Teoria ekonomiczna w prawie karnym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
inne
LubimyCzytać

W polskiej doktrynie prawa karnego ekonomiczna teoria prawa nie była jak dotąd przedmiotem pogłębionej analizy. Wskazuje się nawet, że znajomość ekonomicznej koncepcji prawa wśród polskich karnistów na ogół jest niewielka i powierzchowna, podobnie jak i samo zaciekawienie wobec jej teoretycznych i metodologicznych założeń. Taka ocena stanowi poważną inspirację i ogromne wyzwanie zarazem, aby tę właśnie dziedzinę uczynić przedmiotem swoich prac badawczych.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!