Rok dobrych myśli. Kalendarz 2018

Edipresse
2017-01-01
2017-01-01
Pawlikowska kalendarz

Chciałam mieć coś na kształt planera, w którym mogłabym zapisywać "to do list" na każdy dzień, odhaczyć zrobione, dopisać nowe, ale każde kalendarze były do tej pory nieodpowiednie. Ten dostałam dzisiaj i co od razu mi się spodobało to to, że strona kalendarza przypada na jeden dzień więc miejsca jest wystarczająco, żeby zapisać listę rzeczy do zrobienia czy ważne spotkania. Miłe są te dobre myśli, ale nie wiem czy przemówią do mnie tak jak powinny; nietypowe święta też nie są mi potrzebne do szczęścia, za to przepisy są bardzo mile widziane. Kalendarz jest bardzo ładnie wydany, kolorowy, przejrzysty, jedynym minusem są jego gabaryty - raczej kiepsko nosić go w torbie na studia czy do pracy, gdy chcemy go mieć pod ręką. Mam nadzieję, że dobrze spełni swoje zadanie.

Kalendarz został mi podarowany jako prezent świąteczny od osóbki, która jeszcze ma długą drogę przed sobą by wrócić na pozytywne tory. Dlaczego skoro nie wierzy w te wszystkie pozytywne afirmacje? "Bo potrzebny nam dobry rok". Oto przykład jak Pani Pawlikowska potrafi zaczarować każdą duszyczkę, jest to jedynie kwestia czasu. Pozytywną lekturą kończę czytelniczy rok 2017 i już zapisuję pomysły na nowy. Polecam każdej pozytywnej Istotce, która ma w głowie wielkie plany na nadchodzące dni.

Na półkach: , , , , , ,

Jest to już mój czwarty kalendarz zaprojektowany przez Panią Beatę Pawlikowską i nie dość, że od tylu lat pozostaję przy tym samym kalendarzu, uważam że z roku na rok jest on coraz lepszy. W tym roku jak zawsze mamy twardo-miękką okładkę, zabawne rysuneczki autorstwa Pani Beaty przy na każdej kartce, ciekawe myśli i cytaty oraz nietypowe święta- np Dzień Uprzejmych Kierowców. O ile w poprzednich kalendarzach były wymienione święta obchodzone w różnych zakątkach naszego globu, co do niektórych z tych zaznaczonych w kalendarzu na rok 2018 mam pewne wątpliwości co do ich genezy. Z kolei bardzo miłą niespodzianką są piosenki do posłuchania za pomocą aplikacji Tap2c- wystarczy zrobić zdjęcie strony z daną piosenką i już leci znany przebój sprzed lat albo całkiem nowy. Przy doborze muzyki pani Pawlikowska za pewne kierowała się własnym gustem ale myślę że każdy znajdzie tutaj piosenkę króra mile go zaskoczy. Smakoszy, którzy narzekali że jest za mało przepisów warto poinformować że w roku 2018 Autorka zamieściła ich więcej- wprawdzie tylko trochę, ale zawsze. Na końcu kalendarza znajdziemy też kilka wolnych stron na osobiste notatki- akurat dla mnie jest to bardzo przydatne. Myślę że kolejny Rok Dobrych Myśli jest równie udany jak jego poprzednicy, a najbardziej cieszą mnie te dodane piosenki- specjalnie nie patrzyłam na wszystkie tytuły, żeby mieć pózniej niespodziankę.
Polecam, dni z tak optymistycznym kalendarzem nie mogą być nijakie! W swojej kategorii jak co roku: 10/10.

Cudowny kalendarz!

Cudowny kalendarz!