HTML,CSS i JavaScript dla każdego. Wydanie VII

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Internet to nasza codzienność. Znakomita większość firm ma swoje strony internetowe. Coraz więcej ludzi prowadzi blogi czy profile w mediach społecznościowych. I choć żeby publikować w internecie, nie musisz być profesjonalnym projektantem, to jednak aby mieć kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością witryny, warto znać podstawy HTML, CSS i JavaScriptu. To wcale nie takie trudne! Dzięki tej...

Dzięki tej książce nauczysz się pisać poprawne, sprawnie działające strony WWW. Znajdziesz tu dwadzieścia pięć lekcji — każda zajmie Ci około godziny. W jednym miejscu zebrano i uporządkowano wszystkie informacje niezbędne do budowania witryn internetowych. Nie tylko pokazano tu, jak tworzyć świetne witryny internetowe, ale również zawarto wskazówki, jak zachęcić użytkowników do ich odwiedzania. Poszczególne zagadnienia zaprezentowano w przejrzysty sposób. Aby ułatwić Czytelnikowi przyswajanie materiału, w książce zamieszczono pytania sprawdzające, ćwiczenia i quizy.

Sięgnij po gruntownie przeredagowane i uaktualnione wydanie przedstawiające najnowsze techniki i technologie z zakresu projektowania WWW.
Zobacz, jak w pełni zaimplementować witrynę z użyciem standardów HTML5 i CSS3.
Przeanalizuj zrozumiałe lekcje przedstawiające materiał krok po kroku i pomagające w praktycznym poznaniu tematu tworzenia stron internetowych za pomocą HTML.
Poznaj podstawy pracy z tekstem oraz tworzenia łączy.
Dodaj obrazy i grafikę do tworzonych stron.
Wykorzystaj CSS do nadania stylu witrynie oraz rozmieszczenia elementów na stronie.
Zdefiniuj strukturę strony w HTML5.
Użyj responsywnego projektu WWW w celu zapewnienia dobrego wyglądu strony na ekranach o różnych wielkościach.
Za pomocą języka JavaScript dodaj elementy dynamiczne na stronie oraz zapewnij jej interaktywność.
Przekonaj się, jak biblioteka jQuery może pomóc w dodaniu funkcji JavaScript na stronach.
Przygotuj projekt dla urządzeń mobilnych.
Zobacz, jak opublikować witrynę w sieci WWW oraz poinformować o tym fakcie innych.
Naucz się optymalizować witrynę pod kątem silników wyszukiwarek internetowych.

Za dwadzieścia pięć lekcji staniesz się projektantem!

Rafe Colburn jest programistą sieciowym z przeszło piętnastoletnim doświadczeniem w dziedzinie budowania witryn internetowych. Napisał kilka książek o różnych technikach tworzenia aplikacji sieciowych.

Jennifer Kyrnin jest projektantką witryn WWW. Technologiami internetowymi zajmuje się od 1995 roku. Autorka wielu popularnych podręczników z tej dziedziny.

Laura Lemay jest jedną z najpoczytniejszych na świecie autorek książek dotyczących programowania sieciowego.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion