Malala i jej czarodziejski ołówek

Tłumaczenie: Agata Mietlicka
Wydawnictwo: Tekturka
Malala's Magic Pencil
malala, girlpower, nobel, yousafzai, dziecko,
Agnieszka

Talibowie wydali na nią wyrok śmierci. Miała zaledwie 15 lat, gdy została postrzelona w głowę i szyję. Cudem przeżyła. Nie poddała się i wciąż walczy o prawa kobiet do edukacji i równego traktowania. Malala Yousafzai – najmłodsza w historii laureatka Pokojowej Nagrody Nobla napisała książkę dla dzieci. Książkę ważną i niezwykle wzruszającą. Książkę, która niesie ze sobą przesłanie: „Jedno...

Malala Yousafzai – najmłodsza w historii laureatka Pokojowej Nagrody Nobla napisała książkę dla dzieci. Książkę ważną i niezwykle wzruszającą. Książkę, która niesie ze sobą przesłanie: „Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro może zmienić świat”.

To ważny głos w dyskusji o prawach kobiet. To marzenie o wizji świata pełnego pokoju i równości.

Prawdziwa historia pewnej dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie.

Książka rekomendowana dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Eliza Żywicka | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

#179 - Malala i jej czarodziejski ołówek - Malala Yousafzai Daanish School, Jand

34/52/2019

Bardzo piękna i mądra książka, którą Ewa wygrała w konkursie "Wiosna pełna Magii" - od przedszkola.edu.pl

Wydana przez Wydawnictwo Tekturka:
"Prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie."

Wzruszyła nas obie ta opowieść, która dodatkowo ma cudowne ilustracje, ale najpiękniejsze jest w niej końcowe przesłanie:
"Jedno dziecko,
jeden nauczyciel,
jedna książka
i jeden długopis
- tyle wystarczy,
aby zmienić świat."

Bardzo, bardzo ją polecamy <3 <3 <3

Agnieszka | 2018-12-12

Cudowna! Mądra, wyważona i przepiękna książka opisująca prawdziwą historię dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie. Must have!

ZAKŁADKA | 2018-12-07

Wartościowa rzecz!