Patronaty tygodnia

LubimyCzytać LubimyCzytać
11.02.2019

Nadchodzący tydzień to prawdziwe szaleństwo. Po raz pierwszy w tym roku nie udało nam się zmieścić wszystkich patronatów na jednej liście. Nasze pomarańczowe logo znajdziecie między innymi na książce duetu Darda & Witkiewicz, „Dzieciach krwi i kości”, a także na ostatniej części trylogii z Gabrielem Bysiem. 

Patronaty tygodnia

Tylko tyRosie Blake, tłumaczenie: Justyna Rudnik (wyd. W.A.B.)

Niektórzy ludzie wyjeżdżają na wycieczki last minute, chodzą boso po trawie, imprezują niezależnie od dnia tygodnia i podejmują spontaniczne decyzje. Ale nie Nicola Brown. Ta dwudziestodziewięciolatka jest mistrzynią w kontrolowaniu swojego życia. Posiłki je zawsze o stałej porze, jadłospis jest z góry ustalony. Obsesyjnie przestrzega porządku i nie pozwala sobie na żadne odstępstwa od rutyny. W jej idealnie zaplanowanym życiu brakuje jednak najbardziej nieobliczalnego czynnika – miłości. Niespodziewanie Nicola przyjmuje spontaniczny zakład z przyjaciółką z pracy – do Walentynek postara się znaleźć ukochanego mężczyznę. Rozpoczyna się seria przezabawnych spotkań, z których większość można zaliczyć do kanonu najgorszych randek, z galerią najdziwniejszych mężczyzn na świecie. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom Nicola zaczyna się całkiem nieźle bawić. Zupełnie nie spodziewa się jednak, że prawdziwa miłość jest tuż pod jej nosem… „Tylko ty” to idealna powieść dla singielek – świetnie napisana, wciągająca, dowcipna, z wdziękiem ogrywająca schematy damsko-męskie.To książka pełna empatii, humoru i nadziei, którą skrywa w sobie każda kobieta.

17 podniebnych koszmarów, Dan SimmonsRay Bradbury, Stephen KingRoald DahlArthur Conan DoylePeter TremayneAmbrose BierceRichard MathesonJames DickeyJoe HillDavid J. SchowJohn VarleyTom BissellBev VincentCody GoodfellowE. C. TubbBev VincentE. Michael Lewis, tłumaczenie: Tomasz Wilusz (wyd. Prószyński i S-ka)

Zapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta. Pasjonująca antologia, lektura w sam raz na lotnisko lub do samolotu, zawierająca między innymi nowe opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich utworów.

Stephen King nie znosi latać. I wraz ze współredaktorem, Bevem Vincentem, pragnie podzielić się tym strachem przed lataniem z wami. Witajcie w „17 podniebnych koszmarach”, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście 11 km nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad 800 km na godzinę zamknięci w metalowej rurze (jak, brrr!, w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o wszelkich zdarzeniach mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście… ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka.

Antologia zawiera nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Teksty takich autorów, jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons, sprawiają, że zbiór „17 podniebnych koszmarów” jest – jak ujmuje to King – „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy… Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”. To przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

Randka z Hugo BosymAgnieszka Lingas-Łoniewska (wyd. Burda Książki)

Zmysłowa powieść bestsellerowej autorki ponad 30 książek to więcej niż płomienny romans. To przejmująca opowieść o zaczynaniu życia na nowo.
Hugo Bosy niemal z dnia na dzień zrezygnował z prowadzenia jednej z najlepszych agencji reklamowych w Polsce i przeprowadził się z Warszawy do Wrocławia. Niechętnie mówi o swojej przeszłości, ale poznana przypadkiem piękna i nietuzinkowa Jagoda budzi w nim dawno zapomniane uczucia i pożądanie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczył. Choć mężczyzna był pewien, że raz na zawsze skończył z miłością, zwariowana, pyskata i zjawiskowa panna Borówko mocno zachwiała jego postanowieniem. Ale czy Jagoda na pewno jest wolna? I czy Hugo odważy się otworzyć przed nią zranione serce?

