Wspomnienia z Powstania Wielkopolskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Miejskie Posnania
inne
LubimyCzytać

Książka zawiera ponad 20 wspomnień z powstania wielkopolskiego, w większości niepublikowanych, których autorzy reprezentują różne środowiska i grupy wiekowe. Są więc relacje prostych żołnierzy dezerterujących z wojska pruskiego, by formować polskie oddziały strzelców konnych, ułanów, piechoty czy lotników, a nawet wywiadu, skautów powstańczych gońców, spiskowców z tajnych organizacji patriotycznych.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!