Erased

Wydawnictwo: Little, Brown
9780316197151
angielski
Justine

They thought they had escaped. They were wrong. After fleeing the Branch with Sam, Cas, and Nick, Anna is trying to make sense of the memories resurfacing from her old life. At the same time, she's learning how to survive in hiding, following Sam's rules: Don't draw attention to yourself. Always carry a weapon. Know your surroundings. Watch your back. Then a figure from Anna's childhood...

They thought they had escaped. They were wrong.

Then a figure from Anna's childhood reappears. Is it a Branch setup, or could it be the reunion Anna has hoped for? Uncertain of where her loyalties lie, Anna must fight to learn the truth -- before she is betrayed again. Ultimately, the answers hinge on one question: What was the real reason her memories were erased?

Jennifer Rush delivers a thrilling sequel to Altered in a novel packed with mysteries, lies, and surprises that are sure to keep readers guessing until the last page is turned.

źródło opisu: http://www.hachettebookgroup.com

źródło okładki: http://www.hachettebookgroup.com

| 2015-05-16
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***6, Maj 2015

Pełna napięcia i zwrotów akcji, warta uwagi, ciekawa kontynuacja Altered!
Polecam, trzeba się z nią zapoznać!

Joasiaa | 2016-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2016

,,Erased" autorstwa Jennifer Rush jest drugą częścią serii pod tytułem ,,Altered".
Po wydarzeniach z pierwszej części Anna, Sam, Nick i Cas, wciąż się ukrywają przed Branchem. Wszystko układa się pomyślnie, zanim nie pojawia się pewna osoba z dawnego życia Anny, a ona sama doświadcza uporczywych przebłysków wspomnień. Czy Anna przyniesie zgubę dla chłopców? Musicie dowiedzieć się sami.
,,Erased" jest naprawdę świetną kontynuacją dystopijnej serii ,,Altered". Pani Rush, wciąż zaskakuje, a akcja pędzi jak na diabelskim młynie. Fakty, które wychodzą w tej części, szokują, a przynajmniej mnie wprawiły w osłupienie, bo takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Na mnie czeka już trzecia część czyli ,,Reborn", więc by nie przedłużać... Ujmę to tak, książka ,,Erased" jest nieprzewidywalną, szokującą i pełną akcji kontynuacją cyklu o Branchu. Polecam tą pozycję wszystkim tym, którzy czytali pierwszą część.

natka21 | 2014-04-14

W tej książce każda strona jest zagadką... Czyta się świetnie, akcja nie zwalnia choćby na moment. Bohaterowie próbują odnaleźć siebie po okrutnych zabiegach jakim poddał ich Branch. Przebłyski wspomnień to jedyne co im pozostało po wytarciu pamięci. Jednak tak trudno poskładać je w całość, stwierdzić co jest prawdą. Anna, Sam, Cas i Nik mają tylko siebie w świecie w którym nie mogą już nikomu ufać. A jedyne co ma dla nich znaczenie to chronić siebie nawzajem za wszelką cenę.

Dzika_Róża | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

tytuł przetumaczony "Wymazani"
Sądzili, że uciekli. Ale się mylili.

Po ucieczce z Branchu z Samem, Casem i Nickiem, Anna próbuje nadać sens wspomnieniom, odtwarzającym sceny z jej dawnego życia. W tym samym czasie uczy się, jak przetrwać w ukryciu, zgodnie z zasadami Sama: Nie zwracaj na siebie uwagi. Zawsze miej przy sobie broń. Poznaj swoje otoczenie. Uważaj na siebie.

Wtedy ponownie pojawia się postać Anny z dzieciństwa. Czy to zmiany Branchu, czy może to być powrót tamtej Anni, na który ma nadzieję? Niepewna swojej lojalności, Anna musi walczyć żeby poznać prawdę- zanim ponownie zostanie zdradzona. Ostatecznie, odpowiedź zależeć będzie od jednego pytania: Jaki był prawdziwy powód usunięcia jej wspomnień?

Jennifer Rush zapewnia że to emocjonujący sequel "Altered" w powieści tajemnicy, kłamstwa i niespodzianek, które z pewnością utrzymają czytelników w niewiedzy do ostatniej strony.

no powiem tak że pani Rush mnie zaskoczyła i to całkiem pozytywnie a zwłaszcza z całym tym...

Clarissa21 | 2014-05-26
Przeczytana: 22 maja 2014

Druga cześć... hym...
To co w pierwszej części porywało i zachwycało, tu zapewniało tylko irytację i mętlik w głowie!
Akcja pędziła jak szalona, pomijając jedną stronę nie będziecie wiedzieli co się aktualnie dzieje, a pomijając cały rozdział nie zorientujecie się nawet, że to miało miejsce ponieważ akcja powraca na swoje miejsce po wtrąceniu kilku niepotrzebnych wątków.
Główna bohaterka jest trochę ,,tępa" i naiwna...
Już miałam nadzieję, że z Nickiem coś będzie ale nic z tego...
Teraz poważnie, nie dorównuje pierwszej części, ale na pewno sięgnę po kolejna część jak się tylko ukaże, to najlepsza rekomendacja!

Faith | 2017-06-14

Nieprzewidywalna! Dawno nie czytam książki tak bogatej w zwroty akcji. Pochłonęłam książkę zbyt szybko ale nie można było przestać. Gratuluję J. Rush genialnej historii.

magda25-m1 | 2015-02-13

Pierwsza część bardziej mi się podobała, aczkolwiek nikogo nie zniechęcam:)

del12monia | 2018-01-28
misiek_94 | 2018-01-23