Zniewolony książę

Okładka książki Zniewolony książę C.S. Pacat
Okładka książki Zniewolony książę
C.S. Pacat Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Zniewolony książę (tom 1) fantasy, science fiction
Zniewolony książę (tom 1)
Captive Prince
Studio JG
2018-06-11
2018-06-11

Okładka książki Fence, Vol. 6: Redemption Joana Lafuente, C.S. Pacat
Fence, Vol. 6:... Joana Lafuente, C.S...
Okładka książki Fence: Rise Johanna the Mad, Joana Lafuente, C.S. Pacat
Fence: Rise Johanna the Mad, Jo...

Ten tom jest najbardziej brutalny pod wieloma względami (również w tematach 18+),ale co wrażliwszym osobom gorąco polecam wytrwać i czytać dalej (ja taka jestem, a dałam radę). Nie zawiedziecie się. Pokochałam serię, przeczytałam prawie całą w 5 dni. Wciąga niesamowicie, jest napisana dobrym językiem, płynnie się czyta.

Szczerze? Ktoś powinien to zekranizować, tylko zrobić to dobrze, bo od początku porywają tu przygody, intrygi, niezwykle inteligentne i zaskakujące zagrywki i błyskotliwi bohaterowie (no, głównie jeden ;)).

Szczerze? Ktoś powinien to zekranizować, tylko...

Im dalej się czyta, tym ciężej się oderwać. Postacie z charakterem, bardzo ciekawie zrobione.

18+ oczywiście, to nie jest książka o jednorożcach, tęczach i stanowczo nie dla płatków śniegu.

Uwielbiam książki, które nie są ubierane w otoczkę poprawności politycznej, że tego nie powiemy bo be, niewolnictwo nigdy nie istniało, wszyscy są równi itd. Równość nigdy nie istniała, a niewolnictwo wciąż istnieje tylko w innej formie (być może gorszej). Także jak dla mnie - super.

Trochę się tylko pogubiłam na początku kiedy zaczynamy z postacią imieniem "Damen" i nagle jest "Damianos" - myślałam, że to dwie inne... :D

No i super wątek Erasmusa na końcu. Budzi pewne pytania czy Kallias zrobił to co zrobił celowo, żeby uratować przyjaciela czy z zazdrości.

Ta książka wbiła mnie w fotel, tylko nie wiem czy w dobrym znaczeniu tego słowa. Musicie się przygotować na to, że to nie jest normalna książka, ani tym bardziej moralna czy przyzwoita.

Naprawdę nie wiem jakie mam przemyślenia o tej książce, w pewnym sensie wiedziałam na co się pisze, ale i tak się zaskoczyłam. Czuję się wewnętrznie rozdarta, gdy mam określić czy ta książka mi się podobała. Bo moja odpowiedź brzmi i tak i nie. Ta książka wywołała we mnie mieszane uczucia, ale wiem, że i tak sięgnę po kolejny tom, bo w pewnym sensie mnie zaciekawiła i naprawdę liczę na rozwój wątku miłosnego między postaciami. Nawet ciężko mi powiedzieć, że ta książka ma wady, bo ona jest po prostu specyficzna (oczywiście podchodzimy do tego wszystkiego z dystansem i chłodną głową) i w jakim stopniu nawet czuję się zafascynowana tamtym światem.

Jendka początek pierwszego tomu można określić trzema słowami: seks, okrucieństwo i gwałt. Nie będę obijać w bawełnę, kawa na ladę. Było tam dużo przemocy seksualnej (wielkie oznaczenia 18+ proszę),aż mnie to wszystko zniesmaczyło. Czytałam tą książkę dalej, licząc na rozwój wątku romantycznego między bohaterami, jednak w tym tomie on się jeszcze nie rozwinął, przewiduję to w kolejnych tomach. W tym tomie mamy więcej zagrywek politycznych i na razie bohaterowie są na etapie enemis.

Co będzie się działo w dalszych tomach? Czy historia dalej będzie tak popaprana? Jest tylko jeden sposób żeby się przekonać.

"To miejsce przyprawiało go o mdłości. Wszędzie indziej wroga zabijało się po prostu mieczem. Albo trucizną, jeśli było się pozbawionym honoru mordercą. Tutaj napotykał złożone warstwy podwójnej gry, mrocznej, ohydnej i dopracowanej w każdym szczególe"

Lubię antyk, a ta książka daje mi taki vibe trochę, więc może tak bardzo mi się spodobała. Zaś Damen stał się moim mężem książkowym i się to nie zmieniło po 4 chyba z kolei przeczytaniu.

Książka zdecydowanie nie dla każdego.
Natomiast mnie się bardzo dobrze ją czytało, fabuła mnie zaciekawiła, intrygi polityczne też na plus. Po przejrzeniu opinii spodziewałam się zatrzęsienia scen seksualnych - co nie jest zupełnie prawdą. Na pewno sięgnę po kolejne tomy

Książka zdecydowanie nie dla każdego.

kocham 😍

kocham 😍

Spodziewałam się czegoś innego. Ale pomimo tego, książkę czyta się przyjemnie i szybko. Historia jest wciągająca, aż trudno się oderwać (a przynajmniej ja nie mogłam). Pełna intryg i tajemnic. Przez sceny, które występują, książka jest przeznaczona dla osób 18 +
I pomimo że oczekiwałam czegoś innego, i trochę mnie rozczarowało. To książka podobała mi się. Polecam.

Po przeczytaniu niektórych recenzji spodziewałam się dużej ilości scen ale szczerze mówiąc niczego takiego nie zauważyłam... Jestem ciekawa co się będzie działo dalej ale nie aż tak żeby już zaraz sięgać po kolejny tom, może za jakiś czas :)

DNF.
Coś okropnego.

DNF.
Coś okropnego.

Jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się dużo, patrząc po opisie i po okładce ( a mówili, "nie oceniaj po okładce") a tutaj się okazuje, że fabuła tak wciągnęła, że z wypiekami na twarzy śledziłam nie wątek "miłosny", a rozgrywki o tron. Postacie napisane bardzo dobrze. Bałam się, że trafię na kolejną pozycję YA, którą w połowie porzucę, a tutaj trafiłam na cykl, przy którym drżę na myśl, że zaraz się skończy.

• LGBT