Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat

Tłumaczenie: Tina Oziewicz
Wydawnictwo: Papilon
Edunia

Dziewczyny! Odważcie się na życie pełne przygód. Zdobywajcie świat i nie dajcie się strachowi i nieśmiałości! Ta książka jest dla WAS! A w niej: ekscytujące historie, przygody pełne odwagi, porywające opowieści, historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną kobietę, lubiącą wyzwania, aby zainspirować Was do życia pełnego przygód,...

A w niej: ekscytujące historie, przygody pełne odwagi, porywające opowieści, historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną kobietę, lubiącą wyzwania, aby zainspirować Was do życia pełnego przygód, radości, pewności siebie i fascynacji.

Autorka Caroline Paul jako dziecko bała się wielu rzeczy i była nieśmiała. Ale już będąc dorosłą kobietą, pilotuje samoloty, nurkuje, lata na paralotni, wspina się na wysokie szczyty i gasi pożary. W książce dzieli się opowieściami o swoich przygodach – i opowiada o innych dziewczynach i kobietach, które dokonały podobnych wyczynów. Wypełniona zadaniami i żywiołowymi ilustracjami Wendy MacNaughton książka zachęca i inspiruje dziewczyny i kobiety, by pokonały strach, stawiały czoło wyzwaniom i żyły po swojemu – z wiarą w siebie i umiejętnością pokonywania trudności, szukały w życiu przygód, przyjaźni i zabawy. Odwagi można się nauczyć i należy ją praktykować. Autorka nie jest pogromczynią strachu i nieśmiałości, jest po prostu zwolenniczką odwagi, pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Książkę poleca Sylwia Chutnik:
"Wszystkie dziewczyny – zarówno te urwisowate, krnąbrne, wygadane, jak i kujonki – lubią nowe wyzwania. Nawet jeśli początkowo trochę się boją, bo przecież banie się jest czymś zwyczajnym, to chcą poznawać coś nowego: podróżować lub dużo czytać, uczyć się lub długo rozmawiać z innymi. Mają przed sobą cały świat, który mruga do nich okiem i otwiera ramiona.

Hej, dziewczyny! Odważcie się mieć przygody! Słuchajcie innych, ale nie dajcie im się przestraszyć ani zagłaskać. Kiedy nie wiecie, co powinnyście zrobić, stańcie na chwilę, zamknijcie oczy i zadajcie sobie pytania: „Czego ja chcę? Co jest dla mnie dobre?” i biegnijcie przed siebie. Nie pozwólcie, żeby ktoś Was zatrzymał!"

źródło opisu: https://publicat.pl/papilon

źródło okładki: https://publicat.pl/papilon

Inga | 2019-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2019

Mieszane uczucia. Moja 10-latka nie była aż tak strasznie nakręcona ta książka i bardzo długo ją w sumie czytałyśmy.

Nie do końca podoba mi się też definicja przygody w tej pracy.

Chciałbym, aby ta książka zawierała więcej przykładów mniejszych odważnych wyczynów w porównaniu do przygody na Denali i wspinania się po moście Golden Gate, albo ratowania kota z pożaru. Coś w rodzaju stania przed grupą ludzi, aby wyrazić swoją opinię lub pokazać swój artystyczny wyczyn albo stawiania czoła tyranowi klasy.

bananeira | 2019-06-13
Przeczytana: 2019 rok

Jak głosi tytuł książki ,,Girl Power" to książka dla dziewczyn które chcą osiągnąć coś w życiu, np. pobić rekord w chodzeniu na czworakach, zbudowaniu statku z kartonów po mleku.

Główna bohaterka pokazuje że trzeba w siebie wierzyć.
Polecam.

Magduska | 2019-06-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Pełen czad. książka leżała u nas na półce chyba z pół roku zanim przyszła jej kolej... no jak mogłam.
Świetna lektura dla młodych dziewczyn, obowiązkowa.
Autorka opisuje 10 swoich przygód, szalonych, ryzykownych, pełnych wrażeń, czasem zakończonych fiaskiem. Co istotne Caroline podejmuje wyzwania, nie poddaje się zbyt łatwo (a właściwie to nigdy), a z porażek wyciąga wnioski. Dodatkowym atutem jest niesamowite poczucie humoru, momentami pękałyśmy ze śmiechu z córką.
Każda historyjka (10 rozdziałów) jest uzupełniona o dzienniczek na zapiski, podsumowaniem, poradami (np poza wonder woman), świetnymi motywującymi grafikami (brawa dla ilustratorki), oraz cytatami i krótkimi wspominkami o kobietach, które odważyły się przełamywać pewne stereotypy i spełniać swoje marzenia.
Do spełniania marzeń gorąco też zachęca autorka, często podkreślając, że nawet jeśli nie uda ci się osiągnąć zamierzonego celu, możesz z tego wynieść wiele korzyści. dla mnie książka ideał, leci na półkę ulubionych

Rozalia Bukartyk | 2018-12-07
Przeczytana: 30 listopada 2018

Autorka, strażaczka z SF, pisze o odwadze, którą można ćwiczyć jak mięśnie - małymi krokami. I o przygodzie jaką jest pokonywanie własnych słabości, przygodzie, która staje się drogą, celem i sposobem na życie.

Laurka335 | 2018-07-15

Świetna!!! ❤️❤️❤️❤️

SpadłoMizRegała | 2018-07-03

Nieśmiałość jest mi raczej obca. Zdecydowanie jestem ekstrawertyczką, której wszędzie pełno i która lubi wieść prym wśród swoich. Zawsze mam coś do powiedzenia, rzadko brakuje mi słów, sporadycznie „kulę się” w sobie. Im jestem starsza, tym ostrożniej podchodzę do pewnych spraw, jednak ciągle czerpię z życia garściami i staram się, żeby strach przed działaniem nie zapędził mnie w ciemny kąt niemocy. Wciąż wychodzę z założenia, że chcieć to móc – tyle tylko, że po tego „chcenia” podchodzę nieco przezorniej niż kiedyś.

