Bezimienna

Dziewczyny! Odważcie się na życie pełne przygód. Zdobywajcie świat i nie dajcie się strachowi i nieśmiałości! Ta książka jest dla WAS! A w niej: ekscytujące historie, przygody pełne odwagi, porywające opowieści, historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną kobietę, lubiącą wyzwania, aby zainspirować Was do życia pełnego przygód,...

A w niej: ekscytujące historie, przygody pełne odwagi, porywające opowieści, historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną kobietę, lubiącą wyzwania, aby zainspirować Was do życia pełnego przygód, radości, pewności siebie i fascynacji.

Autorka Caroline Paul jako dziecko bała się wielu rzeczy i była nieśmiała. Ale już będąc dorosłą kobietą, pilotuje samoloty, nurkuje, lata na paralotni, wspina się na wysokie szczyty i gasi pożary. W książce dzieli się opowieściami o swoich przygodach – i opowiada o innych dziewczynach i kobietach, które dokonały podobnych wyczynów. Wypełniona zadaniami i żywiołowymi ilustracjami Wendy MacNaughton książka zachęca i inspiruje dziewczyny i kobiety, by pokonały strach, stawiały czoło wyzwaniom i żyły po swojemu – z wiarą w siebie i umiejętnością pokonywania trudności, szukały w życiu przygód, przyjaźni i zabawy. Odwagi można się nauczyć i należy ją praktykować. Autorka nie jest pogromczynią strachu i nieśmiałości, jest po prostu zwolenniczką odwagi, pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Książkę poleca Sylwia Chutnik:
"Wszystkie dziewczyny – zarówno te urwisowate, krnąbrne, wygadane, jak i kujonki – lubią nowe wyzwania. Nawet jeśli początkowo trochę się boją, bo przecież banie się jest czymś zwyczajnym, to chcą poznawać coś nowego: podróżować lub dużo czytać, uczyć się lub długo rozmawiać z innymi. Mają przed sobą cały świat, który mruga do nich okiem i otwiera ramiona.

Hej, dziewczyny! Odważcie się mieć przygody! Słuchajcie innych, ale nie dajcie im się przestraszyć ani zagłaskać. Kiedy nie wiecie, co powinnyście zrobić, stańcie na chwilę, zamknijcie oczy i zadajcie sobie pytania: „Czego ja chcę? Co jest dla mnie dobre?” i biegnijcie przed siebie. Nie pozwólcie, żeby ktoś Was zatrzymał!"

źródło opisu: https://publicat.pl/papilon

źródło okładki: https://publicat.pl/papilon

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

To obowiązkowa lektura dla wszystkich dziewczyn, które chociażby raz w życiu marzyły, aby przeżyć niezapomnianą, trochę ryzykowną i pełną wrażeń przygodę! Mowa tu oczywiście o "Girl Power" autorstwa Caroline Paul, którą postaram się wam jak najlepiej przedstawić w poniższej recenzji.

Szczerze mówiąc, byłam zainteresowana tą książką od dnia, w którym to dowiedziałam się, że zostanie wydana w Polsce - czyli musiałam nieco poczekać, zanim zapoznam się z jej fabułą, jednak przyznaję, że było warto. Autorka w prosty i humorystyczny sposób przedstawia nam przygody ze swojego życia, które najczęściej nie kończyły się dobrze, jednak pozostały po nich same miłe wspomnienia.

W tej książce autorka opisała między innymi, jak budowała piracki okręt (a właściwie kwadrat) z kartoników po mleku, marzeniach o pobiciu rekordu Guinnessa w chodzeniu na czworaka, wspinaniu się na most i wielu innych historiach. W każdym z rozdziałów zaznaczała, że nie ma nic lepszego od odrobiny ryzyka i mimo iż...

SpadłoMizRegała | 2018-07-03

Nieśmiałość jest mi raczej obca. Zdecydowanie jestem ekstrawertyczką, której wszędzie pełno i która lubi wieść prym wśród swoich. Zawsze mam coś do powiedzenia, rzadko brakuje mi słów, sporadycznie „kulę się” w sobie. Im jestem starsza, tym ostrożniej podchodzę do pewnych spraw, jednak ciągle czerpię z życia garściami i staram się, żeby strach przed działaniem nie zapędził mnie w ciemny kąt niemocy. Wciąż wychodzę z założenia, że chcieć to móc – tyle tylko, że po tego „chcenia” podchodzę nieco przezorniej niż kiedyś.

Nie zawsze to „bycie do przodu” dobrze się kończyło. Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że były momenty, w których należało wycofać się albo przynajmniej przystopować w pewnych kwestiach. Obserwuję moją córkę, która wydaje się być moją kopią i staram się uczyć ją, że powinna realizować swoje marzenia, gdy tylko ma ku temu okazję. Bardzo chciałabym, żeby była silną kobietą i nie zrażała się niepowodzeniami. Któż by nie chciał? Dlatego bardzo cieszą mnie takie...