Mogłoby się wydawać, że gdy los krzyżuje drogi dwójki samotnych i atrakcyjnych ludzi, między którymi wybucha namiętność, szczęśliwe zakończenie to tylko kwestia czasu. Agnieszka Lingas-Łoniewska, zwana przez fanów i recenzentów Dilerką Emocji, udowadnia, że prawdziwa miłość potrzebuje więcej niż tylko pożądania. Choć niewątpliwie odrobina pikanterii nadaje uczuciu smaku…

Siostra księżycaLucinda Riley, tłumaczenie: Anna Esden-Tempska (wyd. Albatros)

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr. 

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. 

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. 

W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć. 

Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

GhostwriterAlessandra Torre, tłumaczenie: Ryszard Oślizło (Wydawnictwo Kobiece)

Najtrudniejsza do opowiedzenia jest prawda

Miliony sprzedanych egzemplarzy na koncie, wielka kariera i piękny dom – Helena Ross miała wszystko. Teraz znana pisarka mieszka sama i nie może zapomnieć wydarzeń sprzed czterech lat. Na dodatek dowiaduje się, że pozostało jej tylko parę miesięcy życia.

Helena postanawia rozliczyć się z przeszłością. Wie, że jedynym sposobem jest ujawnienie prawdy w kolejnej, ostatniej książce. Jednak potrzebuje pomocy kogoś, kto spisze jej wstrząsającą opowieść. Kobieta zleca to zadanie swojej największej konkurentce. Czy zwierzając się ze swojej największej tajemnicy, zdoła ocalić duszę?

SerceBartosz Szczygielski (wyd. W.A.B.)

Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci.

Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem i próbuje żyć normalnie, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak przeszłość nie pozwala mu o sobie zapomnieć i dopada go w chwili, gdy sądzi, że jest już bezpieczny. Pewnego dnia znajduje ludzkie szczątki w centrum handlowym, a jego kruchy świat rozpada się na kawałki. Zwłoki giną w niewyjaśnionych okolicznościach jeszcze przed identyfikacją. Gabriel staje przed dylematem: ukrywać się dalej czy podjąć niebezpieczną walkę z ludźmi, którzy pozbawili go wszystkiego.

Jaką rolę w tej ryzykownej grze odegra była prostytutka, Kaśka, kobieta, która straciła wszystko, a jedyne, co trzyma ją przy życiu, to żądza zemsty? Witaj w świecie, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Cymanowski MłynStefan DardaMagdalena Witkiewicz (wyd. Filia)

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje się łudzą, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?
Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.

Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?
 

Dzieci krwi i kościTomi Adeyemi, tłumaczenie: Łukasz Witczak (Wydawnictwo Dolnośląskie)

Niegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zélie straciła matkę, a jej lud – wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać! Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Orisza to niebezpieczna kraina, królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama, musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga…

Okrutne pragnienieAraminta Hall, tłumaczenie: Katarzyna Rosłan (wyd. W.A.B.)

Konsekwencje sekretnej gry kochanków mogą być zabójcze!

Związek Verity i Mike’a nie należał do konwencjonalnych. Verity ukształtowała Mike’a, mężczyzna pozostawał pod jej przemożnym wpływem. Kochankowie upodobali sobie swoistą grę, która często kończyła się namiętnym seksem.

To już jednak przeszłość. Verity planuje poślubić innego mężczyznę. Gdy Mike dostaje zaproszenie na ślub, traktuje je jak wstęp do kolejnej, bardziej wyrafinowanej rundy dawnej gry. Wierzy, że jeśli będzie bacznie obserwował ukochaną, dostrzeże wyczekiwany znak...

Mroczny, silnie oddziałujący na emocje thriller psychologiczny, który pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze!

Tam gdzie jesteśTomasz Betcher (wyd. W.A.B.)

Jest jak w piosence: kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Oboje na życiowym zakręcie, potrzebują wsparcia i bliskości jak nigdy wcześniej. Czy będą umieli znaleźć je w sobie nawzajem?

Ania Turska przechodzi trudny okres w życiu. Zamierza na dobre uwolnić się od męża, domowego tyrana. Za nią już wyprowadzka z domu i złożenie pozwu rozwodowego, teraz czas na uporządkowanie reszty spraw. Powinna wreszcie sprzedać domek letniskowy, który odziedziczyła po ojcu.

