Gwiazda przewodnia

Marjorie's quest
83-11-07989-7
XIX w., powieść amerykańska
schizma

Kilkuletnia Małgosia przybywa do Ameryki z matką, która umiera w tragicznych okolicznościach. Przed śmiercią nie zdążyła wyjawić swego nazwiska; pozostawiła jedynie kilka listów, piękny szal i złotą bransoletkę. Czy te pamiątki pomogą wyjaśnić tajemnicę pochodzenia dziewczynki i odnaleźć jej ojca? Zanim nastąpi nieoczekiwane rozwiązanie zagadki, przeżyjecie z bohaterką książki wiele naprawdę...

Zanim nastąpi nieoczekiwane rozwiązanie zagadki, przeżyjecie z bohaterką książki wiele naprawdę fascynujących przygód.

Czytałam ją bardzo dawno temu, fabuła zatarła się trochę w odmętach mej pamięci, ale wciąż jestem pod wrażeniem, które wywarła na mnie ta książka. Chyba nawet pod koniec płakałam.

Agnieszka | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Historia kilkuletniej dziewczyny Małgosi żyjącej w drugiej połowie XIX wieku. Przybywa ona z matką do Ameryki. Ta umiera zostawiając Małgosie samą tułającą się po rodzinach zastępczych i sierocińcach. Po latach szczęśliwie odnajduje ojca, jej życie zmienia się diametralnie.
Piękna historia. Książka dla młodzieży.

| 2013-04-12
Przeczytana: 2001 rok

Uwielbiałam tą książkę w dzieciństwie.

Agnieszka Męcińska | 2012-04-22
Przeczytana: 05 czerwca 2011

ŁADNA KSIĄŻKA. CZĘSTO DO NIEJ WRACAM.

hagne | 2018-10-05
Przeczytana: 1992 rok