Twój mózg w działaniu

Your brain at work
mózg, neurobiologia
poradniki
javiper

Nowatorski poradnik ułatwiający organizację czasu i pracy, oparty na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych. "Twój mózg w działaniu" jest nowatorskim poradnikiem ułatwiającym organizację czasu i pracy opartym na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych. Książka zbudowana jest jak sztuka teatralna rozpisana na cztery akty. Jej...

Książka zbudowana jest jak sztuka teatralna rozpisana na cztery akty. Jej bohaterami są Emily i Paul, typowe małżeństwo z dwójką dzieci, które każdego dnia musi sprostać wielu wyzwaniom związanym z pracą.
Śledząc zmagania bohaterów książki, dowiesz się:
- dlaczego twój mózg czuje się przygnieciony nadmiarem informacji i jak w pełni wykorzystać zasoby własnego umysłu,
- dlaczego tak trudno ci się skupić i jak zapanować nad wszystkim, co cię rozprasza,
- jak pobudzać umysł, by częściej doznawał olśnień, które pomagają rozwiązać pozornie nierozwiązywalne problemy,
- jak zachować w każdej sytuacji trzeźwy umysł, by dzięki temu zawsze podejmować decyzje,
- jak skuteczniej współpracować z innymi,
- jak skutecznie zmieniać zachowanie innych ludzi.
David Rock pokazuje, że możliwe jest nie tylko przetrwanie we współczesnym, pełnym obciążeń środowisku pracy, ale i odniesienie w nim sukcesu niepozbawiającego energii, lecz dającego poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.
David Rock jest konsultantem i trenerem kadr kierowniczych, doradcą konsorcjów na całym świecie. Jest także autorem książek z zakresu pełnego i twórczego wykorzystania potencjału mózgu w kontekście przywództwa i rozwoju osobistego oraz współzałożycielem Neuroleadership Institute. Mieszka w Sydney.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Jakub | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Dla każdego, kto jest świadomy że ma świadomość.
Ktoś choć trochę obeznany z tematem, może chcieć więcej. Autor dodał spory spis wyników badań i kilka stron internatowych, więc w wypadku zainteresowania kogoś tematem, jest od czego zacząć szukanie kolejnych porcji wiedzy.

Wojtek | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Dla osób, które choć trochę interesują się psychologią, kognitywistyką i podobnymi dziedzinami będzie to ciekawa książka ale myślę, że nie tylko dla nich. Zasady działania mózgu są na tyle uniwersalnym tematem, że przydadzą się każdemu i w każdej dziedzinie. Autor przekonuje nas, że już sama świadomość reakcji zachodzących w naszym mózgu może znacząco wpłynąć na jego funkcjonowanie. Niektóre z opisywanych przykładów mogą wydawać się nam oczywiste jednak wiedza o tym co dzieje się wtedy w naszej głowie może zmienić perspektywę. Plusem jest także dosyć oryginalna konstrukcja. Książkę podzielono na akty, w których bohaterzy odgrywają pewne sceny po to, abyśmy potem mogli dowiedzieć się jakie popełniali błędy, z czego one wynikały i jak je naprawić. Książka posiada dużo przykładów i jest napisana prostym językiem. Nie trzeba posiadać praktycznie żadnej wiedzy z zakresu wspomnianych wcześniej dziedzin.

gazeta90 | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017