KIEDY. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu

Okładka książki KIEDY. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu Daniel H. Pink
Okładka książki KIEDY. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu
Daniel H. Pink Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
Studio Emka
2018-01-01
2018-01-01

Idzie w niej Pink trochę na łatwiznę - to bardziej zbiór badań, krótko podsumowywany przez autora niż jego rzeczywista praca.

Polecam. To druga książka autora, którą przeczytałem i równie dobra jak pierwsza. Można znaleźć przydatne informacje na temat postrzegania czasu, który nas otacza i pomoże w zrozumieniu jak nim lepiej zarządzać :)

Może spodziewałem się bardziej pogłębionej pozycji, ale na pewno można nauczyć się z książki paru pomocnych rzeczy.

Początek na 8.5, końcówka na 5.5. Nie dlatego, że temat był źle przedstawiany, lecz dlatego, że późniejsze były nudne i bardzo męczące. W pierwszej części książki można dowiedzieć się o wielu ciekawych wnioskach na podstawie badań w tematach, które faktycznie mogą okazać się przydatne w życiu. W drugiej zaś otrzymujemy klasyczne opowiastki i przykłady różnych ludzi (też poparte badaniami). Mam wrażenie, że ostatnie rozdziały były stworzone po to, by książka nie była za krótka. W każdym razie, parę przydatnych rzeczy z niej wyciągnięcie, później męczarnia.

Jest to druga książka autora po którą sięgnęłam. "Drive" wywarło na mnie duże wrażenie i miało wpływ na moje życie zawodowe jak i prywatne. Dlatego dosyć dużo oczekiwałam od tej pozycji.

Przyznam, że "Kiedy" nie zachwyciło mnie tak jak wcześniejsza pozycja, jednak dalej uważam że autor wykonuje kawał roboty zbierając masę różnych badań, dokonuje ich analizy, przedstawia w formie graficznej i podaje na tacy czytelnikowi konkretną treść.

Uważam jednak, że nie było tu informacji przełomowych dla mnie, wiele z nich czułam intuicyjnie lub już gdzieś spotkałam się z ich analizą i teraz utwierdziłam się w swoich przekonaniach. Książka jednak pozwala popatrzeć z tej innej perspektywy, czyli nie "jak" lub "co" a właśnie "kiedy". Co też ma duże znaczenie w naszym życiu codziennym, a jednak nie zawsze zwraca się na ten aspekt uwagę.

zmęczyłam.

zmęczyłam.

Jak wygląda nasza doba? O której godzinie zacząć pracować, kiedy zrobić przerwę? Czy zajmując się ważnym projektem lepiej zarwać noc czy wstać wczesnym świtem? Czy warto jest lunch i czy ucinanie komara po południu to wstyd?

W przeczytaniu "Kiedy" będziesz mógł odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z organizacją czasu.
Co najlepsze, WSZYSTKO ZOSTAŁO POTWIERDZONE NAUKOWO i Pink wskazuje dokładnie gdzie można znaleźć wyniki badań (spis artykułów naukowych). za to ogromny szacunek.

Co najlepsze, WSZYSTKO ZOSTAŁO...

Warto przeczytac, polecam!

Warto przeczytac, polecam!