Królik i Misia. Utrapienie Królika

Tłumaczenie: Teresa Bielecka
Cykl: Królik i Misia (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rabbit and Bear 02: The Pest in the Nest
Misia, Królik, Utrapienie Królika
Indyviduum

W lesie Królika i Misi niespodziewanie pojawia się Dzięcioł, który postanawia wydrążyć dziuplę w drzewie rosnącym tuż przy norce Królika. Nowy lokator robi dużo hałasu. Posiadanie takiego sąsiada to prawdziwe UTRAPIENIE, Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają, że świat...

Posiadanie takiego sąsiada to prawdziwe UTRAPIENIE, Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają, że świat jest dużo większy niż im się do tej pory wydawało.
Może więc problemy Królika wcale nie są takie duże?
Historia o przyjaźni, otwartości i o tym, jak zrobić NAPRAWDĘ DUŻO HAŁASU.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Inmywords | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Równie mądra i zabawna jak pierwsza część. Sześciolatka śmiała się w głos, a ja wykorzystałam książkę do rozmowy z nią jakie są dobre pomysły na radzenie sobie ze złością i dlaczego kopanie niedźwiedzia nim nie jest ;)

Katarzyna | 2019-05-08
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Nie ma w naszym domu książki, wobec której bardziej się z mężem różnimy. On najchętniej zamknąłby ją w najczarniejszej pieczarze, ja mogłabym czytać wielokrotnie. Oboje zgadzamy się, że seria “Królik i Misia” jest zabawna i oboje trochę boimy, jaki może mieć wpływ na dziecko. No dobra, mój mąż boi się bardziej.

ftorrbon | 2019-02-10
Przeczytana: 29 stycznia 2019

W lesie niespodziewanie pojawia się Dzięcioł, który postanawia wydrążyć dziuplę w drzewie rosnącym tuż przy norce Królika. Nowy lokator robi dużo hałasu. Taki sąsiad to prawdziwe UTRAPIENIE,Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają , że świat jest dużo większy, niż im się do tej pory wydawało. Może więc problemy Królika wcale nie są takie duże?

Kej_C | 2018-08-17
Przeczytana: 24 lipca 2018

Druga część przygód Misi i Królika. Ulubiona seria książeczek mojego 4-letniego Synka. Sympatyczni bohaterowie, ciekawe i śmieszne przygody, mądry przekaz - czyli: strzał w 10-tkę! :)

Ula | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Wspaniała, zabawna książeczka z morałem, która uczy nas i nasze dzieci jak radzić sobie ze złością i frustracją oraz w jaki sposób zmienić nasze podejście do problemu. Do tego książeczka posiada piękne ilustracje. Na pewno zaopatrzymy się w pozostałe części.

kudybcia | 2018-05-22
Przeczytana: 01 lipca 2017

część bardzo zielona, bardzo mądra, filozoficzna, pokazuje nas w krzywym zwierciadle złości o byle co, mniej "odpychających" nawiązań do natury, więcej spokoju Misi i wrzasków Królika, spokojnie można czytać lub wrzeszczeć na całego, świetna do czytania z animacją i udawaniem zwierzątek. Wszystkim się bardzo podoba, a dzieciaki uwielbiają zamieniać się rolami.

Królik i Misia to bajka, która spodobała mi się odkąd tylko zerknęłam na okładkę pierwszej części. Miałam przeczucie, że będzie to naprawdę coś fajnego i ciekawego i przyznam, że byłam tej książki bardzo, ale to bardzo ciekawa. Jednak jakoś tak się złożyło, że w końcu nie miałam okazji zapoznać się z tamtą książką. Ale postanowiłam chwycić po część drugą. Dlaczego? Pewnie dlatego, że była nowsza ;) Teraz z tego co się orientuje jest już wydana część trzecia więc zdecydowanie spróbuję na nią zapolować ;)

No, ale dzisiaj jeszcze o części drugiej czyli o "Utrapieniu Królika". Przyznam, że nie wiedziałam za bardzo czego się spodziewać po tej serii, a właściwie to po ten konkretnej książce. Pomimo tego, że mi się ona spodobała "zewnętrznie" to nie bardzo wiedziałam co będzie wewnątrz.

Okazało się, że Misia i Królik to prawdziwi przyjaciele. Ona jest przesympatyczna i pomocna, on natomiast ciągle się złości i jest wredny. Ale okazuje się, że tym razem Królik naprawdę ma ku temu...

Ines | 2018-02-26
Przeczytana: 2017 rok

Rewelacja! Mądra i przezabawna książka nie tylko dla dzieci.

Anta | 2018-02-04

„Jak dobrze mieć sąsiada. On wiosną się uśmiechnie. Jesienią zagada…” zachwalały Alibabki. Królik raczej by się z nimi nie zgodził. Jego sąsiadem został Dzięcioł. Zamiast zagadać, wali dziobem w drzewo i wnerwia Królika, który i tak jest już wkurzony, bo Misia chrapie, a Żółw niepotrzebnie wlazł do jego norki. Królik chce tylko CISZY I SPOKOJU!!! A tu: Łup! Łup! Łup! Z góry lecą kawałki kory wprost na futerko Królika – to nie do wytrzymania! Na dodatek ten hałaśliwy Dzięcioł jest szczęśliwy. To już szczyt wszystkiego! No i ten Żółw, taki cichy i smutny, też jest wnerwiający, bo jest… cichy i smutny! A ta Misia, zamiast narzekać na Dzięcioła, uważa, że jest uroczy, i chce mu pomagać. Zdrajczyni!

Cały świat doprowadza Królika do szału. Nerwy ma skołatane, już prawie w strzępach. Miota się, rzuca szyszkami, kopie Żółwia i… samego siebie, bo Misia jest duża, lepiej więc nie ryzykować. Królik zaraz zwariuje albo wybuchnie ze złości!!! Co...

Petra | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Pierwsza książka jest o kupie a druga o medytacji! Uwielbiamy tę serię! W bardzo fajny sposób autorowi udało się przemycić kilka sposobów na radzenie sobie ze złością. Przydatne.