczynką i pięknym białym lwem o imieniu Charlie. Przyjaźń z czasem niemożliwa, staje się dla głównej bohaterki strasznym ciosem. Bo kto jak nie dzieci, a później również jako nastolatkowie przywiązują się do zwierząt. Warto kochać. Małe lwiątko kochane, staje się naszym przyjacielem, wręcz członkiem rodziny, lecz rośnie, zmienia się i w konsekwencji wyrasta na potężnego, niebezpiecznego lwa. Czy to koniec przyjaźni? Zwierzęta również przywiązują się do ludzi, Mia pragnie za wszelką cenę ochronić Charlie przed kłusownikami. Zdecydowanie jest to wzruszająca, pełna pięknych, delikatnych wzruszeń, niesamowitej przyjaźni, dodatkowo ilustrowana przepięknymi ilustracjami, zdjęciami z filmu. Polecam z całego serca, książka obyczajowa również może nas wzruszyć i złapać za serce.

Northman | 2019-03-23
Przeczytana: 18 marca 2019

Siła przyjaźni.

Poruszająca i pełna ciepła historia przyjaciół, których nic nie może rozdzielić. Pachnie to może troszeczkę wtórnością (ileż bowiem znamy wszyscy opowieści o przyjaźni dzieciaka z jakimś zwierzakiem?), jednak dzięki umiejscowieniu akcji w afrykańskiej scenerii całość nabiera powiewu świeżości, dla którego warto zaryzykować lekturę.

Dziesięcioletnia Mia przeprowadza się wraz z rodzicami z Londynu na afrykańską farmę. Radykalna zmiana początkowo nie jest łatwa do zaakceptowania - cały świat dziewczynki runął i zmienił się w jednej chwili. Wszystko trzeba sobie poukładać na nowo... Sytuacja zmienia się jednak, kiedy na farmie pojawia się białe lwiątko o imieniu Charlie. Przyjaźń od samego początku wisi w powietrzu :) Co innego jednak domowe zwierzątko w postaci psa czy kota, a co innego... lew. Siłą rzeczy Charlie rośnie, a jego dzika i uwarunkowana przez naturę drapieżność stawia przyjaźń pod znakiem zapytania... Z dzikim zwierzęciem, którym jakby nie było jest...