Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat

Okładka książki Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat Scilla Elworthy
Okładka książki Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat
Scilla Elworthy Wydawnictwo: Czarna Owca popularnonaukowa
popularnonaukowa
Czarna Owca
2019-03-13
2019-03-13
Maria Reimann

Głównie autorce zależy aby obudzić społeczeństwo, skłonić do dbałości o otaczający nas świat. Mowa o globalizmie, ekonomii, o środowisku. Prawdą jest, że zmiana często jest zależna od jednostki, silnej jednostki. Działanie poprzez aktywizm społeczny, ma realny wpływ na zmianę otaczającej rzeczywistości. Powątpiewałem, czy książka wzbudzi moje zainteresowanie, i mile zaskoczyłem się... Na początku nudna trochę, ale potem treść się rozkręca. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, o ile jest nakręcony na jakąkolwiek formę pomagania innym lub światu. Bardzo dobra pozycja. Polecam.

Nie przebrnęłam. Poległam na fantastycznej teorii o tym, że grupowa medytacja ma realny wpływ na rozwiązanie palących potrzeb naszej planety.

Próba połączenia multikuturowej postnew'agowskiej medytacji z rozwiązywaniem realnych problemów świata: między innymi wojen i globalnego ocieplenia klimatu. I o ile pokazanie działań małych, ale skutecznych organizacji społecznych z całego świata, o tyle przekonanie, że nasze problemy mogą rozwiązać rozmowy i wspólna medytacja, są mocno naiwne.
Sama autorka przytacza zresztą, jako dowód na to, że medytacja działa, przykłady sprzed lat. W książce nie poznamy żadnego sposobu na rozwiązanie kryzysu na Bliskim Wschodzie, czy wojny w Syrii. Jest za to pochwała Aung San Suu Kyi z Birmy za jej opór bez przemocy, choć dziś wiemy, że po przejęciu władzy firmuje swoją osobą pacyfikację Rohindżów.

Sama autorka przytacza...

• Przerwane
  • Pożyczyłabym od kogoś
  • Biblioteka
  • .. priorytetowo!
  • Nowa ekonomia

Dodaj cytat z książki Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat