Gra w trzy karty

Okładka książki Gra w trzy karty
Krzysztof Petek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
182 str. 3 godz. 2 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literatura
Data wydania:
2002-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
182
Czas czytania
3 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
8388484702
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wojna u progu. Poradnik przetrwania Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Ocena 6,8
Wojna u progu.... Jacek Pałkiewicz, K...
Okładka książki Michał Boym. Poseł chińskiego cesarza. Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Ocena 10,0
Michał Boym. P... Jacek Pałkiewicz, K...
Okładka książki Benedykt Polak. Pierwszy polski podróżnik Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Ocena 6,8
Benedykt Polak... Jacek Pałkiewicz, K...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
66 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
95
1

Na półkach:

Swoją przygodę z twórczością Krzysztofa Petka zacząłem już dosyć dawno od książki „Mroczny labirynt”. Zachwyciłem się nią i postanowiłem poznać inne dzieła tego autora. Po przeczytaniu pięciu tomów cyklu „Porachunki z przygodą”, w bibliotece znalazłem (polecaną mi również przez BiblioNETkę) „Grę w trzy karty”. Szczerze mówiąc, miałem pewne opory przed jej rozpoczęciem. Może po wielu pełnych napięcia chwilach spędzonych z „Porachunkami” bałem się rozczarowania nową serią? Może to wina prologu, umieszczonego również z tyłu okładki (Wydawnictwo Literatura, 2002) który sugerował powieść pełną przemocy, konfliktów z prawem, zła? A muszę dodać, że takich książek (zresztą także i filmów) bardzo nie lubię... W końcu jednak przełamałem się i zimnego, acz wiosennego wieczoru sięgnąłem po tę książkę. I nie zawiodłem się...

Książka opowiada historię chłopca, który stracił pamięć i na nowo odkrywa siebie. Walczy też ze złem, próbuje odnaleźć pewne powojenne podziemia. Trafiwszy w końcu do nich, musi zmierzyć się z tajemniczym i genialnym Profesorem.

Historia tu opisana owszem, przybliża nam świat zła, bandytów, niebezpieczeństwa. Jednak, podobnie jak w moich ulubionych „Porachunkach z przygodą”, stanowi to tylko tło dla głębszych wartości: miłości i otaczającego nas zewsząd dobra. Właśnie, dobra. Paweł, chłopak sprawiający wrażenie szorstkiego i niemiłego, nie tylko pomaga dziewczynie uciec z niewoli. Ofiarowuje jej swą kurtkę, ratując tym samym życie, a gdy zziębnięta i wyczerpana traci siły, bierze ją na plecy i, walcząc z własną słabością i zmęczeniem, niesie przez lasy, pola, byle jak najdalej od przestępców. Kilka dni później i on sam doświadcza dobra – rodzina uratowanej dziewczyny zaprasza go do domu, pomaga mu, nie żałuje pieniędzy i, przede wszystkim, ciepła i serca. Jest to także wspaniała książka ukazująca poszukiwanie swego miejsca, zawierania nowych przyjaźni, możliwość rozpoczęcia życia na nowo, nieważne, jak ono wyglądało wcześniej. Autor sprytnie przemyca w treści wiele wiadomości historycznych dotyczących Wałbrzycha. Zapewnia nas też na swojej stronie internetowej, że część opisanych tu wydarzeń jest prawdziwa. Kto wie...? Jak zwykle rozwija motyw zwycięstwa dobra nad złem. W „Grze w trzy karty” nie brakuje też charakterystycznego dla Petka napięcia, akcja toczy się do ostatniej chwili i nawet gdy myślimy, że już wszystko stracone, pojawiają się nowe, nieoczekiwane rozwiązania.

Powieść czytało mi się miło i przyjemnie. Wbrew moim początkowym obawom nie zawiodła mnie, lecz jeszcze bardziej ugruntowała we mnie przekonanie, że wszystkie książki Krzysztofa Petka są cudowne, mądre, a przy tym pełne emocji i oczywiście przygody.

Polecam wszystkim!!!


Recenzja zamieszczona wcześniej także na portalu www.biblioNETka.pl
http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=593044

Swoją przygodę z twórczością Krzysztofa Petka zacząłem już dosyć dawno od książki „Mroczny labirynt”. Zachwyciłem się nią i postanowiłem poznać inne dzieła tego autora. Po przeczytaniu pięciu tomów cyklu „Porachunki z przygodą”, w bibliotece znalazłem (polecaną mi również przez BiblioNETkę) „Grę w trzy karty”. Szczerze mówiąc, miałem pewne opory przed jej rozpoczęciem. Może...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    150
  • Chcę przeczytać
    28
  • Posiadam
    10
  • Ulubione
    7
  • Młodzieżowe
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Moja biblioteczka
    2
  • Kryminały
    2
  • Audiobook
    1

Cytaty

Więcej
Krzysztof Petek Gra w trzy karty Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także