Moje bajeczki o Smerfach

2018-02-28
Anna Wolna
Smerfy

Okładka książki Przygody Smerfów. Smerf Czarnoksiężnik Yvan Delporte, Peyo
Przygody Smerf... Yvan Delporte, Peyo...
Okładka książki Przygody Smerfów. Kosmosmerf Yvan Delporte, Peyo
Przygody Smerf... Yvan Delporte, Peyo...

"Smerfy" to kolejna bajka, która była towarzyszem moich dziecięcych przygód i zabaw. Któż z nas nie bał się podstępnego Gargamela i jego kota czy kto nie rozczulał się nad poczciwym olbrzymem Pasibrzuchem... Dziś, po latach, znów mogę wrócić wspomnieniami do wczesnego dzieciństwa i z uśmiechem na ustach zanucić "lalalalalala-lalalala-la".

Smerfy to małe bajkowe niebieskie stworki, które zamieszkują las. Mają swoją wioskę i żyją sobie w spokoju. Niestety, na naszych małych przyjaciół nieustannie czyha okrutny i pechowy czarodziej Gargamel ("Jak ja nie cierpię tych Smefów!") wraz ze swoim pomocnikiem, kotem Klakierem, który mieszka w zrujnowanym zamku na skraju lasu Smerfów. Gargamel nieustannie próbuje złapać Smerfy, ale jak się okazuje, nie jest to takie proste.

"Moje bajeczki o Smerfach" to zbiór sześciu opowiadań powstałych na podstawie komiksów belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo.
Każde z opowiadań mówi o fantastycznych przygodach dzielnych Smerfów, a przy okazji uczy i bawi. Dzieci dowiadują się, jak ważna jest nauka w szkole, oraz jaką przyjemność sprawia pomoc w spełnianiu marzeń naszych przyjaciół. Wraz ze Smerfami uczymy się poskramiać lęki oraz uświadamiamy sobie, że nie fajnie jest się z kogoś wyśmiewać. Wyruszamy również w niebezpieczną podróż na szczyt Góry Lodów, uciekamy przed pszczołami oraz podstępnym Gargamelem. Dzieci z pewnością przeżyją tu mnóstwo ciekawych i niezwykłych przygód.

Seria "Moja bajeczki..." skierowana jest do najmłodszych czytelników. Rekomendowany przedział wiekowy to 3-5 lat, ale starsze dziecko też zachwyci się tymi książkami. Format książki jest mały - bez problemu zmieści się w dziecięcych rękach. Dynamiczne i krótkie opowieści oraz barwne, bajkowe ilustracje przyciągną wzrok i sprawią, że dzieci nie będą miały problemu ze skupieniem uwagi na czytanym tekście. Bajki idealnie nadają się do czytania przed snem.

P.S. Ciekawa jestem, czy ktoś z Was, podczas lektury książki również słyszał w głowie głos kreskówkowego Ważniaka podczas czytania jego kwestii? :D :D

Smerfy to małe bajkowe niebieskie...

• AnLu
  • Dla dzieci