Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Little, Brown
9780316197083
angielski
Justine

They were made to forget. But they'll never forgive. Everything about Anna's life is a secret. Her father works for the Branch, at the helm of its latest project: monitoring and administering treatments to the four genetically altered boys in the lab below their farmhouse. There's Nick, solemn and brooding; Cas, light-hearted and playful; Trev, smart and caring; and Sam . . . who's stolen...

They were made to forget. But they'll never forgive.

Everything about Anna's life is a secret. Her father works for the Branch, at the helm of its latest project: monitoring and administering treatments to the four genetically altered boys in the lab below their farmhouse. There's Nick, solemn and brooding; Cas, light-hearted and playful; Trev, smart and caring; and Sam . . . who's stolen Anna's heart.

When the Branch decides it's time to take the boys, Sam stages an escape. Anna's father pushes her to go with them, making Sam promise to keep her away from the Branch, at all costs.

On the run, with her father's warning in her head, Anna begins to doubt everything she thought she knew about herself. She soon discovers that she and Sam are connected in more ways than either of them expected. And if they're both going to survive, they must piece together the clues of their past before the Branch catches up to them and steals it all away.

źródło opisu: http://www.hachettebookgroup.com

źródło okładki: http://www.hachettebookgroup.com

| 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***7, Maj 2015

Początkowo nie miałam zielonego pojęcia, o co tu chodzi. Czytelnik praktycznie od razu zostaje wrzucony na głęboką wodę. Ciągle coś się dzieje, akcja jest żywa.
Potem dalej nie wiadomo, o co toczy się gra, ale książka wciąga jeszcze bardziej.
Końcowe fragmenty są po prostu... zdumiewające! Polecam!

majka94 | 2016-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2016, Zrecenzowane
Przeczytana: 26 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Można powiedzieć, że cała książka to jedna wielka tajemnica.

Anna to młoda dziewczyna, która pomaga swojemu ojcu w pracy nad projektem czterech zmienionych genetycznie chłopaków. Trev, Sam, Nick i Cas nie pamiętają nic z życia z przed projektu. Ich pamięć została wymazana. Sam nie potrafi znieść dłużej życia w zamknięciu, dlatego postanawia uciec. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Od tamtej pory zaczyna się ciągła ucieczka przed ludźmi z Branchu. Z każdym kolejnym dniem na Annę spada coraz więcej tajemnic i pytań bez odpowiedzi. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy jak bardzo prawda zmieni jej życie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Końcówka, gdy prawda wyjdzie na jaw okaże się wielkim zaskoczeniem. Z przyjemnością sięgnę po dalsze losy tych bohaterów.

Dzika_Róża | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

tumaczenie tytułu:"Zmienieni"
Kiedy nie możesz sobie ufać, komu uwierzysz?

Wszystko w życiu Anny jest sekretem. Jej ojciec pracuje dla Brancha, kierując najnowszym projektem: obserwując i decydując o losie czterech chłopców genetycznie odmienionych w laboratorium na terenie ich domu na wsi. Jest tam Nick, Cas, Trev... i Sam, który skradł serce Anny. Gdy Branch decyduje o tym, że przyszedł czas zabrać chłopców, Sam planuje ucieczkę i zabija agentów, którzy po nich przyjeżdżają.

Anna jest rozerwana pomiędzy ucieczką z Samem, a życiem w bezpiecznym otoczeniu. Lecz jej ojciec popycha ją do ucieczki, prosząc Sama, by obiecał mu, że będzie trzymał ją z dala od Brancha. Jest tylko jeden problem. Sam i pozostali chłopcy nie pamiętają niczego z życia, które wiedli przed tym w laboratorium - nawet swoich prawdziwych tożsamości.

Podczas ucieczki Anna odkryje, są z Samem połączeni na więcej sposobów, niż wcześniej przypuszczali. I jeśli zamierzają przetrwać, muszą wspólnie rozwikłać zagadkę...

Ghost_Girl | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Całe życie Anny jest sekretem.Pracuje z ojcem dla Brancha nad
projektem czterech zmienionych genetycznie chłopaków,których pamięć była wymazana.Jest tam Nick-rozważający i rozmyślający,który nie znosi Anny, Cas-pogodny i zabawny,Trev-mądry i troskliwy, jest jeszcze Sam,który skradł serce dziewczyny.Kiedy Branch decyduje,że czas przenieść chłopaków,Sam planuje ucieczkę i zabija agentów,a na prośbę ojca Anny biorą ją ze sobą.Podczas ucieczki Anna odkrywa,że jest więcej powiązań między nią,a całą czwórką.
Znajdują wskazówki,które mogą zaprowadzić ich do rozwiązania całej tajemnicy,więc podążają ich śladem.Odkrywają,że wiedza,którą mieli okazała się kłamstwem.

