Gwiazda przewodnia

Okładka książki Gwiazda przewodnia Joan Gould
Okładka książki Gwiazda przewodnia
Joan Gould Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Graf Seria: Seria "dziewczęca" opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Seria "dziewczęca"
Marjorie's Quest
Oficyna Wydawnicza Graf
1992-01-01
1992-01-01
Zofia Hartingh
opowiadania zagraniczne młodzież

Bardzo ładna. Ciekawa. Mądra.

Bardzo ładna. Ciekawa. Mądra.

Historia kilkuletniej dziewczyny Małgosi żyjącej w drugiej połowie XIX wieku. Przybywa ona z matką do Ameryki. Ta umiera zostawiając Małgosie samą tułającą się po rodzinach zastępczych i sierocińcach. Po latach szczęśliwie odnajduje ojca, jej życie zmienia się diametralnie.
Piękna historia. Książka dla młodzieży.

Piękna historia. Książka dla młodzieży.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ŁADNA KSIĄŻKA. CZĘSTO DO NIEJ WRACAM.

ŁADNA KSIĄŻKA. CZĘSTO DO NIEJ WRACAM.

Czytałam ją bardzo dawno temu, fabuła zatarła się trochę w odmętach mej pamięci, ale wciąż jestem pod wrażeniem, które wywarła na mnie ta książka. Chyba nawet pod koniec płakałam.

• USA
  • Przeczytane 1993
  • Read in English
  • Kupię
  • XIX wiek

Dodaj cytat z książki Gwiazda przewodnia