Yotsuba! #2

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Yotsuba&! (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
よつばと!
komedia, manga, okruchy życia, kotori
komiksy
Isil

Cześć, to znowu ja, Yotsuba! Tyle się u nas dzieje, że ojej! Wszystkich zastrzeliłam a potem przyszła Asagi i zastrzeliła mnie. Na śmierć... Ale zjadłam arbuza, który mnie zmartwychwstał. Koleżanka Eny ma takie superaśne buty, co robią „ziuuum”, i powiedziała, że nie umiem rysować. A potem straszyła mnie okiem, ale ja pokazałam jej żabę, a panna Dziuretta rozdarła się pod pachą. Ena musiała ją później zszywać. I byliśmy na basenie, ale bez Asagi, bo ona pojechała na Okinawę. A tatusiowi domalowałam wąsy i brodę, i one nie chciały zejść. Mówię Wam, było fajnie!

źródło opisu: Kotori, 2018

źródło okładki: http://www.kotori.pl

Wkp | 2018-09-24
Przeczytana: październik 2018

OCZYSZCZAJĄCY ŚMIECH

Każdy lubi się śmiać. Nawet najwięksi ponuracy, którzy zaprzeczają temu faktowi. W końcu czy ktoś lub być przygnębiony? Właśnie. Nie ma się więc co dziwić, że komedie mają takie wzięcie – czy to w formie filmów, książek czy komiksów. Wśród licznych tytułów „Yotsuba” mogła więc Wam umknąć, jeśli jednak cenicie dobre historie, potrafiące wywołać u odbiorcy ataki śmiechu, koniecznie powinniście zapoznać się z tą mangą, bo w swoim gatunku to jedna z najlepszych rzeczy dostępnych na naszym rynku.

Tytułowa Yotsuba to mała dziewczynka wychowywana samotnie przez ojca. Nie wie wiele o świecie, do najbardziej rozgarniętych też nie należy, ale nie brak jej dwóch rzeczy – energii i zapału do przeżywania nowych doświadczeń. Co, oczywiście, niejednokrotnie prowadzi do kłopotliwych sytuacji.
Co czeka na nią w tym tomie? Yotsuba odkrywa, że nie potrafi rysować, choć każdy przekonywał ją zawsze, że jest inaczej. Potem, pod wpływem filmu kryminalnego, uzbrojona w pistolet na...

Gosia | 2018-09-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 25 września 2018

Zawsze podczas czytania o przygodach Yotsuby czuje się taka spokojna i szczęśliwa :). To zdecydowanie moja ulubiona seria obecnie ukazująca się na polskim rynku!

Kasiag | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019