Twój mózg w działaniu

Your brain at work
mózg, neurobiologia
poradniki
javiper

Nowatorski poradnik ułatwiający organizację czasu i pracy, oparty na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych. "Twój mózg w działaniu" jest nowatorskim poradnikiem ułatwiającym organizację czasu i pracy opartym na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych. Książka zbudowana jest jak sztuka teatralna rozpisana na cztery akty. Jej...

Książka zbudowana jest jak sztuka teatralna rozpisana na cztery akty. Jej bohaterami są Emily i Paul, typowe małżeństwo z dwójką dzieci, które każdego dnia musi sprostać wielu wyzwaniom związanym z pracą.
Śledząc zmagania bohaterów książki, dowiesz się:
- dlaczego twój mózg czuje się przygnieciony nadmiarem informacji i jak w pełni wykorzystać zasoby własnego umysłu,
- dlaczego tak trudno ci się skupić i jak zapanować nad wszystkim, co cię rozprasza,
- jak pobudzać umysł, by częściej doznawał olśnień, które pomagają rozwiązać pozornie nierozwiązywalne problemy,
- jak zachować w każdej sytuacji trzeźwy umysł, by dzięki temu zawsze podejmować decyzje,
- jak skuteczniej współpracować z innymi,
- jak skutecznie zmieniać zachowanie innych ludzi.
David Rock pokazuje, że możliwe jest nie tylko przetrwanie we współczesnym, pełnym obciążeń środowisku pracy, ale i odniesienie w nim sukcesu niepozbawiającego energii, lecz dającego poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.
David Rock jest konsultantem i trenerem kadr kierowniczych, doradcą konsorcjów na całym świecie. Jest także autorem książek z zakresu pełnego i twórczego wykorzystania potencjału mózgu w kontekście przywództwa i rozwoju osobistego oraz współzałożycielem Neuroleadership Institute. Mieszka w Sydney.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

liaison | 2018-09-26
Przeczytana: luty 2018

Oceniam z perspektywy osoby, która sporo czytała o mózgu i metodach poprawy jego efektywności (na poziomie powiedzmy popularnym ++). Ocena książki w dwóch słowach – doskonale zbalansowana. Naukowa informacja, podana bez nieznośnego żargonu ale także bez popadania w infantylizm. Autor panuje nad swoją erudycją, pisze dla czytelnika. Zwięźle i konkretnie , pokazując praktyczne funkcjonowanie omawianych mechanizmów. Poradnik o nieporadnikowym charakterze. Nie ma kawiarnianego psychologizowania, banalnych uwag czy trywialnych ćwiczeń. Trudno mi ocenić czy wiodąca metafora scena/aktorzy/widownia/reżyser jest najlepsza , ale wystarczająco dobrze porządkuje i upraszcza wywody. Konsekwentne wyjaśnianie możliwości poprawy efektywności mózgu jako zarządzania ograniczonymi zasobami oraz zasilaniem systemu jest także udanym zabiegiem. Przykłady „życiowe” wystarczająco realistyczne ale bez zbędnego rozdmuchiwania fabuły, ze wskazaniem kluczowych elementów. Analiza przykładów...

Jakub | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Dla każdego, kto jest świadomy że ma świadomość.
Ktoś choć trochę obeznany z tematem, może chcieć więcej. Autor dodał spory spis wyników badań i kilka stron internatowych, więc w wypadku zainteresowania kogoś tematem, jest od czego zacząć szukanie kolejnych porcji wiedzy.

Wojtek | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Dla osób, które choć trochę interesują się psychologią, kognitywistyką i podobnymi dziedzinami będzie to ciekawa książka ale myślę, że nie tylko dla nich. Zasady działania mózgu są na tyle uniwersalnym tematem, że przydadzą się każdemu i w każdej dziedzinie. Autor przekonuje nas, że już sama świadomość reakcji zachodzących w naszym mózgu może znacząco wpłynąć na jego funkcjonowanie. Niektóre z opisywanych przykładów mogą wydawać się nam oczywiste jednak wiedza o tym co dzieje się wtedy w naszej głowie może zmienić perspektywę. Plusem jest także dosyć oryginalna konstrukcja. Książkę podzielono na akty, w których bohaterzy odgrywają pewne sceny po to, abyśmy potem mogli dowiedzieć się jakie popełniali błędy, z czego one wynikały i jak je naprawić. Książka posiada dużo przykładów i jest napisana prostym językiem. Nie trzeba posiadać praktycznie żadnej wiedzy z zakresu wspomnianych wcześniej dziedzin.

igni777 | 2018-08-20
Przeczytana: 03 listopada 2018