Rozterki matki emigrantki

Wydawnictwo: Anka Nisztuk
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Anka

Kiedy kilka lat wcześniej zakochana Marysia rzuca dobrą pracę w Polsce i bez znajomości języka angielskiego przyjeżdża do Anglii za swoim mężem, nie przypuszcza nawet, że kilka lat później ukochany mąż uczyni z niej ex żonę, a po małżeństwie oprócz domu zostanie jej syn, Kostek, i nudne życie samotnej matki. Ale wszystko co nudne nie trwa wiecznie i tak pojawienie się w życiu Marii jej nowego szefa, jego ochroniarza, oraz pewnej starszej pani, zapoczątkuje serię niespodziewanych przygód, które na zawsze zmienią jej życie. A przecież jest jeszcze ex mąż, który nie powiedział ostatniego słowa. Wspominałam o przystojnym sąsiedzie? Nie? On również sporo namiesza, a Maria zatęskni za stwierdzeniem, że jej życie jest nudne.
Emigracja w obecnych czasach jest czymś normalnym. Chyba każdy zna kogoś, kto wyjechał, albo ma znajomego, którego znajomy opuścił Polskę. Nie chciałam jednak tworzyć historii, która opisywałaby problemy emigracji w sposób poważny i chłodny. Wolałam postawić na humor, dlatego w „Rozterkach matki emigrantki” kompletnie się go nie wystrzegam. Chcę, by czytelnik śmiał się z przygód Marii, jej naiwności, pecha, czy zwykłych zbiegów okoliczności. By przyniosła mu radość i odprężenie po ciężkim dniu pracy, a nie dobiła problemami, których każdy ma wystarczająco dużo. Książka skierowana jest do wszystkich kobiet, które mają nieograniczone poczucie humoru. Ze względu na cięty język i odrobinę pikanterii, najlepiej byłoby, gdyby kobiety owe były dodatkowo pełnoletnie. Oczywiście czytelnicy płci męskiej są mile widziani.
Darmowy e-book dostępny na ankanisztuk.blog

źródło opisu: https://ankanisztuk.blog/rozterki-matki-emigrantki-e-book/

źródło okładki: https://ankanisztuk.blog/rozterki-matki-emigrantki-e-book/

kacha | 2018-08-16

Jest to opowieść o Marysi, rozwódce z dzieckiem, która od kilku lat mieszka w Londynie. Kiedy Marii wydaje się, że już nic dobrego ją nie spotka i jedynymi mężczyznami w jej życiu będzie syn Kostek i pies, wtedy dzieję się coś, czego nie planowała i na co nie była gotowa. Całą rewolucję w życiu Marysi zapoczątkowuje przyjazd jej szefa i ochroniarza. Niby nic nadzwyczajnego, ale Marysia na okres ich przyjazdu ma zostać "opiekunką" szefa, który zdecydowanie coś przed nią ukrywa... Dodatkowo ex mąż, nie chce być ex i usilnie próbuje odkupić swoje winy, a i jeszcze jest sąsiad Tomek liczący na coś więcej niż sąsiedzkie pogaduszki.

Nasza debiutantka zadbała o czytelnika, który przy tej książce nie będzie narzekał na nudę, a niezliczone zwroty akcji sprawią, że nie tak łatwo będzie się oderwać. Nie zdziwię się jeśli jakaś czytelniczka uroni łzę, szczególnie kiedy cierpieć będzie nie tylko nasza bohaterka a również...

książek: 1930
Magda | 2018-05-07