YEStem kobietą

Wydawnictwo: Edipresse
poradniki

Yestem kobietą! to radosna i pełna dowcipu książka o nas, kobietach. O sprawach najwyższej wagi, m.in. o tym, jakie jesteśmy i jak istotne jest, byśmy nigdy nie rezygnowały z tego, co dla nas ważne, o spełnieniu, dystansie do siebie, związkach, przyjaźniach, stylu i kobiecości bez względu na wiek… o tym, że wspaniale jest być kobietą, cieszyć się sobą i akceptować siebie, niczego na siłę nie zmieniając.

To także bardzo przyjemna chwila relaksu, a jednocześnie zastanowienia, oparta na przykładach wziętych nie tylko z badań i książek, ale również z życia codziennego. Wielka wiedza o tym, jakie jesteśmy my, kobiety, podana tak lekko, że nagle – pomiędzy jednym a drugim uśmiechem – pewne od dawna przeczuwane kwestie stają się jasne jak słońce w letni poranek.

To książka o tym, jak radzić sobie z całym bagażem darów i obciążeń narzucanych nam przez biologię i wychowanie. O tym, że nie trzeba się zmieniać, by być szczęśliwą – wystarczy czasem sobie uświadomić to, kim jesteśmy… I o tym, że nie ma sensu porównywanie się do mężczyzn, ponieważ my mamy własne normy.

źródło opisu: http://edipresse.pl/portfolio/ksiazki/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ma_dlen | 2018-10-03
Przeczytana: sierpień 2018

Siła jest kobietą. Seksapil i kobiecość nie mają wieku ani limitu. Czasy średniowieczne już dawno minęły, a to jak w przyszłości będą traktowane kobiety, zależy od tego jak pozwolimy, żeby traktowano nas tu i teraz. Polecam, przyjemnie się czyta, bez patetyczności, ale za to z uśmiechem i dystansem.

MieszkamWKsiążkach | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Właśnie odłożyłam książkę, która była mi niezwykle potrzebna i dziękuję Pani Kasi za to, ze otworzyła mi oczy. Książkę przeczytałam jednym tchem jak lekarstwo, które było mi bardzo potrzebne. Mój grafik zawsze musiał być idealny co do minuty, każde opóźnienie generowało katastrofę na innym polu. Spóźnienie do przedszkola: dziecko - mamo już wszyscy są w sali, spóźnienie do pracy - Pani Aniu, znowu jest Pani o 9:08, a przecież zaczynamy o 9:00, spóźnienie na spotkanie, biegiem z innego spotkania, klient stuka nerwowo palcem w stół i kończy kawę, znowu jestem ostatnia w przedszkolu, dziecko smutne stwierdza: że chyba jestem jedyną pracującą matką. W domu bałagan, brak obiadu, bo przecież padłam wieczorem czytając dziecku książkę i nie zrobiłam prania i nie zadzwoniłam do mamy, która przecież "od dwóch dni, czeka na kontakt i umiera ze strachu"... etc Nabrałam wiary:-) nie jestem jedyną nieidealną i nie chcę nią być, bo musiałabym zwariować pewnego dnia;-). Ta książka to moje...

Ewa | 2018-05-09

Wspaniała! Idealna na wakacje. Polecam :)