Swastika Night

Okładka książki Swastika Night Katharine Burdekin
Okładka książki Swastika Night
Katharine Burdekin Wydawnictwo: The Feminist Press Seria: European Classics fantasy, science fiction
European Classics
The Feminist Press
1993-01-01
1985-01-01
dystopia

Była to pierwsza książka która przedstawiała świat rządzony przez III Rzeszę oraz Japonię (warto dodać że powstała ona dwa lata przed 2 Wojną Światową)

Uważam że sama książka jest dość ciekawa (np. pod tym względem że prawdziwa tożsamość oraz płeć autorki książki została ujawniona dopiero po ponad 50 latach),jednocześnie warto tam zauważyć kobiety są kontrolowane przez niemiecki patriarchat co poniekąd może przypominać połączenie "Człowieka z Wysokiego Zamku" oraz "Opowieść podręcznej". Jednak nie uważam też że książka należy do najbardziej genialnych, w drugiej połowie książka zaczęła mnie trochę przynudzać, ale i tak przyznam że czytało mi się to ciekawie

Uważam że jeżeli ktoś interesuje się historią alternatywną oraz lekturami które były związane z feminizmem to może być to ciekawa książka dla takich osób

• Czytane po angielsku
  • Angielski/fantastyczne