Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem płynącej

Okładka książki Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem płynącej Joanna Kopplinger, Grzegorz Mostowicz-Gerszt
Joanna KopplingerGrzegorz Mostowicz-Gerszt Wydawnictwo: Novae Res literatura dziecięca
literatura dziecięca
Novae Res
2018-08-07
2018-08-07
środowisko ochrona środowiska

Grzegorz Mostowicz Gerszt jest znanym, choć niedocenionym aktorem, którego możemy zobaczyć w serialu "M jak miłość". Oprócz roli w szlagierowej produkcji telewizji Polskiej Gerszt występował w wielu filmach i serialach. Ze względu na specyficzną urodę wybierany jest zazwyczaj do ról przestępców i gangsterów. Czy ktoś o tak "przerażającej" aparycji może napisać dobrą książkę dla dzieci? Okazuje się, że tak. Aktor i pisarz, nie dość że całkiem nieźle posługuje się wierszem, to lubi dzieci i wie jak przekazać im wartościowe treści.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/11/opowiesc-o-rzeczce-rwacej-pachnacej-i.html

Ekologia i dbanie o przyrodę to bardzo ważna sprawa i warto, by dzieci wiedziały już o tym od najmłodszych lat. Bo, jakby nie było, dbając o przyrodę, dbamy tak na prawdę o nas samych i nasze zdrowie.
Myślę, że potrzebne są takie publikacje dla dzieci, które to uświadamiają, bo przecież bycie przyjacielem przyrody nie jest trudne - trzeba tyko chcieć.
W tej książce mamy przedstawiony problem ścieków i czystości wody, bo nagle rzeka, która była czysta i zamieszkała przez liczne zwierzątka, staje się czarna i cuchnąca. Jednak znajdą się śmiałkowie, którzy udadzą się na wyprawę, podczas której dowiedzą się, co jest tego przyczyną i... co byście powiedzieli na to, gdyby natura odpłaciła osobom ją niszczącym tym samym i ścieki, które były wypuszczane do rzeki, zaczęły płynąć z naszych kranów...?

W tej książce mamy...

"Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem pachnącej", to wspaniała bajka z bardzo mądrym przesłaniem. Z lektury młody czytelnik dowie się, że zanieczyszczenia, które produkuje człowiek, mają bardzo zły wpływ na środowisko oraz na rośliny i zwierzęta, które w nim żyją. Dbanie o przyrodę jest bardzo istotne, w końcu sami jesteśmy jej częścią! Jeśli chcemy być zdrowi i szczęśliwi, ona również musi taka być. Gdy choruje przyroda - choruje człowiek, zwierzęta i roślinność. Książka bardzo mi się spodobała. Autor pisząc ją, użył lekkiego, przystępnego języka. Treść jest zrozumiała. Dzięki rymowanym tekstom i dużej czcionce, książkę czyta się naprawdę przyjemnie i z zainteresowaniem, ponieważ oprócz tego, że bawi, to zawiera walor edukacyjny. Szata graficzna Joanny Kopplinger, jest przyjemna dla oka. Naprzemienne kolorowe i czarno-białe ilustracje, zwracają uwagę, są zabawne. Idealnie komponują się z treścią bajki.

Wspaniała lektura. Serdecznie polecam nie tylko rodzicom, ale także opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Myślę, że okaże się ciekawym urozmaiceniem lekcji i będzie zachęcała do rozmowy na tematy związane z ochroną przyrody!

• Martyna i Juliusz
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Opowieść o rzeczce Rwącej Pachnącej i dolince szczęściem płynącej