Justyśka | 2018-05-21

Autorka zabiera nas w podróż po swoim życiu, ale nie takim nudnym wystudiowanym. To podróż pełna ryzyka, szybszych uderzeń serca, ale i śmiechu. Opowiada nam ona bowiem jakie miała marzenia. Co udało jej się zrobić. Nie wszystko to było legalne, czy takie gdzie znajdziemy ostrzeżenie "nie próbujcie robić tego sami". Ale uczyło. Uczyło jak się nie poddawać, jak wytrzymać, gdy ktoś się śmieje z naszych celów. Niektóre mroziły krew w żyłach jak np. wejście na most, czy paralotnia. Jednak w każdej kryła się nauka. W książce oprócz opowiadań znajdziemy cytaty sławnych osób, które dodatkowo dodają książce autentyczności. Są również rysunki pomocnicze do zrozumienia opowiadanego tekstu.

To książka dla nieśmiałych, nie pewnych siebie, ale także osób, które chcą w życiu coś przeżyć. Nie możemy poddawać się na stracie, ale i nie powinniśmy z każdym pomysłem brać go na poważnie i wykonywać (chodzi mi bardziej o zagrażające życiu pomysły :D). Każdy chce być kimś, do czegoś dojść. Początki...

lew_kanapowy | 2018-05-03
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 03 maja 2018

Powstaje coraz więcej książek o dziewczynach dla dziewczyn. I to nie tylko o grzecznych, ułożonych dziewczynkach marzących o księciu z bajki, ale o prawdziwych poszukiwaczkach przygód, awanturnicach zmieniających bieg historii. Oto jedna z nich – chyba najbardziej wyjątkowa.

To połączenie wspomnień pewnej kobiety, która od małego nie umiała usiedzieć na miejscu przez pięć minut, ze zbiorem inspiracji, poradnikiem i dziennikiem odkrywcy w jednym. Składa się z dziesięciu rozdziałów, a każdy z nich to jeden z szalonych wyczynów autorki.

Dzięki pierwszoosobowej narracji bardzo łatwo zżyć się z autorką będącą jednocześnie główną bohaterką ksiązki. Szczególnie, że Caroline Paul (stażaczkę, paralotniarkę, nurka głębinowego, kajakarkę, i łowczynię przygód) trudno nie polubić – epatuje pozytywną energią, jest pełna entuzjazmu i zawsze skora do wcielania w życie szalonych pomysłów (jestem pewna, że napsuła swoim rodzicom nerwów co niemiara…). I co najważniejsze – jest autentyczna – nie...

Megan Jameson | 2018-05-01

Dziewczyny! Czas pokazać, na co was stać! Sięgnijcie po tę książkę by dowiedzieć się, jak przełamać własne słabości, kompleksy i lęki i stać się tym, kim chcemy być.

Caroline Paul zabiera nas w ekscytującą podróż po swoich wzlotach i upadkach i motywuje do robienia wielkich rzeczy. Boisz się wysokości? Przełam to! Bądź sobą i nie daj sobie wmówić, że coś jest dla ciebie niemożliwe tylko dlatego, że jesteś dziewczyną.

Autorka tej książki w zabawny sposób przedstawia nam swoją historię osiągania różnych celów i daje cenne wskazówki, jak osiągnąć coś, gdy wszyscy wokół twierdzą, że nie damy rady. Opowiada też o innych wspaniałych kobietach, które inspirują, zachwycają i stanowią wzór dla wielu młodych dziewcząt.

Książkę ma formę mini-poradnika/książki do wypełniania. Można sprawić, by nie była to tylko zwyczajna lektura, ale też coś „naszego”. Niepowtarzalnego i indywidualnego.

Pozycja jest na pewno fajnym pomysłem na prezent dla tych młodszych czytelniczek ale i dla starszych....

Emilka | 2018-05-08

Girl Power to książka o dziewczynach, które chcą zdobyć świat!

Książka ma formę pamiętnika, narracja jest pierwszoosobowa. Główna bohaterka opowiada o swoich przeżyciach i wspomnieniach, czytając miałam wrażenie jakby to sama autorka opowiadała mi o swoim dzieciństwie ;)

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, których tytuły są wskazówkami jak stać się pewniejszą siebie i uwierzyć w siebie!
Niektóre bardzo mi się spodobały i ja także postaram się nimi kierować w życiu. Są to:
"Miej wielkie marzenia i spełniaj je"
"Kto wchodzi do góry, może spaść"
"Nie gadaj, tylko rób"
Fajne nie? A to tylko kilka!

Girl Power jest pisana prostym językiem, szybko się ją czyta. W każdym rozdziale pojawiają się przykłady Wielkich Kobiet (rysunki i opisy). Jest w niej także dużo ilustracji i wiele ciekawych cytatów. Szczególnie spodobał mi się: "Nigdy nie daj się ograniczyć przez wyobraźnię innych". Występują także ramki nakłaniające czytelniczki do zrobienia czegoś odważnego, są one opatrzone...

Laurka335 | 2018-07-15

Świetna!!! ❤️❤️❤️❤️