36 pytań, które zmieniły wszystko między nami

Okładka książki 36 pytań, które zmieniły wszystko między nami Vicki Grant Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki 36 pytań, które zmieniły wszystko między nami
Vicki Grant Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
#GOYOUNG
36 Questions That Changed My Mind About You
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-05-23
2018-05-23
Łukasz Witczak, Marta Kitowska

Od miłości dzieli nas tylko 36 pytań i odpowiedzi

Nie oceniam bo nie dałam rady, okropne to jest.

Nie oceniam bo nie dałam rady, okropne to jest.

Książka, którą czytać można wszędzie. W podróży, o poranku i do popołudniowej kawy. Idealna pozycją dla rodziców dorastających dzieci. I młodzieży. Mnie przeniosła w lata pierwszych pocałunków i pierwszych miłosnych uniesień. Bardzo dobrze i szybko się czyta. Książka pełna dobrego humoru, ale i momentów które potrafią chwilowo sprawić, że jesteś wdzięczny za to co masz. Łezka poleci, są bardzo wzruszające chwile doświadczeń głównych bohaterów. Polecam, mi czytało się rewelacyjnie.

Zdecydowanie moja ulubiona pozycja. Przeczytałam ją kilka razy i ciagle do niej wracam.
Bardzo zapada w pamięci.

Bardzo zapada w pamięci.

Lekka historia. Przez pierwszą połowę trochę mnie nudziła i raczej zmuszałam się do tego, by przebrnąć do końca. Jednak im bliżej końca byłam, tym bardziej zaczęła podobać mi się ta powieść. Ostatecznie cieszę się, że ją przeczytałam, ale na pewno nie wrócę do niej. Była dobra, tak na jeden raz. Nie ma w sobie niczego przyciągającego, ale dla odmiany może być :)

Książka bardzo ciekawie napisana, bo część składa się z samych dialogów, więc się to dość szybko czyta. Reszta jest napisana w trochę średnim stylu, ale jak się wyciągnięcie to przestanie wam to przeszkadzać, bo potem czyta się już łatwiej. Jest dość ciekawa choć przeżyłam w pewnym momencie kryzys, ale potem książka mnie już wciągnęła. Tak ogólnie to jest fajna, sympatyczna, lekka, spoko w odbiorze i koniec końców mi się podobała.

Przezabawna książka ukazująca relacje nieznajomych decydujących się wziasc udział w pewnym badaniu. Dialog tych zupełnie różnych osób i ich sposób patrzenia na świat jest zaskakujący

Książka ma bardzo lekki styl, jest dość prosto i zwięźle napisana. Dialogi podczas eksperymentu zostały uproszczone tak, aby czytelnik mógł odczuć dynamiczną wymianę zdań pomiędzy bohaterami – dzięki temu płynie się przez tą książkę.
Styl jest lekki, ale tematyka jest dość poważna. Problemy rodzinne z jakimi zmagają się bohaterowie są bardzo dobrze opisane.
Pochodzą z dwóch różnych światów, ale to nie wyklucza tego, że mogą zrozumieć siebie jak nikt inny.

Ona – gadatliwa kujonka, uczuciowa, przejmująca się opinią innych
On – introwertyk, zgrywa aroganckiego chłopaka, nie bierze na poważnie tego spotkania

Ona - chce się rozwijać w psychologii i jest to dla niej szansa na poznanie tajników tego zawodu.
On - dowiedział się, że za odpowiedzenie na 36 pytań dostanie 40 dolarów.

Pochodzą z dwóch...

Nigdy nie lubiłam pierwszych randek, tej niezręczności w rozmowie o sobie i swoich potrzebach czy uczuciach. Jednak trochę tęsknię za intrygującą rozmową kobiety i mężczyzny z flirtem w tle. Doskonała lekka książka na weekend. Dobre dialogi i spodobał mi się sam pomysł eksperymentu. Chętnie sama wzięłabym w nim udział.

Według psychologa doktora Arthura Arona
wystarczy odpowiedzieć na 36 odpowiednich pytań
i przez 4 minuty wpatrywać się w oczy rozmówcy,
by pomiędzy dwojgiem obcych ludzi zawiązała się bardzo bliska relacja.

Dowiedziałam się o tym kilka miesięcy temu,
czytając książkę "36 pytań, by Cię poznać. 4 minuty, by pokochać".

A potem trafiłam na zupełnie inną książkę o tym samym z równie długim tytułem:
"36 pytań, które zmieniły wszystko między nami"
autorstwa Vicki Grant.

Właśnie skończyłam ją czytać i jestem w lekkiej euforii ;-)
Jaka to dobra, pozytywna lektura!
Lekko napisana, ale wcale nie lekka.

Większość książki stanowią dialogi. Mówione bądź pisane.
Odpowiedzi nie tylko na pytania testu doktora Arona.
Rozmowy, żarty, śmiechy, milczenie, płacz, konsternacja.

Hildy i Paul nie znali się wcześniej.
I nigdy pewnie by się nie poznali, bo różni ich wszystko, prócz zbliżonego wieku
i tego, że każdy z nich ma poważny problem, który skrywa przed drugim.
Bezrobotny gburowaty, biedny samotny 19-latek
i studiująca, rozgadana 18-latka z dobrego domu i z przyjaciółmi.
Stąpający po ziemi kpiący realista oraz wrażliwa, oczytana idealistka i marzycielka.

Obydwoje zgłosili się do eksperymentu psychologicznego.
On - dla pieniędzy, nie wiedząc nawet na czym eksperyment ma polegać.
Ona - dla dobra nauki, wypytując prowadzącego, co ma zrobić i po co.
On chce mieć szybko z głowy odpowiedzi na pytania, odpowiada krótko i niedbale.
Ona stara się być szczera, a jego postawa czasem ją intryguje, czasem śmieszy, a czasem wkurza.

Jak wynika z tytułu książki, wszystko między nimi się zmieni ;-)
Bardzo polecam starszym nastolatkom :-)

Według psychologa doktora Arthura Arona
wystarczy odpowiedzieć na 36 odpowiednich pytań
i przez 4 minuty wpatrywać się w oczy rozmówcy,
by pomiędzy dwojgiem obcych ludzi zawiązała się bardzo bliska relacja.

Dowiedziałam się o tym kilka miesięcy temu,
czytając książkę "36 pytań, by Cię poznać. 4 minuty, by pokochać".

A potem trafiłam na zupełnie inną książkę o tym...

Przyjemna, lekka, niezobowiązująca i ekspresowa do przeczytania. Postacie ciekawe i charyzmatyczne. Bywały momenty w którym czułam się lekko zażenowana ale też w kilku sytuacjach zaśmiałam się na głos. Ciekawy pomysł i choć mam kilka malutkich zastrzeżeń co do wykonania to jest to dobra książka, na pewno idealna na zastój czytelniczy lub wolny wieczór.

Video

Video