Jak być dobrym sprzedawcą. Zaskakująca prawda o wywieraniu wpływu na ludzi

Okładka książki Jak być dobrym sprzedawcą. Zaskakująca prawda o wywieraniu wpływu na ludzi Daniel H. Pink
Daniel H. Pink Wydawnictwo: Studio Emka biznes, finanse
biznes, finanse
To Sell is Human: The Surprising Truth About Persuading, Convincing, and Influencing Others
Studio Emka
2014-02-24
2014-02-24
Witold Turopolski
sprzedaż

Jak zawsze u D. H. Pinka - świetne przygotowanie i masa źródeł. Tytuł trochę mylny bo nie chodzi tu (tylko) o typową sprzedaż. Jest to zdecydowanie bardziej książka psychologiczna o schematach jakie nami rządzą itp i o tym jak "sprzedawać" samego siebie. Polecam

Świetna książka. Trafi jednak tylko do osób, które mają otwartą głowę i są na tyle inteligentne, aby zmierzyć się z własnymi schematami w myśleniu o sprzedaży. Dla osób, które szukają magicznej recepty na sprzedażowy sukces nie polecam, bo to nie podręcznik czarów i magii.

Sprzedaż rozumiana nie jako nachalne wciskanie za wszelka cenę mniej lub bardziej potrzebnych towarów, ale jako sztuka komunikacji z klientem, wywierania wpływu przez aktywne słuchanie i dostrojenie się do jego potrzeb. A to wszystko w sytuacji zmiany paradygmatu sprzedaży, gdy klient ma dziś czasem większy dostęp do wiedzy i info o produkcie niż sam sprzedawca.

Kolejna książka, która została napisana przez teoretyka sprzedaży. Nie jest, to pozycja o sprzedaży, ale o psychologii społecznej. Autor wyłącznie cytuje innych oraz przytacza badania z lat 70tych opatrzonych historyjką, która tak naprawdę usypia i gubi wątek. Bardzo mało autorska pozycja, która zahacza o temat sprzedaży. Jestem rozczarowany, ale z drugiej strony, jeśli ktoś stawia pierwsze kroki w sprzedaży, to może czuć się zachwycony. Największym minusem jednak jest oczernianie Joe Girarda jednego z najwybitniejszych sprzedawców. Pisać książkę o sprzedaży i oczerniać konkurencje? Masakra! Pierwsza zasada sprzedaży, nie oczerniaj konkurencji, nawet jeśli są partaczami. Klienci nie ufają ludziom, którzy oczerniają innych. Ale pan nie wie, bo nie jest sprzedawcą, tylko autorem. Na szczęście wyciągnąłem z książki 3 fajne techniki i dla nich było warto przeczytać książkę. Reasumując, dobra książka, jeśli ktoś zaczyna, ale nie ma szału.

Poziom z Drive utrzymany w 100%. Choć Pink nie jest sprzedawcą, to podaje bardzo wiele ciekawych kwestii i badań, które mogą bardzo pomóc wykonywać ten zawód. A wykonujemy go choćby i nieświadomie...

Z perspektywy handlowca uważam książkę za świetna pomoc w usystematyzowaniu wiadomości dotyczących sprzedaży, zarówno tej gotówkowej jak i bezgotówkowej.

• Biznes
  • Sprzedaż