Książka jest świetna.Cała tajemnica jest tak wciągająca i trudna do rozwiązania,że nie mogłam przestać czytać.Każdy z czwórki chłopaków przypadł mi do gustu.Dobrze,że Anna nie była sierotką marysią,jak często się zdarza w książkach i potrafiła się bić,a nawet zabić człowieka.
Polecam!

Joasiaa | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

,,Altered" autorstwa Jennifer Rush to pierwsza część dystopijnej serii pod tym samym tytułem. Książka opowiada o losach Anny, która pomaga swemu ojcu w domowym laboratorium, w którym, w specjalnych oddzielonych od siebie pokojach, przetrzymywana - od pięciu lat - jest czwórka chłopców. Trev, Sam, Cas i Nick, nic nie pamiętają, wiedzą jedynie, iż nad wszystkim sprawuje pieczę Branch i, że jeśli chcą być wolni muszą uciekać. Pewnego razu, gdy agenci Branchu przyjeżdżają po nich, wcielają swój plan w życie, ale nie wszystko jest tak jak planowali.... Ojciec Anny, wysyła dziewczynę razem z chłopakami i nakazuje jej, by trzymała się z daleka od Branchu. Teraz razem z Samem( w którym się podkochuje) i resztą będzie próbowała rozwiązać tajemnice dlaczego chłopcy zostali przetrzymywani.
Gdybym miała określić ,,Altered" jednym słowem byłoby to zdumiewający. W książce autorstwa Jennifer Rush, akcja pędzi przez cały czas. Jednym słowem autorka funduje nam bilet na szaleńczą przejażdżkę,...

Clarissa21 | 2014-05-19
Przeczytana: 17 maja 2014

Zaczynałam czytać z lekkim przymrożeniem oka, ponieważ jest to książka dla nastolatek, a ja już do nich się nie zaliczam.
Miło się zaskoczyłam, książka porwała mnie błyskawicznym tokiem akcji, tajemniczymi bohaterami i nietuzinkowym pomysłem na samą książkę.
Mała dygresja: jak to jest, że w książce dla młodzieży seks przed ukończeniem 18 roku życia jest zakazany (a raczej tematem tabu), pary tylko małe buzi buzi i do osobnych łóżeczek. Ale jeśli chodzi o zabijanie ludzi to już można sobie pofolgować, ciała padają jak much. Czy to nie jest bardziej demoralizujące niż sex nastolatków no plisss...
Wracając do książki zdecydowanie POLECAM!!!

CrazyDaisy | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, PDF
Przeczytana: 21 listopada 2014

Sięgnęłam po tę książkę jakiś rok temu i... po trzech rozdziałach odłożyłam ją w kąt. Teraz nawet nie jestem w stanie stwierdzić, co spowodowało tę niechęć.
W końcu jednak postanowiłam dać jej drugą szansę.

Jestem na prawdę miło zaskoczona. Po pierwsze, spodziewałam się kolejnej historii o przybyszach z innej planety, a dostałam dobrze przemyślany i zbudowany świat eksperymentów na ludzkim ciele i umyśle. Fakt, nie jest to może jakieś niesamowite dzieło sztuki pisanej, ale w sumie ciężko jest się do czegoś przyczepić.
Lubię gdy w książce są jakieś tajemnice i nierozwiązane zagadki, a tutaj je dostałam.
W każdym z bohaterów znalazłam coś do lubienia.
Jest delikatna sugestia ze strony autorki o uczuciach między Anną i Samem, ale sama książka nie skupia się tylko i wyłącznie na ich wzajemnych relacjach. Historia ma swój rytm i jego się trzyma.

Klaudia | 2016-05-07

Genialna książka! Bardzo trudna od samego początku i zmusza do zastanowienia się za co wiekie brawa dla autorki. W tekst wplecione są piękne cytaty, które idealnie pasują. Bardzo fajni bohaterowie i nieprzewidywalna akcja. Wszystko co potrzeba no stworzenia genialnej książki. Zapraszam do czytania :-)

magda25-m1 | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Jestem uzależniona od tego rodzaju książek więc czytam wszystko co mi wpadnie w ręce. Altered jest całkiem niezła, i co najważniejsze w miarę przyzwoicie napisana. Nie mogę się doczekać kolejnych częsci.

natka21 | 2014-04-04

Bardzo lubię takie dystopijne tematy. Według mnie historia opowiedziana bardzo ciekawie, wciąga niejednokrotnie zaskakuje. Bohaterowie są jak najbardziej godni uwagi, złożeni, nieoczywiści, skrzywdzeni przez okrutne doświadczenia ale zdeterminowani by żyć inaczej i poznać prawdę. Polecam