Ao No Exorcist 21

Tłumaczenie: Monika Sekular
Cykl: Ao no Exorcist (tom 21)
Wydawnictwo: Waneko
Ao no Futsumashi (青の祓魔師)
komiksy
raven

Yukio odkrywa, że w jego oku skrywał się Szatan! W międzyczasie rząd ogłasza istnienie demonów po pojawieniu się cyklopa w Ikebukuro. Podczas konferencji prasowej uzbrojony Yukio wypytuje Mephisto Phelesa, czy znał prawdę o jego oku.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=84&tom_id=21

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=84&tom_id=21

Oczytana | 2019-02-03
Przeczytana: 01 lutego 2019

Tę mangę po prostu uwielbiam (wreszcie mam całą kolekcję i nie muszę czytać po angielsku), odkąd tylko pamiętam, a ten tom jest po prostu świetny.
Yukio... jest strasznie zamknięty w sobie. Trudno uwierzyć, że nie dostrzega, jak Rin i przyjaciele się o niego troszczą. W pewnym momencie zaczął mnie denerwować, choć jego zachowanie ma zrozumiały fundament.
Kiedy Rin zaczął płonąć, byłam pewna, że będzie to wyglądało nieco inaczej. Ten moment, gdy leżał na ziemi... Ciarki przechodzą po plecach.
W tym tomie Kato pokazała nam, że Shiemi jest wyjątkową osobą i posiada jakąś mroczną tajemnicę. Nie bez powodu była taka cicha, nieśmiała i skryta. Zawsze ją lubiłam. W mandze jest o niebo lepiej ukazana niż w anime.
Końcówka tomu jest naprawdę dobra, choć równie drażniąca. Chciałabym już wiedzieć co będzie dalej i mieć kolejny tom w rękach. Szkoda, że doczekamy się go dopiero pod koniec Lutego.

Wkp | 2018-11-30
Przeczytana: 27 listopada 2018

ŚWIAT SIĘ ZMIENIA

I w końcu dotarłem do momentu, kiedy kończy się „Ao no Exorcist”. Nie że tak zupełnie, na rynku japońskim wciąż ukazują się kolejne rozdziały, jednak tom dwudziesty pierwszy, to ostatnia póki co część serii wydana na polskim rynku. I szkoda, bo na ciąg dalszy musimy czekać, a po wydarzeniach, jakie rozgrywają się na tych niespełna dwustu stronach i zaserwowanych nam retardacjach, ciężko będzie dotrwać do tej chwili.

Sytuacja w świecie egzorcystów chyba nie była tak ciężka od Błękitnej Nocy. Ziemia atakowana jest przez kolejne hordy demonów, coraz więcej ludzi je widzi, a jakby tego było mało zwołana zostaje konferencja prasowa, na której władze oficjalnie przyznają się, że w wydarzenia zamieszane są siły nie z tego świata. Wszystko wyjaśnić ma Mephisto Pheles, ale na miejscu pojawia się Yukio, żądający by dyrektor Akademii Prawdziwego Krzyża powiedział czy znał prawdę o jego ojcu. Sytuacja przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy dochodzi do zamachu na Phelesa, a...