Deep Learning. Systemy uczące się

Okładka książki Deep Learning. Systemy uczące się Yoshua Bengio, Aaron Courville, Ian Goodfellow
Okładka książki Deep Learning. Systemy uczące się
Yoshua BengioAaron Courville Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN informatyka, matematyka
809 str. 13 godz. 29 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Tytuł oryginału:
Deep learning
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2018-01-25
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-25
Liczba stron:
809
Czas czytania
13 godz. 29 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301195830
Tagi:
sztuczna inteligencja sieci neuronowe
Średnia ocen

5,4 5,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
41
15

Na półkach:

Klasyk, oczywiście oryginał bo polskie tłumaczenie to nieśmieszny żart (0.5/10).

Klasyk, oczywiście oryginał bo polskie tłumaczenie to nieśmieszny żart (0.5/10).

Pokaż mimo to

avatar
47
1

Na półkach:

W Internecie można znaleźć masę opinii nt. rzekomo tragicznego przekładu. O ile faktycznie tu i ówdzie można znaleźć pewne błędy to jednak znakomita większość nazw jest całkowicie poprawna. Ponadto bardzo często podane są również angielskie wersje nazw. Zamiast wylewania takiego hejtu na redaktorów proponuję wziąć pod uwagę fakt, że tematyka poruszana w książce jest stosunkowo nowa i niewiele nazw ma swoje jasno określone odpowiedniki w j. polskim. Innymi słowy, spokojnie mogę polecić tą wersję - każda osoba z nawet umiarkowaną wiedzą w temacie w zupełności odnajdzie się w tym tłumaczeniu. Oczywiście jeśli ktoś ma możliwość lektury w oryginale to tym lepiej, aczkolwiek cena wersji polskiej jest zdecydowanie mniejsza.
PS. O jakości merytorycznej książki nie będę się rozpisywał, bo to po prostu klasa sama w sobie - najlepsze obecne na rynku wprowadzenie do tematyki ML/Deep Learning.

W Internecie można znaleźć masę opinii nt. rzekomo tragicznego przekładu. O ile faktycznie tu i ówdzie można znaleźć pewne błędy to jednak znakomita większość nazw jest całkowicie poprawna. Ponadto bardzo często podane są również angielskie wersje nazw. Zamiast wylewania takiego hejtu na redaktorów proponuję wziąć pod uwagę fakt, że tematyka poruszana w książce jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
110
4

Na półkach:

Można by się spodziewać ważnej pozycji w szybko rozwijającej się dziedzinie. Wydawnictwo PWN, czyli można oczekiwać, że nie trzeba będzie uganiać się za błędami, literówkami i innymi. Więc, podobnie jak poprzednik: ostrzegam - tej pozycji nie da się czytać.

Perełki z tłumaczenia:

Deep learning rozwiązuje ten podstawowy problem w reprezentatywnym uczeniu się dzięki reprezentatywności wyrażonej w formie innej, prostszej reprezentacji.

Wektor to tabkica liczb. Liczby są ustawione po kolei. [ To nie książka dla przedszkolaków - nie bój się wektorów. To literatura fachowa! ]

Czasami trzeba zmierzyć wielkość wektora.

Dekompozycja wartości osobliwej (Singular value decomposition, czyli rozkład na wartości szczególne.)

Dwa parametry (mu) (rho) sterują rozkładem normalnym.

Można się pośmiać, ale bardzo, naprawdę bardzo trudno,
nauczyć się czegoś z tej książki.

Zdecydowanie odradzam.

Można by się spodziewać ważnej pozycji w szybko rozwijającej się dziedzinie. Wydawnictwo PWN, czyli można oczekiwać, że nie trzeba będzie uganiać się za błędami, literówkami i innymi. Więc, podobnie jak poprzednik: ostrzegam - tej pozycji nie da się czytać.

Perełki z tłumaczenia:

Deep learning rozwiązuje ten podstawowy problem w reprezentatywnym uczeniu się dzięki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
131
130

Na półkach: ,

Tłumaczenie zostało zawalone o tyle, że autor niekiedy podaje teminy w formie "tłumaczenie (ang. oryginał)", a niekiedy z pominięciem oryginału. Ponieważ gros materiałów jest anglojęzycznych utrudnia to połączenie terminów, nawet jeśli czytelnik zna dobrze ich obie strony -- ot chociażby przy informacji o sieciach splotowych przydałby się nawias "(ang. convolution networks, CNN)". Zabrało mi chwilę, żeby przypomnieć sobie to co tłumacz wyrzucił.

Nie wiem także jak to możliwe, ale wzory to pola minowe -- autorzy piszą o macierzy m*n, tłumacz musiał ich "poprawić" -- w przekładzie mamy n*m (co nie ma sensu). Tlumacz także ubogaca historię matematyki wprowadzając np. słynnego statystyka Baynesa.

I na dokładkę tego tam gdzie ma problemy leci na rympał z tłumaczeniem "współczynnik górnych 5 błędów". Pierwszy raz słyszę o błędach górnych i dolnych, zerknąłem do ebooka, a tam mamy "state-of-the-art top-5 error rate". Na czym polscy naukowcy uczą sieci? Na danych "szkoleniowych".

Mniej więcej w środku książki tłumaczowi się przysnęło co zaowocowało wysypem literówek.

Poza tym da się przeżyć, choć bolą oczy.

W wywiadzie z Andrew Ng jeden z autorów (jeśli dobrze pamiętam Y.Bengio) powiedział, że jest zdumiony popularnością książki, bo kupuje ją więcej osób niż powinno. Jestem jedną z osób, które "nie powinny" jej kupować, bo na lekturze niewiele skorzystałem. Za wysokie progi...

Książka jest typową produkcją akademicką, suchą do bólu, bez pomocy dla czytelnika, skierowaną do odbiorców, którzy mają wiedzę na poziomie samych autorów. Poza tym ze względu na obszerne (zasięgiem) omówienie tematów, każdy z nich jest ostro skondensowany. Gdybym wcześniej nie oglądał wykładów na ten temat, nie czytał innych książek to zupełnie nic nie wyniósłbym z tej lektury, a tak to o tyle łączyłem, że temat X mam lepiej omówiony w Y. Może to nie wada per se, ale też uświadomienie potencjalnym nabywcom, że jeśli nie żyją i nie oddychają wyższą, abstrakcyjną, matematyką to niewiele tu znajdą dla siebie.

Tam gdzie ilustracje są wyłącznie czarno-białe nie ma problemów, ale reprodukcje zdjęć są skandalicznej jakości (i tak ma też oryginał),a także kolorowe (?) wykresy. Nie wiem o czym myśleli autorzy umieszczając różowe, czy czerwone znaczniki na potrzeby tej książki.

Polskie wydanie na pewno broni się ceną, książkę kupiłem dodatkowo ze sporym rabatem, więc nie rozpaczam, może kiedyś do niej dorosnę...

Tłumaczenie zostało zawalone o tyle, że autor niekiedy podaje teminy w formie "tłumaczenie (ang. oryginał)", a niekiedy z pominięciem oryginału. Ponieważ gros materiałów jest anglojęzycznych utrudnia to połączenie terminów, nawet jeśli czytelnik zna dobrze ich obie strony -- ot chociażby przy informacji o sieciach splotowych przydałby się nawias "(ang. convolution networks,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    21
  • Przeczytane
    6
  • Chcę kupić
    1
  • Wonsz
    1
  • Chcę kupić
    1
  • Biblio/Ibuk/Ebookpoint
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Deep Learning. Systemy uczące się


Podobne książki

Przeczytaj także