Co robi Pucio?

Okładka książki Co robi Pucio? Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Okładka książki Co robi Pucio?
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 10) Seria: UCZĘ SIĘ mówić interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
2019-04-03
28 min.
nauka edukacja dziecko Joanna Kłos

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio rośnie z... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...

Po jednej stronie rzeczowniki, po drugiej zdanie mówiące o tym, co można z nimi robić. Jestem na mega tak.

Tym razem wersja Pucia dla zupełnych maluszków, chwytających i wymawiających pierwsze słowa.
Mała kartonowa książeczka w twardej jak kartki oprawie. Kolorowe ilustracje, troszkę mniej wyszukane ,gdyż dzieci mają się uczyć pierwszych rzeczowników i związanych z nimi czasowników. Przez to rysunki dotyczą konkretnych rzeczy, przedmiotów, zwierząt, ludzi; a następnie powiązane z nimi czynności.

Tak weźmy np. na jednej ze stron pytanie: Co to? krzesło i zaraz na sąsiedniej stronicy mamy: Co robi Pucio? Pucio siedzi.
W ten sposób można przesuwając się po całym mieszkaniu z dzieckiem w realu i siadając raz za razem na innych meblach przemycić oprócz krzesła , fotel, narożnik, taboret, stołek itp.
Oczywiście nie zalecam natłoku słów, tylko systematyczne dodawanie coraz nowego elementu.
Będzie to oczywiście zależało w jakim tempie dziecko będzie chłonęło wiedzę. Każdy rodzic sam się zorientuje.

Jest tu naprawdę bardzo duży zasób słownictwa , a my sami możemy je jeszcze ubogacić.
Oczywiście książeczka jest do tego doskonałą wskazówką. Korzystamy z pewnej bazy , poszerzając ją tak , jak to sami widzimy.

Spotykamy tu takie przykładowe pary: łyżka – Pucio je.
bluzka- Pucio ubiera się.
pies - Pucio biegnie.
Takich przykładów jest dużo, dużo więcej.

Super sprawa dla najmłodszych z grona maluszków.

Nie jest to moja ulubiona część Pucia, ale to dzięki niej mój syn przełamał swoją blokadę do wypowiadania polskich słów. Trzyma wysoki poziom. Na pewno dla każdego kto kocha Pucia (mój mąż szkoli na niej swoją wymowę polskiego, pod czujnym okiem dwulatka).

Wydanie w twardej okładce zdecydowanie działa tutaj na plus. Książka nie niszczy się szybko i jest odporna na najmłodszych czytelników. W bardzo dobry sposób, pomaga rodzicom uczyć dzieci słów, spędzając razem czas, co jest ważne w rozwoju malucha. Ilustracje są przyjemne dla oka i potrafią zainteresować najmłodszych, więc szybko się nie nudzą. Bardzo fajna i z pewnością warta zakupu.

Kolejna propozycja dla najmłodszych czytelników. Tym razem maluchy przekonają się co robi ich ulubiony bohater. Na każdej stronie przedstawiony jest rzeczownik oraz czynność z tym związana. Wasz maluch pokocha Pucia.

Genialna książeczka, która zapoznaje nasze dzieci z podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Szczerze polecam.

Skierowane dzieci wypowiadających już pierwsze słowa, najlepsze zaraz po zabawach gestem i dźwiękiem

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Raczej dla młodszych dzieci. Pucio rządzi!
Polecam.

Polecam.

Ta książka średnio wzbudza zachwyt mojej półtorarocznej pociechy, ale dalej ją jej pokazuje. Są nazwy prostych przedmiotów i czasownik dopasowany. Zobaczymy czy polubi. Ilustracje i format mini książki na plus.

Może obrazki mogłyby być ciekawsze, ale i tak książeczka bardzo fajna, sztywne i twarde kartki łatwe do otwierania, miły Pucio i nowe słowa.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Co robi Pucio?