Nie zawsze to „bycie do przodu” dobrze się kończyło. Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że były momenty, w których należało wycofać się albo przynajmniej przystopować w pewnych kwestiach. Obserwuję moją córkę, która wydaje się być moją kopią i staram się uczyć ją, że powinna realizować swoje marzenia, gdy tylko ma ku temu okazję. Bardzo chciałabym, żeby była silną kobietą i nie zrażała się niepowodzeniami. Któż by nie chciał? Dlatego bardzo cieszą mnie takie...

Justyśka | 2018-05-21

Autorka zabiera nas w podróż po swoim życiu, ale nie takim nudnym wystudiowanym. To podróż pełna ryzyka, szybszych uderzeń serca, ale i śmiechu. Opowiada nam ona bowiem jakie miała marzenia. Co udało jej się zrobić. Nie wszystko to było legalne, czy takie gdzie znajdziemy ostrzeżenie "nie próbujcie robić tego sami". Ale uczyło. Uczyło jak się nie poddawać, jak wytrzymać, gdy ktoś się śmieje z naszych celów. Niektóre mroziły krew w żyłach jak np. wejście na most, czy paralotnia. Jednak w każdej kryła się nauka. W książce oprócz opowiadań znajdziemy cytaty sławnych osób, które dodatkowo dodają książce autentyczności. Są również rysunki pomocnicze do zrozumienia opowiadanego tekstu.

To książka dla nieśmiałych, nie pewnych siebie, ale także osób, które chcą w życiu coś przeżyć. Nie możemy poddawać się na stracie, ale i nie powinniśmy z każdym pomysłem brać go na poważnie i wykonywać (chodzi mi bardziej o zagrażające życiu pomysły :D). Każdy chce być kimś, do czegoś dojść. Początki...

Emilka | 2018-05-08

Girl Power to książka o dziewczynach, które chcą zdobyć świat!

Książka ma formę pamiętnika, narracja jest pierwszoosobowa. Główna bohaterka opowiada o swoich przeżyciach i wspomnieniach, czytając miałam wrażenie jakby to sama autorka opowiadała mi o swoim dzieciństwie ;)

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, których tytuły są wskazówkami jak stać się pewniejszą siebie i uwierzyć w siebie!
Niektóre bardzo mi się spodobały i ja także postaram się nimi kierować w życiu. Są to:
"Miej wielkie marzenia i spełniaj je"
"Kto wchodzi do góry, może spaść"
"Nie gadaj, tylko rób"
Fajne nie? A to tylko kilka!

Girl Power jest pisana prostym językiem, szybko się ją czyta. W każdym rozdziale pojawiają się przykłady Wielkich Kobiet (rysunki i opisy). Jest w niej także dużo ilustracji i wiele ciekawych cytatów. Szczególnie spodobał mi się: "Nigdy nie daj się ograniczyć przez wyobraźnię innych". Występują także ramki nakłaniające czytelniczki do zrobienia czegoś odważnego, są one opatrzone...

lew_kanapowy | 2018-05-03
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 03 maja 2018

Powstaje coraz więcej książek o dziewczynach dla dziewczyn. I to nie tylko o grzecznych, ułożonych dziewczynkach marzących o księciu z bajki, ale o prawdziwych poszukiwaczkach przygód, awanturnicach zmieniających bieg historii. Oto jedna z nich – chyba najbardziej wyjątkowa.

To połączenie wspomnień pewnej kobiety, która od małego nie umiała usiedzieć na miejscu przez pięć minut, ze zbiorem inspiracji, poradnikiem i dziennikiem odkrywcy w jednym. Składa się z dziesięciu rozdziałów, a każdy z nich to jeden z szalonych wyczynów autorki.

Dzięki pierwszoosobowej narracji bardzo łatwo zżyć się z autorką będącą jednocześnie główną bohaterką ksiązki. Szczególnie, że Caroline Paul (stażaczkę, paralotniarkę, nurka głębinowego, kajakarkę, i łowczynię przygód) trudno nie polubić – epatuje pozytywną energią, jest pełna entuzjazmu i zawsze skora do wcielania w życie szalonych pomysłów (jestem pewna, że napsuła swoim rodzicom nerwów co niemiara…). I co najważniejsze – jest autentyczna – nie...

Megan Jameson | 2018-05-01

Dziewczyny! Czas pokazać, na co was stać! Sięgnijcie po tę książkę by dowiedzieć się, jak przełamać własne słabości, kompleksy i lęki i stać się tym, kim chcemy być.

Caroline Paul zabiera nas w ekscytującą podróż po swoich wzlotach i upadkach i motywuje do robienia wielkich rzeczy. Boisz się wysokości? Przełam to! Bądź sobą i nie daj sobie wmówić, że coś jest dla ciebie niemożliwe tylko dlatego, że jesteś dziewczyną.

Autorka tej książki w zabawny sposób przedstawia nam swoją historię osiągania różnych celów i daje cenne wskazówki, jak osiągnąć coś, gdy wszyscy wokół twierdzą, że nie damy rady. Opowiada też o innych wspaniałych kobietach, które inspirują, zachwycają i stanowią wzór dla wielu młodych dziewcząt.

Książkę ma formę mini-poradnika/książki do wypełniania. Można sprawić, by nie była to tylko zwyczajna lektura, ale też coś „naszego”. Niepowtarzalnego i indywidualnego.

Pozycja jest na pewno fajnym pomysłem na prezent dla tych młodszych czytelniczek ale i dla starszych....