Dziecię Bestii #4

Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Cykl: Dziecię Bestii (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
バケモノの子 (Bakemono no Ko) , The Boy and the Beast vol. 4
komiksy
Anezka

Przestrzeń między światami ludzi i bestii zaczyna drżeć w posadach. Ichirohiko zostaje pochłonięty przez mrok. Kyuuta powierza poważnie rannego Kumatetsu opiece przyjaciół ze świata bestii, sam zaś podąża za Ichirohiko do świata ludzi. Shibuya zmienia się w pole wali na śmierć i życie, podczas której Kyuuta musi nie tylko pokonać przeciwnika, ale i mrok, który dostrzega również we własnym sercu. Kumatetsu, Kyuuta i Kaede - wszyscy muszą podjąć trudne decyzje.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=196&tom_id=3

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=196&tom_id=3

Anezka | 2019-09-01
Przeczytana: 01 września 2019

Początek serii, trochę lipny, przewidywalny, aż odtrąca. Zakończenie, ach, urzekło mnie. Chyba skusze się na film, bo chcę przeżyć to jeszcze raz.

Froszti | 2019-05-23

„Dziecię Bestii” to solidny shonen który sprawdza się zarówno jako mangowa adaptacja niezłego filmu, jak i całkowicie osobny byt. Prosta historia (niewymuszająca na czytelniku nadmiernej interpretacji i zagłębiania się pod wierzchnie warstwy fabuły) doskonale sprawdzi się jako pozycja dla młodszego odbiorcy. Manga chwilę rozrywki i relaksu, a to jest najważniejsza cecha każdego dobrego popkulturowego produktu.

Cała recenzja na stronie:

Wkp | 2019-04-23
Przeczytana: 12 maja 2019

KONIEC BESTII

„Dziecię bestii”, jedna z lepszych mang na podstawie anime, jaką czytałem, dobiega właśnie końca. Po trzech znakomitych, przepełnionych emocjami i fantastycznymi motywami tomach, nadszedł czas wielkiego rozliczenia i wyborów. Cokolwiek czeka jednak na bohaterów, pewne jest jedno: będzie widowiskowo i wciągająco, a sama opowieść po raz kolejny chwyci wszystkich czytelników za serce i nie pozwoli odłożyć tomiku na półkę przed jego skończeniem.

Wszystko poszło nie tak. Mrok pochłonął Ichirohiko i teraz Kumatetsu skończył poważnie ranny, a Ichirohiko zniknął i wydaje się, że nic go już nie powstrzyma, bo jego siła nie jest tylko telekinezą bestii, ale czymś, co mogło zrodzić się tylko ze zła tkwiącego w ludzkich sercach. Kyuuta jednak nie zamierza się poddać. Powierza opiekę swego mistrza przyjaciołom i rusza do świata ludzi. W Shibuyi czeka go jednak trudniejsze zadanie niż myślał. Pokonanie Ichirohiko staje się jeszcze większym wyzwaniem, bo sam Kyuuta musi uporać się...