Gdy przyjeżdża do Jantaru, aby zrobić zdjęcia, zastaje tam Adama – bezdomnego, który znalazł tu schronienie na nadchodzącą jesień i zimę. Nieoczekiwanie nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Ta znajomość to czyste szaleństwo. A jednak czują się w swoim towarzystwie tak dobrze, że tylko szaleństwem byłoby nie spróbować. Jedno tylko martwi Anię: Adam zdaje się skrywać jakiś mroczny sekret...

Miasto upadłychDavid Baldacci, tłumaczenie: Tomasz Szlagor (Wydawnictwo Dolnośląskie)

Coś okrutnego dzieje się w Baronville. W niegdyś tętniącym życiem, a dziś pokrytym rdzą górniczym miasteczku w ciągu dwóch tygodni dochodzi do czterech morderstw. W dodatku powszechne jest uzależnienie od opioidów. Obdarzony wyjątkowym talentem śledczym Amos Decker jest przypadkowym świadkiem podwójnego zabójstwa. Wkrótce niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać jego bliskim... Detektyw podejrzewa, że zbrodnie z Baronville są tylko wierzchołkiem góry lodowej, sięgającej daleko poza granice tej miejscowości.

(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebieNatasza Socha (wyd. Edipresse)

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką.

Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku, chce czy nie, jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę.

Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?

Miłość z błękitnego niebaKrystyna Mirek (wyd. Edipresse)

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na Ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na sentymenty.

Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich metod, które mogą do tego doprowadzić.

Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

TransKrzysztof Domaradzki (wyd. Czarna Owca)

W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim. Czy uda mu się zwyciężyć w walce z mordercą, tajemniczym prokuratorem i nałogiem, zanim popadnie w obłęd?

„Trans” to kontynuacja świetnie przyjętej powieści kryminalnej „Detoks”. W przygotowaniu jest ostatnia część zamykająca trylogię – „Reset”.


komentarze [9]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Ladyflower123 22.02.2019 13:13
Czytelniczka

Ja właśnie w trakcie lektury (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie
Łukasz Wróblewski 12.02.2019 10:14
Czytelnik

Najbardziej mnie zainteresowały te oto pozycje: 17 podniebnych koszmarów Serce Miasto upadłych
Trans

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 17 podniebnych koszmarów  Serce  Miasto upadłych  Trans
justiiii88 11.02.2019 16:02
Czytelniczka

Mnie ciekawią: 17 podniebnych koszmarów Okrutne pragnienie Cymanowski Młyn Tylko ty Randka z Hugo Bosym

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 17 podniebnych koszmarów  Okrutne pragnienie  Cymanowski Młyn  Tylko ty  Randka z Hugo Bosym
czytamcałyczas 11.02.2019 15:40
Czytelnik

Ja już szykuję się,na ten Młyn.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Deutschland91 11.02.2019 14:32
Czytelniczka

Chętnie bym przeczytała Ghostwriter, Miasto upadłych i Siostra księżyca,ale najpierw musiałabym przeczytać serie od początku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Ghostwriter  Miasto upadłych  Siostra księżyca
Guzikowianka 11.02.2019 13:55
Czytelniczka

Czy mi się wydaje, czy „Siostra Ksieżyca”? to żadne nowum?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FannyBrawne 11.02.2019 13:07
Bibliotekarka

Na ,,Dzieci krwi i kości" czekam, bo słyszałam o nich dużo dobrego :) ,,Tam gdzie jesteś" czytałam i polecam fanom literatuy obyczajowej.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Samara_Adrianna 11.02.2019 12:15
Czytelniczka

Ehh... a miałam ograniczyć wpisywanie nowych książek na listę...
Trans, Miasto upadłych, Cymanowski Młyn, Dzieci krwi i kości, Serce, Ghostwriter

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Trans  Miasto upadłych  Cymanowski Młyn  Dzieci krwi i kości  Serce  Ghostwriter  Siostra księżyca
LubimyCzytać 08.02.2019 16:15
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post