DZIECIĘ BESTII #3

Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Cykl: Dziecię Bestii (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
Isil

Kyuuta ponownie trafia do świata ludzi. Poznaje Kaede, licealistkę, która staje się jego nauczycielką, a następnie namawia go, by przystąpił do egzaminu wstępnego na studia. Bohater spotyka również swojego ojca. Skonfliktowany wewnętrznie Kyuuta, który żyje na pograniczu świata ludzi i bestii, odkrywa, że w jego sercu nagle pojawia się pewna niepokojąca „dziura”. Tymczasem w Juutengai rozpoczyna się ceremonia, mająca wyłonić nowego arcymistrza. Kto wygra rozstrzygający pojedynek – Kumatetsu czy Iouzen?

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=196&tom_id=3

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=196&tom_id=3

Paulina | 2019-05-27
Przeczytana: 27 maja 2019

Całą recenzja tutaj: https://recenzjemystic.blogspot.com/2019/05/mamoru-hosoda-renji-asai-dziecie-bestii.html

Historia znów się powtarza… Kyuuta jest już nastolatkiem, ale wciąż potrafi tylko uciekać od problemów. Niestety, może i jest to najprostsze rozwiązania, ale na pewno nie najlepsze. A dziwna „dziura” w sercu, łaknie upadku chłopaka. Trzecią odsłonę mangi można utożsamiać z walką, która toczy się na płaszczyźnie emocjonalnej oraz fizycznej. I o ile do pewnych rzeczy byliśmy przygotowywani w poprzednich dwóch częściach, to w zupełności nie spodziewałam się, że akcja może przybrać tak dramatyczny zwrot… niestety będę musiała chwilę poczekać, by poznać ostateczne zakończenie tej opowieści.

Froszti | 2019-05-23

Historia jest wielowymiarowa i skrywa w sobie jeszcze kilka ciekawych elementów, których interpretacja i wydobycie na światło dzienne, będzie zależne tylko od konkretnego czytelnika.

Baczne oko obserwatora doszuka się w tytule wiele odniesień zarówno do samej kultury Japońskiej (chociażby postacie zwierzęce i ich konkretne charaktery) jak kilku klasycznych dzieł kulturowych (np. „Samotny wilk i szczenię”).

Całość historii doskonale współgra ze świetną kreską. Na słowa uznania zasługują szczególnie rysunki twarzy wyrażających przeróżne emocje (co nie jest wcale takie łatwe). Tła są dobrze zarysowane (chociaż nie pojawiają się przy każdym rysunku) a w momencie bardziej dynamicznych scen, wzbogacone są o wiele szczegółów nadających konkretnemu rysunkowi swoistej głębi i wyrazistości.

Cała recenzja na stronie:

Wkp | 2019-01-07
Przeczytana: 12 maja 2019

BESTIA ROZDARTA

Trudno powiedzieć by „Dziecię bestii” było najlepszą mangową adaptacją filmu anime, jaką czytałem, bo wciąż doskonale pamiętam „5 cm na sekundę” czy „Neon Genesis Evangelion”, które dosłownie wbiły mnie w fotel. A jednak opowieść ta i tak należy do czołówki najlepszych w swoim gatunku. Wszystko dzięki poruszającemu ładunkowi emocjonalnemu, który zmienił kolejną przygodowo-fantastyczną opowieść o dorastaniu w naprawdę wciągający dramat, gdzie śmiech, łzy, miłosne uniesienia i niezwykłe elementy rodem z shounena, przeplatają się ze sobą, łącząc w znakomitą, spójną całość.

Kyuuta nie tylko wrócił do świata ludzi, ale przede wszystkim znów zaczął się tam odnajdować. Poznał licealistkę Kaede, z którą się zaprzyjaźnił, stara się dostać na studia, ale jak to w życiu bywa, nie jest łatwo. Jednocześnie chce też odnaleźć swojego ojca, ale co może z tego wszystkiego wyniknąć? Czy chłopak zechce wrócić do dawnego życia? A jeśli tak, jak zareaguje na to jego mistrz? Tymczasem...