Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 4) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 4)
Media Rodzina
2018-03-15
2018-03-15
24 min.
żubr pompik pompik tomasz samojlik przyroda polska przyroda natura literatura dziecięca dla dzieci

Okładka książki Mama Mu na zjeżdżalni Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu na zje... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Okropny rysunek! Emma Adbåge, Johanna Thydell
Okropny rysunek! Emma Adbåge, Johann...
Okładka książki Długa wędrówka Emilia Dziubak, Martin Widmark
Długa wędrówka Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Dom babci David Litchfield, Ross Montgomery
Dom babci David Litchfield, R...

Rodzina Żubrów z Puszczy Białowieskiej wyrusza na wyprawę. Dziś odwiedzają Kampinoski Park Narodowy, w którym przebywa 350 łosi i innych zwierząt. Łoś jest symbolem tego parku. Rodzina zapoznaje się z przyjacielskim łosiem, który przez chwilę im towarzyszy zanim Polinka zrobi awanturkę o nietupanie. Tak chce tupać, jak dorosłe żubry, że budzi całą borsuczą rodzinę!

Po drodze usłyszą też stukanie dzięcioła czarnego i śpiew muchołówki małej. Nie są to jakieś fascynujące przygody, ale dziecko na pewno zapamięta i żubry i łosia i borsuki.

Po...

Syn podrósł i z przyjemnością słucha opowieści o sympatycznej rodzince żubrów, która podróżuje po Polsce i odwiedza kolejne parki narodowe i żyjące tam zwierzęta. Dzięki serii można wzbogacić wiedzę przyrodniczą dziecka. W tej części bohaterami są Kampinoski Park Narodowy i borsuki. Świetna, zabawna książka nie tylko o przyrodzie, ale także o tym, że rodzina jest ważna i dobrze gdy trzyma się razem i się wspiera oraz że czasem się różnimy, bo jeszcze jesteśmy mali i nie wszystko potrafimy, ale to nie powód do zmartwień. Na pewne umiejętności przyjdzie odpowiedni czas (na przykład na tupanie).

Bardzo lubię książki o rodzince żubrów. Uczą wielu ciekawych rzeczy o przyrodzie, a tak zupełnie przy okazji pokazują jak powinien zachowywać się starszy brat, jak rozwiązywać konflikty i co jest najważniejsze w byciu rodziną. I to pomimo niewielkiej objętości. Dziecko podczas lektury się nie nudzi. Słucha z uwagą, chętnie rozwiązuje zagadki, a przy okazji uczy się jak wygląda nora borsuka oraz w jaki sposób porusza się łoś. Polecam.

Na półkach: , , , , , , ,

„Żubr Pompik. Wyprawy” to cykl książeczek o sympatycznej rodzinie żubrów: tacie Pomruku, mamie Poradzie, Polince i jej starszym bracie Pompiku, którzy z rodzinnej Puszczy Białowieskiej wędrują przez całą Polskę i odwiedzają parki narodowe.

Część 4 „Rodzina borsuków”

Las żyje i rozbrzmiewa najróżniejszymi dźwiękami. Czasem cicho, czasem głośno, niekiedy słodko i pięknie, a  innym razem trochę dziwnie. Żubrza rodzina przekonała się o tym odwiedzając Kampinoski Park Narodowy. Kiedy Polinka zapragnęła nauczyć się tupać,  nie spodziewała się nawet, że dzięki temu pozna przeuroczą i wielopokoleniową rodzinę bobrów. Bo nie tylko dla żubrów więzi rodzinne są ważne. Borsuki również troszczą się o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Nasi bohaterowie wędrują dolinami, nad brzegami rzek, płyną przez morze, nie straszne są im też piaski, podmokłe łąki czy bagna.
Jest też element zabawy. W każdej książeczce zaprezentowany jest symbol danego parku, który należy odnaleźć na kartach historyjki.
To również opowieść o rodzinie, mądrości rodziców, naiwności i niespożytej energii dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat. I gdyby nie dobre rady starszych, często ta nauka byłaby niebezpieczna lub bezowocna.
A wszystko to opisane bardzo przystępnie, obrazowo i z humorem.

Część 4 „Rodzina borsuków”

Bo tupanie to ważna rzecz! ;) Pogodna, wesoła i krotka opowieść o Kampinoskim Parku Narodowym. Polecam!

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Książki Tomeczka
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 000 - Lilo czyta sama
  • 1e) przyrodnicze

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków