STRATEGIA LEAN

DRZEWIECKI RADOSŁAW LEANPASSION
2018-10-25
2018-10-25
lean szczupłe zarządzanie

Okładka książki Grosz do grosza. Jak wydawać mądrze i unikać pułapek finansowych Dan Ariely, Jeff Kreisler
Grosz do grosz... Dan Ariely, Jeff Kr...
Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki Skuszeni. Jak tworzyć produkty kształtujące nawyki konsumenckie. Ryan Hoover, Eyal Nir
Skuszeni. Jak ... Ryan Hoover, Eyal N...

Polecam wszystkim menadżerom i nie tylko. Biorę się za wdrażanie w swojej firmie.

[...]
CELEM WIELU LIDERÓW JEST SPRAWIĆ, BY LUDZIE MIELI O NICH JAK NAJLEPSZE ZDANIE. CELEM WIELKIEGO LIDERA JEST SPRAWIĆ, BY LUDZIE MYŚLELI O SOBIE.

Bardzo interesująca pozycja. Napisana przystępnym językiem, często opisująca zabawne sytuacje, szybko i zrozumiale się czyta. Zawiera mnóstwo dobrych, ale również tych złych przykładów, tak dla porównania.
POLECAM !

[...]

POLECAM !

Tyyyyyyyyyyyyle treści - tyle konkretów. Ogólnie fajnie napisany materiał marketingowy. Niemniej jednak zgadzam się z autorem, że podstawą każdej firmy są ludzie, przede wszystkim ci najniższego szczebla oraz liderzy.

Książkę „Strategia Lean” polecam czytać powoli, na raty. Można powiedzieć, że to książka o Radku i jego podejściu do zmian tego, jak pracują firmy. Mamy tu skupienie na organizacji, na dużych firmach, które przespały moment dostosowywania się i narobiły sobie długu technologicznego w postaci nieefektywnych procesów.
W książce mamy odwołanie do tego, czym jest przywództwo i zarządzanie. Opisany jest także problem podejmowania decyzji, które dotyczą innych osób i tego, jak pracują. Mowa jest także o patologiach w biznesie. Atutem książki są podsumowania w punktach i obrazowe. Moim zdaniem jest to książka, która zachęca do zgłębiania tematu Lean.

W książce mamy odwołanie do tego, czym jest przywództwo i...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo dobre wprowadzenie do tematyki. Napisana przystępnym językiem z dużą ilością życiowych przykładów. Mnie jako początkującego pokonała sama końcówka - za trudny temat na start.

Autor podchodzi do omawianych zagadnień w bardzo praktyczny i przystępny sposób, oraz przytacza ogrom przykładów i anegdot z ,,Gemba". Czytelnik od razu może się zorientować, że ma do czynienia z praktykiem, co sprawia, że książkę fajnie się czyta. Osobiście zapamiętałem najwięcej na temat:,, Jak nie wdrażać LEAN'' oraz rozdział o patologiach. Polecam wszystkim menedżerom oraz początkującym LEANowcom.

O czym? O tym jak zająć się transformacją przedsiębiorstwa niemal na każdym jego etapie, jak zacząć, na czym się skupić.
Dla kogo? Napisana w przystępny sposób będzie dobrą lekturą dla osób zaczynających z tematem lean ale też dla tych, którzy szukają inspiracji do działania albo do zmian.

Jedna z najlepszych "biznesowych" pozycji, jakie czytałem.
Książka stanowi obszerne, ale nie przeładowane zbędnymi informacjami kompendium wiedzy. Jej treść doskonale oddaje podtytuł trafnie wskazujący na związek „kultury” firmy z jej „wielkością”. Oczywiście autor koncentruje się na kulturze LEAN, natomiast wielkość ma znaczenie przenośne, nie chodzi o ilość zer w bilansie, a raczej o zdolność wykorzystania potencjału przez eliminację patologii biznesowych i konsekwentne budowanie właściwego podejścia. Napisana jest lekkim, niepodręcznikowym językiem, z humorem i swadą właściwymi autorowi, okraszona wieloma, często anegdotycznymi przykładami z życia.

Jedna z najlepszych "biznesowych" pozycji, jakie czytałem.

Książkę bardzo dobrze się czyta. Nie można na pewno powiedzieć, że przynudza. Wielokrotne powtórzenia niektórych elementów pozwalają odczuć, że autorowi zależy na wyuczeniu czytelnika pewnych zachowań. A przeniesienie niektórych elementów do wirtualnego świata świetnie zwiększają dynamikę książki.

Jeśli poszukujesz kolejnej książki opisującej narzędzia lean - to nie jest pozycja dla Ciebie.
Jeśli nic nie wiesz na temat lean, albo znasz tylko akademicko wyuczone frazesy to śmiało sięgaj po nią!

Jeśli poszukujesz kolejnej książki opisującej narzędzia lean - to nie jest...

• Chcę kupić
  • Zarządzanie